Vyžiadajte si odbornú konzultáciu

Systémová technika pre váš vykurovací systém Viessmann

Vyžiadajte si odbornú konzultáciu

Vytváranie kompletných riešení so systémovou technikou Viessmann

"Celok je väčší ako súčet jeho častí." V súlade s touto filozofiou spoločnosť Viessmann nedodáva len jednotlivé komponenty vykurovacích zariadení, ktoré spĺňajú vysoké štandardy kvality, spoľahlivosti a účinnosti spoločnosti Viessmann.

Všetky produkty sú už vo výrobe navzájom zladené a navrhnuté tak, aby fungovali ako kompletný systém. Veď len dokonalá súhra všetkých systémových častí dokáže vyťažiť maximálny potenciál našej inovatívnej špičkovej techniky. To platí nielen pre nové, ale aj pre existujúce budovy. Mnohé komponenty sa totiž dajú jednoducho dodatočne namontovať a rozšíriť.

Vaša individuálna cesta k efektívnemu kompletnému systému

Systémová technika Viessmann zvyšuje celkovú účinnosť vďaka optimálnej súhre jednotlivých komponentov. To má ekologické a ekonomické výhody. Pretože šetrným využívaním zdrojov možno znížiť emisie CO2 aj prevádzkové náklady. Atraktívne dotácie na energeticky účinné systémové riešenia pomáhajú zabezpečiť, aby sa investície ešte rýchlejšie vrátili.

Jednotlivé komponenty rastú spoločne

Pokiaľ ide o inovatívne energetické riešenia, kombinácia energie a tepla je čoraz dôležitejšia. Napríklad fotovoltický systém Viessmann Vitovolt dodáva solárnu energiu nielen pre domácu a spotrebnú elektroniku a elektromobilitu, ale aj na prevádzku zdrojov tepla na báze elektriny, ako sú tepelné čerpadlá. Akumulačné jednotky Vitocharge v spojení s fotovoltikou poskytujú ešte väčšiu sebestačnosť. Dodávajú totiž elektrickú energiu aj vtedy, keď nesvieti slnko.

Okrem toho sa solárna energia môže využívať aj na vykurovanie. Ak systémová technológia zahŕňa solárnu tepelnú energiu, získaná energia sa môže použiť na ohrev teplej vody a na kombinované zálohovanie ústredného vykurovania. Kombinácia akumulačných systémov so solárnymi termickými systémami Vitosol podobne umožňuje umožniť optimálne využitie tepla prispôsobené individuálnym požiadavkám.

Systémová technika Viessmann umožňuje aj kombináciu obnoviteľných a fosílnych palív. To uľahčuje prechod na trvalo udržateľné kompletné riešenia. V hybridných systémoch sa inovatívny energetický manažér Hybrid Pro Control stará o to, aby regulačný systém automaticky zvolil najefektívnejší prevádzkový režim, konvenčný alebo obnoviteľný zdroj tepla. Systém potom pracuje podľa potreby v súlade s ekonomickými alebo ekologickými kritériami.

Vetrací systém Vitovent 300-W, tepelné čerpadlo Vitocal 300-G, zásobník teplej vody a zásobník energie Vitocharge VX3.

Pripojiteľnosť na jednoduchú správu energie

Bežným spôsobom regulácie teploty v miestnosti je nastavenie termostatu na radiátore. Systémová technika Viessmann však nastavuje obchod pomocou pripojenia. Vďaka tomu sú všetky komponenty kompletného systému navzájom prepojené cez internet a ovládané prostredníctvom aplikácie. Konektivita však nezvyšuje len komfort obsluhy. Nové možnosti energetického manažmentu vám pomôžu odhaliť a využiť potenciálne úspory. Ak má váš dôveryhodný inštalatér prístup, dostáva upozornenia priamo cez servisnú aplikáciu a môže rýchlo optimalizovať prevádzku. Nasledujúce video ukazuje, ako dobre funguje súhra jednotlivých komponentov vďaka digitálnej sieti, na príklade nového systému Vitocal s fotovoltikou a zásobníkom elektriny:

Pohodlné ovládanie systému prostredníctvom aplikácie

Po pripojení na web ponúka systém Viessmann ViCare inovatívne možnosti ovládania bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzate. Pomocou aplikácie môžete napríklad vytvárať individuálne plány vykurovania a sledovať spotrebu a klímu v miestnosti. Aplikácia umožňuje aj používanie platformy Viessmann One Base, ktorá spája všetky zariadenia Viessmann a riešenia Smart Home. Pomocou integrovanej funkcie Energy Management aplikácie možno vizualizovať toky energie v dome od vlastnej výroby solárnej energie a stavu nabitia batérie až po vlastnú spotrebu. Šetrenie energiou je tak ešte jednoduchšie.

