Vyžiadajte si odbornú konzultáciu

FC Bayern a Viessmann: úspešné klimatické partnerstvo predĺžené do roku 2026

Partnerstvo sa rozšírilo o ženský futbalový tím FC Bayern. Oficiálny celosvetový partner pre oblasť klímy v oblasti vykurovacích systémov, klimatizácie, vetracích technológií, úpravy vody a čistenia vzduchu. Hviezda FC Bayern Thomas Müller je tvárou partnerstva.

Allendorf (Eder), 6. októbra 2023 – Spoločnosti Viessmann a FC Bayern predlžujú a rozširujú svoju existujúcu medzinárodnú spoluprácu až do roku 2026. S okamžitou platnosťou bude Viessmann ešte výraznejšie podporovať klub svojimi odbornými znalosťami a svojimi riešeniami a produktami v oblasti energeticky účinného vykurovania, klimatizácie, chladenia a vetracej techniky. FC Bayern bude mať v rámci klimatického partnerstva k dispozícii najmodernejšie vykurovacie systémy, klimatizáciu, chladiace systémy a vetracie technológie Viessmann, ako aj zariadenia na úpravu vody a čistenie vzduchu. Týmto spôsobom obaja partneri dokazujú, že špičkový svetový šport a ochrana životného prostredia sú spoločne realizovateľné. Dobrým príkladom je vlajková predajňa FCB na mníchovskom námestí Marienplatz, ktorá bola vybavená najnovšou technológiou od spoločnosti Viessmann.

Andreas Jung, CMO FC Bayern: "Sme veľmi radi, že sme opäť rozšírili partnerstvo so spoločnosťou Viessmann, ktoré trvá už niekoľko rokov. Teraz ide o globálnu spoluprácu a skutočnosť, že sa k nej pridala aj téma ženského futbalu, dokazuje široké možnosti FC Bayern."

Thomas Heim, generálny riaditeľ spoločnosti Viessmann Climate Solutions: "Pokračovanie našej spolupráce s FC Bayern Mníchov a náš záväzok v oblasti energetických a klimatických riešení sú nám blízke. Spoločne tak budeme aj v nasledujúcich rokoch vytvárať životný priestor pre budúce generácie. Obzvlášť nás teší, že sa nám s Thomasom Müllerom a jeho prenikavými výpoveďami podarilo získať Tvár klimatického partnerstva. Zároveň teraz vychádzame na ihrisko aj so ženským futbalovým tímom: chceme sprevádzať ženský tím FCB na jeho ceste na vrchol európskeho futbalu! Ako dvom silným značkám v partnerstve sa nám ako tímu podarí ešte viac zvýšiť vzájomné povedomie a uznanie, najmä na medzinárodných trhoch a v priebehu toho aj náš záväzok a povedomie fanúšikov o ochrane klímy. Všetci zamestnanci spoločnosti Viessmann si dali za svoj cieľ stať sa globálnymi klimatickými šampiónmi!" 

Ako oficiálny globálny klimatický partner spoločnosť Viessmann nielenže zabezpečuje, aby samotný FC Bayern vybavil klub klimatickými riešeniami vykurovania, chladenia a vetrania, ale zároveň sa snaží zvýšiť povedomie všetkých futbalových a športových nadšencov o mnohých spôsoboch, ako môžu klimatické riešenia spoločnosti Viessmann šetriť CO2. Tým, že spoločnosť môže využívať práva na značku FC Bayern a LED tabule, ktoré sú v Allianz Arene jasne viditeľné, môže teraz ešte účinnejšie upozorňovať aj na celom svete na pozitívne možnosti zmeny, ktoré ponúkajú energeticky úsporné a nefosílne klimatizačné riešenia.

O spoločnosti Viessmann

Spoločnosť Viessmann bola založená v roku 1917 ako výrobca vykurovacej techniky a v súčasnosti je popredným svetovým dodávateľom udržateľných riešení v oblasti klímy (vykurovanie, chladenie, voda a kvalita vzduchu) a obnoviteľných zdrojov energie. Portfólio integrovaných riešení Viessmann bezproblémovo spája produkty a systémy prostredníctvom digitálnych platforiem a služieb, čím vytvára individuálnu klímu s dobrým pocitom pre používateľov. Všetky aktivity vychádzajú z firemného poslania "Tvoríme životný priestor pre budúce generácie". Tejto zodpovednosti čelí spoločnosť Viessmann spolu so svojimi (obchodnými) partnermi každý deň.