Vyžiadajte si odbornú konzultáciu

Inteligentné technológie a služby

Vyžiadajte si odbornú konzultáciu
Viessmann Vitodens 050-W - ovládanie pomocou aplikácie ViCare

Efektívne využívajte energiu a zároveň zvýšte komfort. Inteligentné technológie od spoločnosti Viessmann to umožňujú. Bezproblémovo prepájajú produkty, digitálne služby a systémy energetického manažmentu, ktoré obsahujú, a to aj mimo vlastného sortimentu produktov spoločnosti. Viessmann sa tak stáva poskytovateľom inteligentných riešení pre koncových spotrebiteľov aj partnerov, ktoré uľahčujú každodenný život a zároveň pomáhajú identifikovať a využiť potenciálne úspory. To sú kľúčové body pre dosiahnutie nášho cieľa: vytváranie životného priestoru pre budúce generácie.

Integrácia vykurovacieho systému do inteligentnej domácnosti

Inteligentné prepojenie služieb budovy má mnoho výhod. Automatizované procesy a ovládanie prostredníctvom smartfónu alebo tabletu znamenajú výrazné zvýšenie komfortu. Inteligentná domácnosť ponúka aj potenciál úspory energie. Tento potenciál je obzvlášť vysoký, pokiaľ ide o vykurovaciu techniku. Je to preto, že značná časť spotreby energie v domácnosti je určená na výrobu tepla. Moderné vykurovacie systémy od spoločnosti Viessmann sú navrhnuté na použitie v inteligentnej domácnosti. Dajú sa ovládať prostredníctvom aplikácie, nastaviť na energeticky úsporné režimy a informovať obyvateľov a obchodníkov o technickom stave.

Aplikácie Viessmann pre používateľov a partnerov

Preč sú časy, keď sa teplota v miestnosti musela nastavovať na termostatickom ventile radiátora. S aplikáciami Viessmann je možné ovládať celý vykurovací systém nezávisle od aktuálneho miesta, či už ide o domový systém v domácnosti, alebo niečo zložitejšie. A nielen majitelia systémov môžu využívať aplikácie ako ViCare. Viessmann vyvinul inteligentné aplikácie aj pre partnerov, ktoré uľahčujú každodennú prácu. Napríklad aplikácia ViGuide umožňuje údržbu a nastavenie určitých parametrov na diaľku, čím sa eliminuje potreba časovo náročných stretnutí na mieste.

Vyššia efektivita vďaka správe energie

Viessmann Energy Management umožňuje sledovať toky energie v domácnosti v reálnom čase. To znamená, že majitelia elektrických a tepelno-energetických systémov môžu sledovať vlastnú výrobu a spotrebu elektrickej energie. Vďaka tomu sa dá ľahšie odhaliť a využiť potenciál optimalizácie prevádzky. Manažment energie je k dispozícii prostredníctvom aplikácie Viessmann ViCare. Aplikácia zobrazuje používateľovi informácie, ako je aktuálna sebestačnosť a vlastná spotreba a koľko CO2 energetický systém produkuje a šetrí.

Viessmann One Base

One Base umožňuje bezproblémové prepojenie všetkých systémov Viessmann a riešení Smart Home do jedného klimatického a energetického riešenia. Bez problémov je možné aj následné rozšírenie, napríklad integráciou ďalších produktov, digitálnych služieb Viessmann alebo modernizáciou. Vďaka tomu je One Base obzvlášť odolný voči budúcnosti a pohodlný. Ovládanie je jednoduché prostredníctvom aplikácie ViCare.