Viessmann a šport: To patrí k sebe! 

Viac ako 20 rokov je športový sponzoring súčasťou nášho koncernu. Predovšetkým to robíme s presvedčením a nadšením pre elitné športy. Či už biatlon, lyžiarske skoky, jazda na lyžiach, bežecké lyžovanie alebo nordické kombinácie: podporujeme špičkových športovcov mnohých zimných športov a sprevádzame ich na ceste k úspechu.  Okrem toho podporujeme prácu s mládežou a mladé talenty v športe. Okrem zimných športov podporujeme aj rozvoj motošportu a futbalu. Od roku 2017 sme oficiálnym partnerom tímu Panasonic Jaguar Racing na majstrovstvách sveta FIA Formula E. V tom istom roku sme rozšírili naše existujúce partnerstvo s anglickým profesionálnym futbalovým klubom Huddersfield Town. 

 

So špičkovou technikou k špičkovýcm výkonom

Úspech má meno. Či už v biatlone, závodnom sánkovaní, boboch, skokoch na lyžiach, bežkárení či nordickej kombinácii. Všade nosia pretekári naše výrazné logo. Na to existuje dobrý dôvod. My sme totiž toho názoru, že špičkové výkony a špičkové produkty si zaslúžia náročné meno.

Slovensko podporuje športovcov Slovenského zväzu biatlonu a taktiež aj trojnásobnú olympijskú víťazku Anastasiu Kuzminovú.

 Jubelnde Wintersport-Athletinnen als Symbol für Viessmann und Sport

S iniciatívou "Sme #Winterfans" zlepšujeme ekologickú stopu zimných športov

Milujeme zimné športy. Niet pochýb o tom! Milujeme, keď sneh premení krajinu na božskú nádheru. Milujeme, keď sa fanúšikovia zimných športov vrúcne usmievajú a zabúdajú na chlad. A milujeme, ako svietia oči detí, keď sa pozerajú na svoje športové vzory a tlieskajú im počas ich cesty k cieľu. 

Okrem tejto lásky, tejto vášne, existujú aj dva ďalšie dôvody, prečo sme sa zaviazali zachovať  zimné športy: pokračujúce globálne otepľovanie a jeho dôsledky. 

Stále viac a viac sa zmazáva hranica medzi štyrmi ročnými obdobiami. Snehom pokryté svahy a zimné mrazy v zime už nie sú samozrejmosťou. Namiesto toho snehová línia je na ústupe. V hlbších vrstvách dominuje lepkavé bahno namiesto bielej nádhery. To má dôsledky na zimné športy – a samozrejme pre fanúšikov. Ako príklad, že sme dlhodobý partner zimných športov sme spustili iniciatívu Sme #Winterfans. Spolu so športovcami a partnermi zo spoločnosti, politiky, obchodu, a vedy vyvíjame riešenia pre udržateľný zimný šport. 

Zatiaľ čo nemôžeme zastaviť zmenu klímy a jej dôsledky, môžeme zvýšiť povedomie všetkých zainteresovaných strán a poskytnúť ekologické technológie, ktoré budú prospešné generáciam zajtrajška. Dokonca aj nemecké hviezdy ako Laura Dahlmeier, Richard Freitag a Johannes Rydzek sa blížia k tejto téme. Aj naše slovenské športovkyne ako Anastasia Kuzminová a Paulína Fialková zvyšujú povedomie o ekologickej stope zimných športov. 

Ein Biathlonläufer als Symbol für Viessmann und Sport

Viessmann a Formula E

Formula E je o účinnosti a najlepšom hospodárení s energiou. Pre nás sú to tie dve oblasti, ktoré nás odlíšili za posledných 100 rokov našej existencie. Keďže chceme zostať lídrom v oblasti inovácií v budúcnosti, vstúpili sme do nového storočia v roku 2017 a stali sa oficiálnym partnerom tímu Jaguar Racing Team Panasonic vo fáze majstrovstiev ABB FIA Formula E.

Das Bild zeigt den Formel E-Wagen als Symbol für Viessmann und Sport

Das Bild zeigt die Fahrer des Panasonic Jaguar Racing Teams als Symbol für Viessmann und Sport

Das Bild zeigt den Formel E-Wagen während des Rennens als Symbol für Viessmann und Sport


Elektrifikácia, energetická účinnosť a energetický manažment

Existuje veľa paralel medzi spoločnosťou Viessmann a formulou E: hneď od začiatku poskytujeme potrebné teplo a maximálnu ochranu životného prostredia s neustálymi inováciami. Od začiatku sa usilujeme o dokonalosť vo všetkom, čo robíme - v technológii zajtrajška. A od začiatku cítime odvahu a vôľu urobiť ďalší krok, zatiaľ čo svet sa chystá zastaviť. 

