Vyžiadajte si odbornú konzultáciu

Ovládanie vykurovacieho systému Viessmann pomocou aplikácií

Vyžiadajte si odbornú konzultáciu

S aplikáciami Viessmann môžete pohodlne ovládať svoj vykurovací systém cez internet

Vykurovací systém môžete ovládať tradičným spôsobom otáčaním termostatu alebo pohodlne cez internet. Aplikácia umožňuje aj diaľkovú údržbu autorizovaným dodávateľom vykurovania. Umožňujú to inteligentné aplikácie Viessmann, internetové rozhranie a zariadenie s pripojením na internet, napríklad smartfón alebo tablet.

Termostatické radiátorové ventily ViCare na ovládanie prostredníctvom aplikácie ViCare a Vitodens 333-F

Aplikácie Viessmann pre majiteľov systémov

Pre majiteľov systémov je jednoduchosť používania zvyčajne najvyššou prioritou. Do úvahy treba brať aj faktory bezpečnosti a potenciálu úspor. S aplikáciou na reguláciu vykurovania ViCare vyvinula spoločnosť Viessmann dve aplikácie, ktoré uspokoja najdôležitejšie potreby prevádzkovateľov systémov. Aplikácia ViBooks medzitým umožňuje, aby boli dôležité dokumenty, ako napríklad návody na obsluhu, vždy k dispozícii.

Ako pripojiť vykurovací systém k aplikáciám Viessmann

Na pohodlné a bezpečné ovládanie vykurovania je potrebné rozhranie s internetom. V závislosti od použitej aplikácie Viessmann to môže byť Vitoconnect alebo Vitocom 100. Obe zariadenia vytvárajú spojenie medzi kotlom a aplikáciou. S jeho pomocou možno váš kotol ovládať nielen prostredníctvom aplikácie. Môže ho na diaľku servisovať aj autorizovaný montážny alebo servisný partner.

Intrnetové rozhranie Vitoconnect prepája váš vykurovací systém s aplikáciou ViCare.

Vitoconnect sa používa v spojení so systémom ViCare pre vykurovacie systémy v rodinných a bytových domoch, zatiaľ čo Vitocom 100 v spojení so systémom Vitotrol sa používa v zložitejších systémoch, ako sú komerčné aplikácie.

Vitoconnect sa nevyžaduje pre všetky výrobky s funkciou Connectivity Inside (integrované rozhranie WiFi).

Aplikácia ViCare – ovládanie vykurovania prostredníctvom aplikácie

Pre majiteľov systémov

Ovládanie vykurovacieho systému cez aplikáciu: aplikácia ViCare ponúka nové možnosti ovládania vykurovacích systémov cez internet. Dizajn grafického rozhrania aplikácie ViCare je zámerne jednoduchý. Výsledok: úplne intuitívne ovládanie vykurovacieho systému.

Systém je určený na ovládanie jedného vykurovacieho okruhu. Ťahom prsta môžete zvoliť požadovanú teplotu v miestnosti a jedným dotykom obrazovky prepínať medzi štandardným a párty režimom ("rozšírené vykurovanie"). Pri odchode z domu ("away") stačí jeden príkaz na zníženie teploty vykurovacieho systému a úsporu energie.

Funkciu asistenta ocení každý, kto chce naprogramovať rôzne časy spínania na každý deň. Samostatné tlačidlo na úvodnej obrazovke zobrazuje aj množstvo tipov na úsporu energie.

Stiahnite si aplikáciu ViCare

K dispozícii pre iOS a Android.

Aplikácia Vitotrol – obsluha a riadenie vykurovacích systémov s riadiacou jednotkou Vitotronic

Aplikácia Viessmann Vitotrol umožňuje obsluhu vykurovacích systémov Viessmann vybavených regulátormi Vitotronic. Ovládanie odkiaľkoľvek a kedykoľvek je jednoduché, intuitívne a pohodlné. Okrem regulačných funkcií ponúka aplikácia Vitotrol aj všeobecné a kontextové pomocné funkcie. Aplikácia Vitotrol je k dispozícii pre mobilné zariadenia s operačným systémom iOS alebo Android.

Stiahnite si aplikáciu Vitotrol

K dispozícii pre iOS a Android.

