Vyžiadajte si odbornú konzultáciu

Naše systémové riešenia Viessmann pre obytné budovy

Vyžiadajte si odbornú konzultáciu

Viessmann ponúka systémové riešenia na mieru pre všetky zdroje energie na použitie v rodinných domoch a bytových domoch. Náš rozsiahly sortiment zahŕňa plynové kondenzačné kotly, kogeneračné jednotky s palivovými článkami a zariadenia na kombinovanú výrobu elektriny a tepla.

Sortiment systémov na využívanie obnoviteľných zdrojov energie zahŕňa termické solárne systémy na ohrev teplej úžitkovej vody a na zabezpečenie záložného ústredného vykurovania a chladenia. K dispozícii sú aj hybridné zariadenia; tepelné čerpadlá a systémy na uskladnenie ľadu, ktoré využívajú energiu zo zeme, podzemnej vody alebo z okolitého vzduchu, ako aj fotovoltické a vetracie systémy.

Kompas modernizácie Viessmann – vedie vás k optimálnemu riešeniu modernizácie vášho vykurovacieho systému

Modernizácia vykurovacieho systému sa oplatí. S naším kompasom modernizácie vám ukážeme, aké máte technické možnosti a ako sa vám môžu oplatiť z hľadiska úspory nákladov na vykurovanie.  

Sortiment produktov  

Nižšie nájdete prehľad rozsiahleho sortimentu produktov spoločnosti Viessmann.  

Tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlá sú prvou voľbou pre tých, ktorí chcú znížiť svoje účty za vykurovanie a vyrábať teplo ekologickejším spôsobom. Veď životné prostredie poskytuje tepelnému čerpadlu neobmedzený a bezplatný prísun potrebnej energie. Tepelné čerpadlo vás robí nezávislými od fosílnych palív a navyše aktívne prispieva k znižovaniu emisiíCO2 a ochrane klímy.

Kotly na tuhé palivo

Pri dnešných cenách energie a pri zohľadnení celkových investičných nákladov je vykurovací systém na drevo výhodnou alternatívou. Vďaka modernej technike Viessmann je teraz vykurovanie drevom efektívne a pohodlné. Či už hľadáte pomocný spotrebič alebo kompletný vykurovací systém, sortiment Viessmann ponúka flexibilné riešenia, ktoré sa v závislosti od typu kotla spaľujú polenami alebo peletami.

Palivové články a kogeneračné jednotky

Získajte väčšiu nezávislosť od externých dodávateľov energie a rastúcich cien elektriny - s týmto inovatívnym spôsobom výroby energie.

Termické solárne systémy  

Solárne kolektory Viessmann spĺňajú všetky požiadavky na efektívne a hospodárne záložné vykurovanie a ohrev teplej vody. So širokým sortimentom plochých a vákuových trubicových kolektorov ponúka Viessmann flexibilné a individuálne riešenia na doplnenie solárneho termického systému do každého moderného vykurovacieho systému.

Fotovoltika a batériové systémy

Energia zo slnka - inštaláciou fotovoltického systému Viessmann si môže každý vyrobiť vlastnú energiu. Premena bezplatnej slnečnej energie na elektrickú energiu je finančne výhodná vo vzťahu k vlastnej spotrebe a v kombinácii so systémami na uskladnenie energie poskytuje aj nezávislosť od verejnej siete.

Hybridný vykurovací systém

Viessmann kombinuje vysoko účinnú kondenzačnú techniku s využitím voľne dostupnej energie z prostredia. Kompaktné hybridné zariadenie Vitocal 250-AH/SH umožňuje nájsť optimálnu kombináciu obnoviteľných a konvenčných zdrojov energie.  

Plynový vykurovací systém

Či už ide o kompaktné nástenné plynové kondenzačné kotly, stacionárne zariadenia alebo stredne veľké kotly pre vysoké nároky na teplo, sortiment plynových kotlov Viessmann splní všetky očakávania na efektívny a úsporný plynový vykurovací systém.

Zásobníky teplej vody

Vnútorný povrch zásobníka je rozhodujúci pre hygienický ohrev teplej vody. Z tohto dôvodu spoločnosť Viessmann vsádza vysokokvalitné materiály: v rade Vitocell 100 sa používa smaltovaný povrch Ceraprotect na bezpečnú a trvalú ochranu proti korózii. Sortiment zásobníkov Vitocell vám ponúka ten správny zásobník teplej vody pre vaše špecifické požiadavky.  

Vetracie systémy  

Vetracie systémy Viessmann sa vyznačujú inovatívnou technikou. Sú odolné, spoľahlivé a pracujú mimoriadne ticho. Vďaka rôznym úrovniam vybavenia sa dajú flexibilne použiť v najrôznejších možných aplikáciách bez ohľadu na to, či ide o novostavbu alebo modernizáciu existujúcej budovy.

Elektrické systémy na prípravu teplej vody a vykurovanie

Pohodlné ohrievanie teplej vody a výroba tepla pomocou elektriny

Príslušenstvo

Inovatívny program príslušenstva Vitoset je dokonale zladený so všetkými ostatnými produktami Viessmann a pôsobivo dokazuje systémovú kompetenciu spoločnosti Viessmann.

Vykurovanie a systémové riešenia pre novostavby a projekty modernizácie

Hoci sú zásoby zemného plynu a ropy obmedzené, celosvetová spotreba sa zvyšuje. Emisie CO₂ zároveň otepľujú našu atmosféru a vedú k zmene klímy. Tí, ktorí sa na to pozerajú z dlhodobého hľadiska, využívajú fosílne palivá šetrne, snažia sa byť efektívnejší pri vykurovaní, chladení, vetraní a výrobe elektrickej energie a čoraz viac sa spoliehajú na obnoviteľné zdroje energie. Na týchto stránkach nájdete všetky potrebné informácie o vykurovaní pre novostavby a projekty modernizácie.

Inteligentný domov – inteligentné bývanie so spoločnosťou Viessmann

Jedným zo spôsobov, ako ušetriť energiu, je používať riešenia inteligentnej domácnosti, a teda inteligentnú vykurovaciu techniku od spoločnosti Viessmann. Tu sa dozviete, ako presne to môže vyzerať.

Štvrť Rosenstein v Stuttgarte

Riešenia pre odvetvie bývania

Náš cieľ: urobiť ochranu klímy v sektore bývania cenovo dostupnou. Tu nájdete riešenia pre klimaticky neutrálne obytné budovy v spolupráci so skupinou Viessmann.

Blauhaus v Mönchengladbachu (foto: © Thorsten Arendt Fotografie)

Informácie pre architektov

Ako architekt pôsobíte ako nezávislý poradca. Viessmann je pri tejto práci vaším odborným partnerom. Naše informácie pre architektov sú presne prispôsobené vašim potrebám a dokonale spájajú architektúru s technikou.

Sprievodcovia a služby

Nižšie nájdete množstvo príručiek a služieb, ktoré môžete využiť, aby ste sa dozvedeli viac o existujúcom vykurovacom systéme alebo aby ste pred kúpou zistili, ktorý by bol ten správny.