Vyžiadajte si odbornú konzultáciu

Športový sponzoring

Viessmann a šport: To patrí k sebe!  

Športový sponzoring má v spoločnosti Viessmann dlhú tradíciu: rodinný podnik sa už viac ako 25 rokov angažuje v zimných športoch. Počnúc sánkarským športom, zimným pretekárskym športom, pri ktorom sa jazdí na saniach po umelých dráhach so strmými brehmi a sklonmi, sa spoločnosť Viessmann stala neoddeliteľnou súčasťou väčšiny severských zimných športov so zameraním na skoky na lyžiach a biatlon. Od roku 2018 pribudol do portfólia športových sponzorov aj futbal.

  

So špičkovou technikou k špičkovýcm výkonom

Úspech má meno. Či už v biatlone, závodnom sánkovaní, boboch, skokoch na lyžiach, bežkárení či nordickej kombinácii. Všade nosia pretekári naše výrazné logo. Na to existuje dobrý dôvod. My sme totiž toho názoru, že špičkové výkony a špičkové produkty si zaslúžia špeciálnu pozornosť.

Viessmann Slovensko podporuje športovcov Slovenského zväzu biatlonu od roku 2006 a taktiež aj trojnásobnú olympijskú víťazku Anastasiu Kuzminovú, ktorá sa po skončení aktívnej športovej kariéry, od roku 2020 stala ambasádorkou Viessmann Slovensko.

Bjoern Kircheisen (GER), Johannes Rydzek (GER), Eric Frenzel (GER), Fabian Riessle (GER)

S iniciatívou "Sme #Winterfans" zlepšujeme ekologickú stopu zimných športov

Milujeme zimné športy. Niet pochýb o tom! Milujeme, keď sneh premení krajinu na božskú nádheru. Milujeme, keď sa fanúšikovia zimných športov vrúcne usmievajú a zabúdajú na chlad. A milujeme, ako svietia oči detí, keď sa pozerajú na svoje športové vzory a tlieskajú im počas ich cesty k cieľu.  

Okrem tejto lásky, tejto vášne, existujú aj dva ďalšie dôvody, prečo sme sa zaviazali zachovať   zimné športy: pokračujúce globálne otepľovanie a jeho dôsledky.

DAHLMEIER Laura (GER)

Stále viac a viac sa zmazáva hranica medzi štyrmi ročnými obdobiami

Snehom pokryté svahy a zimné mrazy v zime už nie sú samozrejmosťou. Namiesto toho snehová línia je na ústupe. V hlbších vrstvách dominuje lepkavé bahno namiesto bielej nádhery. To má dôsledky na zimné športy – a samozrejme pre fanúšikov. Ako príklad, že sme dlhodobý partner zimných športov sme spustili iniciatívu Sme #Winterfans. Spolu so športovcami a partnermi zo spoločnosti, politiky, obchodu, a vedy vyvíjame riešenia pre udržateľný zimný šport.  

Zatiaľ čo nemôžeme zastaviť zmenu klímy a jej dôsledky, môžeme zvýšiť povedomie všetkých zainteresovaných strán a poskytnúť ekologické technológie, ktoré budú prospešné generáciam zajtrajška. Dokonca aj nemecké hviezdy ako Laura Dahlmeier, Richard Freitag a Johannes Rydzek sa blížia k tejto téme. Aj naše slovenské športovkyne ako Anastasia Kuzminová a Paulína Fialková zvyšujú povedomie o ekologickej stope zimných športov.  

Viessmann Sport na sociálnych sieťach

Aktuálne. Zábavné. Nezameniteľné. Nielen v bežnom živote pripisujeme veľkú dôležitosť kvalite. Aj na sociálnych sieťach uvádzame to najlepšie. Na našej koncernovej facebookovej stránke športu, nájdete exkluzívne fotky vašich športových vzorov, živé videá, aktuálne udalosti a atraktívne víťazstvá. Ak by ste mali záujem, podobné príspevky k aktuálnym športovým udalostiam, si môžte pozrieť aj na našej slovenskej facebookovej stránke.  

Okrem najnovších výsledkov získate na nemeckom, koncernovovm facebookovom kanáli Viessmann Sport podrobné správy o zákulisí, zaujímavé rozhovory so športovcami a zodpovednými osobami, ako aj najdôležitejšie udalosti týkajúce sa zimných športov. Naše pravidelné súťaže vám dávajú príležitosť vyhrať jedinečné vecné ceny.    

Aktuálny, kompaktný a stručný je tiež náš športový koncernový kanál Twitter. Tu nájdete to najdôležitejšie z dňa v skratke. Či už na facebooku alebo na Twittery: So spoločnosťou Viessmann na sociálnych sieťach máte vždy prehľad o aktuálnej situácii a ste veľmi blízko k vašim športovým hviezdam a to aj mimo súťaže.