Majstrovstvá sveta FIA Formuly E sú v súčasnosti najmladším a najinovatívnejším motoristickým športom. Tu zvíťazí ten, ktorý optimálne kombinuje elektrifikáciu, energetickú efektívnosť a energetický manažment. Namiesto benzínu je palivom obnoviteľná elektrická energia, uložená vo vysoko výkonných autobatériach a vďaka inteligentnej technológii je kedykoľvek k dispozícii. Svetový pohár FIA Formuly E symbolizuje prechod do nového energetického veku, pretože zisk znamená viac ako len skutočné víťazstvo.

Take a ride with the next generation

Vstup do Formuly E je preto tiež symbolickým dôležitým krokom do budúcnosti, v ktorom zohrávajú rozhodujúcu úlohu účinné a inteligentné akumulačné technológie. Spolu s tímom Panasonic Jaguar Racing chceme realizovať víziu nulových emisií a zdôrazniť náš záväzok voči inovatívnym technológiam a udržateľnosti. Z akumulačnej technológie energie VitoCharge do jednotky palivových článkov Vitovalor 300 na výrobu energie s tepelnými čerpadlami: už sme vyvinuli technológie pre nový energetický vek a budúcu generáciu. 

U firiem Panasonic a Jaguar sme našli ideálnych partnerov, ktorí sa pozerajú späť na dlhú tradíciu a zároveň pokrok s veľkou inovatívnou silou. Panasonic je jednou z najväčších a najúspešnejších spoločností na svete a zamestnáva takmer 300 000 ľudí na celom svete. Jaguar, na druhej strane, je legendou v oblasti motošportu a pripravuje cestu pre budúce elektrické vozidlá, tým že vstúpil do Formuly E. 

Pripojte sa k nám, keď cestujeme spolu s našimi partnermi do budúcnosti! 


Viessmann a Huddersfield Town

S "odchodom do nového storočia" chceme nielen ísť novými spôsobmi, ale aj rozmýšľať o tom, čo patrí nášmu jadru: tradícii. Ako súčasť športového sponzorstva Viessmann sme rozšírili našu predchádzajúcu spoluprácu s anglickým tradičným klubom Huddersfield Town. 

 

 

Ein jubelnder Spieler des Fußballvereins Huddersfield als Symbol für Viessmann und Sport

Die Start-Elf des Fußballvereins Huddersfield als Symbol für Viessmann und Sport

Das Stadion des Fußballvereins Huddersfield als Symbol für Viessmann und SportAle nie sme len sponzorom tímu, ale aj exkluzívnym partnerom tzv. “Club Town”. Je to nová oblasť vnútri štadióna Heddersfielder John Smith s 64 vyhrievanými sedadlami priamo za lavičkami hráčov. Prostredníctvom nášho športového záväzku chceme tento futbalový zázrak oživovať každý deň, týždeň po týždni, každý rok. 


Viessmann Sport na sociálnych sieťach

Aktuálne. Zábavné. Nezameniteľné. Nielen v bežnom živote pripisujeme veľkú dôležitosť kvalite. Aj na sociálnych sieťach uvádzame to najlepšie. Na našej koncernovej facebookovej stránke športu, nájdete exkluzívne fotky vašich športových vzorov, živé videá, aktuálne udalosti a atraktívne víťazstvá. Ak by ste mali záujem, podobné príspevky k aktuálnym športovým udalostiam, si môžte pozrieť aj na našej slovenskej facebookovej stránke. 

Okrem najnovších výsledkov získate podrobné správy o zákulisí, zaujímavé rozhovory so športovcami a zodpovednými osobami, ako aj najdôležitejšie udalosti týkajúce sa zimných športov. Naše pravidelné súťaže vám dávajú príležitosť vyhrať jedinečné a vysoko kvalitné ceny.  

Aktuálny, kompaktný a stručný je tiež náš športový koncernový kanál Twitter. Tu nájdete to najdôležitejšie z dňa v skratke. Či už na facebooku alebo na Twitteru: So spoločnosťou Viessmann na sociálnych sieťach máte vždy prehľad o aktuálnej situácii a ste veľmi blízko k vašim športovým hviezdam - a to aj mimo súťaže.