Viessmann a šport: To patrí k sebe! 

Viac ako 20 rokov je športový sponzoring súčasťou nášho koncernu. Predovšetkým to robíme s presvedčením a nadšením pre elitné športy. Či už biatlon, lyžiarske skoky, jazda na lyžiach, bežecké lyžovanie alebo nordické kombinácie: podporujeme špičkových športovcov mnohých zimných športov a sprevádzame ich na ceste k úspechu.  Okrem toho podporujeme prácu s mládežou a mladé talenty v športe. Okrem zimných športov podporujeme aj rozvoj motošportu a futbalu. Od roku 2017 sme oficiálnym partnerom tímu Panasonic Jaguar Racing na majstrovstvách sveta FIA Formula E. V tom istom roku sme rozšírili naše existujúce partnerstvo s anglickým profesionálnym futbalovým klubom Huddersfield Town. 

 

So špičkovou technikou k špičkovýcm výkonom

Úspech má meno. Či už v biatlone, závodnom sánkovaní, boboch, skokoch na lyžiach, bežkárení či nordickej kombinácii. Všade nosia pretekári naše výrazné logo. Na to existuje dobrý dôvod. My sme totiž toho názoru, že špičkové výkony a špičkové produkty si zaslúžia náročné meno.

Slovensko podporuje športovcov Slovenského zväzu biatlonu a taktiež aj trojnásobnú olympijskú víťazku Anastasiu Kuzminovú.

 


Jubelnde Wintersport-Athletinnen als Symbol für Viessmann und Sport

S iniciatívou "Sme #Winterfans" zlepšujeme ekologickú stopu zimných športov

Milujeme zimné športy. Niet pochýb o tom! Milujeme, keď sneh premení krajinu na božskú nádheru. Milujeme, keď sa fanúšikovia zimných športov vrúcne usmievajú a zabúdajú na chlad. A milujeme, ako svietia oči detí, keď sa pozerajú na svoje športové vzory a tlieskajú im počas ich cesty k cieľu. 

Okrem tejto lásky, tejto vášne, existujú aj dva ďalšie dôvody, prečo sme sa zaviazali zachovať  zimné športy: pokračujúce globálne otepľovanie a jeho dôsledky. 

Stále viac a viac sa zmazáva hranica medzi štyrmi ročnými obdobiami. Snehom pokryté svahy a zimné mrazy v zime už nie sú samozrejmosťou. Namiesto toho snehová línia je na ústupe. V hlbších vrstvách dominuje lepkavé bahno namiesto bielej nádhery. To má dôsledky na zimné športy – a samozrejme pre fanúšikov. Ako príklad, že sme dlhodobý partner zimných športov sme spustili iniciatívu Sme #Winterfans. Spolu so športovcami a partnermi zo spoločnosti, politiky, obchodu, a vedy vyvíjame riešenia pre udržateľný zimný šport. 

Zatiaľ čo nemôžeme zastaviť zmenu klímy a jej dôsledky, môžeme zvýšiť povedomie všetkých zainteresovaných strán a poskytnúť ekologické technológie, ktoré budú prospešné generáciam zajtrajška. Dokonca aj nemecké hviezdy ako Laura Dahlmeier, Richard Freitag a Johannes Rydzek sa blížia k tejto téme. Aj naše slovenské športovkyne ako Anastasia Kuzminová a Paulína Fialková zvyšujú povedomie o ekologickej stope zimných športov. 

Ein Biathlonläufer als Symbol für Viessmann und Sport

Viessmann Sport na sociálnych sieťach

Aktuálne. Zábavné. Nezameniteľné. Nielen v bežnom živote pripisujeme veľkú dôležitosť kvalite. Aj na sociálnych sieťach uvádzame to najlepšie. Na našej koncernovej facebookovej stránke športu, nájdete exkluzívne fotky vašich športových vzorov, živé videá, aktuálne udalosti a atraktívne víťazstvá. Ak by ste mali záujem, podobné príspevky k aktuálnym športovým udalostiam, si môžte pozrieť aj na našej slovenskej facebookovej stránke. 

Okrem najnovších výsledkov získate podrobné správy o zákulisí, zaujímavé rozhovory so športovcami a zodpovednými osobami, ako aj najdôležitejšie udalosti týkajúce sa zimných športov. Naše pravidelné súťaže vám dávajú príležitosť vyhrať jedinečné a vysoko kvalitné ceny.  

Aktuálny, kompaktný a stručný je tiež náš športový koncernový kanál Twitter. Tu nájdete to najdôležitejšie z dňa v skratke. Či už na facebooku alebo na Twitteru: So spoločnosťou Viessmann na sociálnych sieťach máte vždy prehľad o aktuálnej situácii a ste veľmi blízko k vašim športovým hviezdam - a to aj mimo súťaže.