Aplikácia ViBooks – návody na obsluhu a dokumenty

Pre vlastníkov systému

Chcete si stiahnuť prospekt k produktu vo formáte PDF alebo ste stratili návod na obsluhu vášho vykurovacieho systému Viessmann? S našou online databázou ViBooks máte potrebné dokumenty rýchlo po ruke.

Stiahnite si aplikáciu ViBooks

K dispozícii pre iOS a Android.

Aplikácie pre obchodných partnerov

Viessmann ponúka svojim obchodným partnerom celý rad užitočných vykurovacích aplikácií, ktoré im uľahčujú každodennú prácu a umožňujú plniť požiadavky zákazníkov. Napríklad aplikácia ViGuide umožňuje diaľkové monitorovanie a údržbu vykurovacích systémov. Zatiaľ čo majitelia systémov profitujú zo zvýšenej prevádzkovej spoľahlivosti, obchodní partneri majú vždy online prehľad o vykurovacích systémoch, o ktoré sa starajú.

Aplikácia pre náhradné diely bola vyvinutá na rýchlu identifikáciu a objednávanie náhradných dielov. Umožňuje tiež priamy prístup k najdôležitejším informáciám, ako je cena a použitie príslušných jednotlivých a náhradných dielov. Ďalšou službou pre obchodných partnerov je Akadémia, v rámci ktorej sa majú možnosť obchodní parnteri zúčastniť rôznych druhov školení.

Nasledujúci text poskytuje informácie o všetkých dostupných aplikáciách. Na využívanie celého rozsahu funkcií tejto aplikácie sú potrebné prístupové/prihlasovacie údaje. Ak ich nemáte alebo ste ich ešte nedostali, môžete sa obrátiť na kontaktnú osobu spoločnosti Viessmann. Naši poradcovia vám radi pomôžu.

Aplikácia ViGuide – jednoduchý digitálny zákaznícky servis

Pre obchodných partnerov

Doplňte svoj zákaznícky servis o neoceniteľný doplnok: neviditeľnú prevádzkovú spoľahlivosť. S aplikáciou ViGuide od spoločnosti Viessmann budete okamžite informovaní o dôležitých zmenách na spotrebičoch vašich zákazníkov. V prípade poruchy môžete rýchlo reagovať a odstrániť problém na diaľku bez toho, aby si to zákazník vôbec všimol. Aplikácia vás tiež informuje, keď vás iný zákazník požiada o dohľad nad jeho spotrebičom.

Aplikácia je prehľadná a obsahuje dôležité parametre, ako sú vykurovacia krivka aj správcovia teploty. S ich pomocou môžete vykonať kľúčové nastavenia na diaľku a ušetriť si zbytočné výjazdy.

Stiahnite si aplikáciu ViGuide

K dispozícii pre iOS a Android.

Aplikácia pre náhradné diely – servisná a objednávková podpora

Pre obchodných partnerov

Táto aplikácia na náhradné diely ponúka dodávateľom rýchlu a jednoduchú podporu pri servise vykurovacích systémov ich zákazníkov. Okrem toho aplikácia umožňuje servisným spoločnostiam viesť geograficky overené záznamy o uvedení do prevádzky a záručných/údržbových návštevách. Nápomocné sú aj nasledujúce funkcie:

  • Skenovanie čiarových kódov (aj offline) príslušných produktov a náhradných dielov
  • Kontrola dostupnosti náhradných dielov pomocou funkcie karty
  • objednávanie náhradných dielov
  • Podpora pri uvádzaní do prevádzky a návštevách údržby

Stiahnite si aplikáciu pre náhradné diely

K dispozícii pre iOS, Android a Windows Phone*

Aplikácia ViBooks – vyhľadávanie dokumentov a databáza údajov

Pre obchodných partnerov

ViBooks slúži ako centrálne vyhľadávanie dokumentov a v súčasnosti ponúka prístup k viac ako 30 000 dokumentom. Úrovne používateľov (prihlásenie) riadia prístup k rôznym typom dokumentov. V našom kontrolnom zozname nižšie sa okrem iného dozviete, aké typy dokumentov poskytuje aplikácia ViBooks.

Technické príručky
Cenníky
Návod na inštaláciu/obsluhu
Dokumenty Vitoset
Marketingové dokumenty
Príručky

Stiahnite si aplikáciu ViBooks

K dispozícii pre iOS a Android.