Vyžiadajte si odbornú konzultáciu

Kúpa nového vykurovacieho systému Viessmann – tipy a informácie

Vyžiadajte si odbornú konzultáciu
(Obrázok: © Photographee.eu / Shutterstock.com)

Prvý krok: predbežný prieskum

Predtým, ako sa rozhodnete pre vykurovací systém Viessmann a podpíšete kúpnu zmluvu, je potrebné objasniť niekoľko bodov. Aby ste sa vyhli nepríjemným prekvapeniam, nákup by mal byť dobre naplánovaný. Začnite stanovením rozpočtu. Nezabudnite, že vykurovací systém je viac ako len samotný zdroj tepla – v závislosti od nového vykurovacieho systému, ktorý si vyberiete, môže byť potrebný zásobník, plynová prípojka alebo vrt. Napríklad so vzduchovým tepelným čerpadlom od spoločnosti Viessmann sa nemusíte starať o žiadny z týchto aspektov.

Odpovede na tieto otázky by ste si mali vopred ujasniť konzultáciou s energetickým poradcom alebo odborným dodávateľom vykurovacieho systému:

 • Má sa existujúci vykurovací systém doplniť alebo úplne obnoviť?
 • Mal by sa vykurovací systém plánovať v rámci novostavby?
 • Mal by sa zmeniť zdroj energie na iný?
 • V akom stave je budova?
 • Koľko obyvateľov sa nachádza v dome? Aká je potreba tepla?
 • Je tu priestor na skladovací priestor alebo zásobník?
 • Ako vyzerá moje vlastné správanie pri spotrebe?

Aké sú argumenty pre kúpu nového vykurovacieho systému?

V zásade existujú tri rôzne scenáre: vykurovací systém sa pokazí a treba ho vymeniť, plánujete projekt modernizácie alebo novostavba potrebuje vykurovací systém. Motivačné faktory pre poslednú možnosť sú rôzne. Nový vykurovací systém od spoločnosti Viessmann nielenže pracuje oveľa efektívnejšie ako 20-ročný kotol v pivnici, ale kúpou nového vykurovacieho systému Viessmann ušetríte aj náklady na vykurovanie.

Okrem toho už často nejde len o to, aby vykurovací systém iba zabezpečoval teplo a teplú vodu. Navyše inovácie, digitalizácia a predovšetkým ekologické hľadisko zohrávajú čoraz dôležitejšiu úlohu. S novým tepelným čerpadlom od spoločnosti Viessmann môžete vykurovať napríklad pomocou environmentálnej energie zo vzduchu alebo zeme. Okrem toho má vykurovací systém s palivovými článkami od spoločnosti Viessmann nielen ekologickú výhodu, ale aj výhodu technickej inovácie.

Kúpa nového vykurovacieho systému – ale akého?

Ak plánujete kúpu vykurovacieho systému Viessmann, náš sortiment ponúka široký výber možností. Môžete si vybrať a prispôsobiť ten správny model podľa svojich potrieb. V prvom rade máte na výber z rôznych zdrojov energie:

 • Plyn
 • Elektrina
 • Drevo
 • Environmentálna energia

V závislosti od vášho výberu sú k dispozícii systémy od kompaktného nástenného plynového kotla, elektrického podlahového vykurovania alebo vzduchového tepelného čerpadla až po rôzne kombinované možnosti. Často sa môže oplatiť kombinácia dvoch systémov, napríklad plynového kotla a solárneho systému. O tom, či je to rozumná kombinácia, by ste mali rozhodnúť s niektorým z našich obchodných partnerov priamo vo vašom okolí.

  

Nový vykurovací systém od spoločnosti Viessmann musí byť vhodný

Nový vykurovací systém Viessmann by mal vyhovovať nielen vášmu rozpočtu a spôsobu používania. Pri výbere správneho vykurovacieho systému pre váš dom sú dôležitými ovplyvňujúcimi faktormi aj samotná budova a najmä jej izolácia.

Niektoré vykurovacie systémy sú napríklad obzvlášť vhodné pre novostavby. V takom prípade spoločnosť Viessmann ponúka celý rad možností, ako zásobovať váš dom teplom:

Vykurovanie však nie je to jediné, čo môžete dosiahnuť so zariadeniami Viessmann. Najmä v novostavbe musíte zvážiť aj vetranie a/alebo výrobu energie. Vetranie a vykurovanie sa dajú dobre kombinovať – Vitovent 300-F spolu so vzduchovým tepelným čerpadlom. Prípadne môžete časť potreby elektrickej energie tepelného čerpadla pokryť špeciálnym fotovoltickým systémom na streche.

Nákup vykurovacieho systému Viessmann – krok za krokom

Pri rozhodovaní o svojom budúcom vykurovacom systéme nie ste odkázaní sami na seba. Okrem nespočetných návodov a informácií o jednotlivých vykurovacích systémoch vám ponúkame možnosť kvalifikovanej odbornej konzultácie s certifikovaným inštalatérom vykurovacích systémov. Pomocou vyhľadávania miestnych obchodných partnerov určite nájdete ten správny kontakt.

Obchodní partneri Viessmann vám pomôžu nielen s výberom vhodného vykurovacieho systému, ale aj s financovaním vášho nového vykurovacieho systému. Môžu vám zostaviť ponuku na mieru a zvyčajne vám pomôžu aj pri žiadosti o štátne dotácie.  

V súhrne by ste mali pri kúpe nového vykurovacieho systému Viessmann postupovať nasledovne:

 1. Plánujte a skúmajte
 2. Nechajte si poradiť a porovnajte ponuky
 3. Požiadať o dotácie
 4. Dajte si nainštalovať vykurovací systém
 5. Užívajte si pohodlie vášho nového vykurovacieho systému Viessmann