Prehľad výhod systému Viessmann ViCare

Zelená pre spustenie – na prvý pohľad zistíte, či je všetko v poriadku
Jednoduché a pohodlné ovládanie vykurovacieho systému
Informácie o nadchádzajúcej údržbe
Priamy prístup k adrese uloženého dodávateľa
Zaznamenávajte svoje plány vykurovania a automaticky šetrite náklady na energiu
Nastavenie štandardných funkcií jedným ťuknutím na tlačidlo na smartfóne
Dodávateľ má prístup ku všetkým dôležitým informáciám
Komplexný balík podpory pre bezpečnosť a údržbu
5 rokov záruky na celý systém s pripojením
Používanie systému Viessmann One Base a voliteľného energetického manažmentu

Bežná riadiaca jednotka tiež ponúka širokú škálu funkcií

Pomocou Vitoconnect je možné ovládať zariadenia Viessmann, ktoré ešte nemajú integrované webové rozhranie, aj prostredníctvom aplikácie. Vitoconnect je pripojený priamo k riadiacej jednotke Vitotronic. Tá však umožňuje komplexné a intuitívne ovládanie malých kotlov, nástenných spotrebičov, stredne veľkých kotlov a tepelných čerpadiel aj bez internetu. V prípade regulátora Vitotronic 200/300 sa to dosahuje pomocou takých funkcií, ako napr:

 • Veľký podsvietený grafický displej s viacriadkovým textovým zobrazením
 • Čiernobiele zobrazenie pre dobrý kontrast
 • Kontextová nápoveda prostredníctvom tlačidla "?"
 • Grafické zobrazenie funkcií, ako je vykurovacia krivka, solárny výnos a časy spínania
 • Diaľkové ovládanie v lesklom kryte na ovládanie z obytného priestoru

Riadiace programy pre všetky veľkosti systémov

Viessmann dodáva dokonale prispôsobené riešenia od jedného kotla až po systémy s viacerými kotlami s centrálnym rozvádzačom. Regulačný systém Vitotronic s možnosťou komunikácie je elektronický riadiaci systém pre hospodárnu a spoľahlivú prevádzku vykurovacieho systému. Stanovuje štandardy v oblasti jeho inštalácie, prevádzky a údržby.

Rozšírenie a optimalizácia – príslušenstvo pre kompletné systémy

Viessmann vytvára optimálne technické podmienky na integráciu do nových a existujúcich kompletných riešení. To znamená, že zdroje tepla a komponenty, ako sú fotovoltika, solárna termická energia, akumulačné jednotky alebo príslušenstvo, sa dajú jednoducho pridať a optimalizovať tak systém ako celok. Okrem vysokokvalitných produktov Viessmann ponúkame aj systémové komponenty od iných známych výrobcov s programom príslušenstva Vitoset. Sortiment zahŕňa:

 • Radiátory
 • Podlahové vykurovanie
 • Systémy na zmäkčovanie teplej vody
 • Príslušenstvo Vitoset  

Rýchly a hygienický ohrev teplej vody

Ohrievače vody zabezpečujú spoľahlivú dodávku teplej vody alebo slúžia ako medzisklady tepla z vykurovacieho systému a solárneho systému. Tým sa nielen zvyšuje pohodlie obyvateľov, ale aj energetická účinnosť systému. Už vyrobené teplo sa totiž jednoducho nestráca, ale môže sa využiť neskôr. So sortimentom ohrievačov vody Vitocell ponúka Viessmann správne riešenie zásobníka pre každú požiadavku. Na rýchly a hygienický ohrev teplej vody v kombinácii s akumulačnými zásobníkmi vykurovacej vody je k dispozícii celý rad modulov Viessmann na čerstvú vodu.

Maximálne využitie tepelnej energie

Výmenníky tepla Viessmann sú mimoriadne účinné pri prenose tepelnej energie. Používajú sa v rôznych aplikáciách:

 • Na ohrev vody v bazéne
 • Na odovzdávacie stanice tepelných sietí, na oddelenie systémov vo vykurovacích systémoch s podlahovým vykurovaním, na ohrev teplej vody a pre solárne termické systémy
 • Na získavanie vykurovacej energie v spojení s parnými vykurovacími systémami