Vyžiadajte si odbornú konzultáciu

ViMove pre Ukrajinu

ViMove pre Ukrajinu: Zamestnanci spoločnosti Viessmann športovými aktivitami pomáhajú ľudom v núdzi

Dnes 28. 3. 2022, sa začína nové kolo ViMove for Climate. Tentoraz sa úspechy nepremenia na stromy, ale na finančné príspevky. Každý odbehnutý kilometer prispeje k celkovej sume 1 euro.

Spoločnosť Viessmann dnes začína nové kolo úspešnej iniciatívy ViMove for Climate. Špeciálne je to tentokrát v tom, že dosiahnuté úspechy sa nepremenia na stromy, ale na eurá, ktoré budú určené pre ľudí v núdzi na Ukrajine. Každý kilometer alebo každá minúta športovej aktivity sa počíta – napríklad za každý odbehnutý kilometer alebo tri odjazdené na bicykli, sa daruje 1 euro.

Solidarita s Ukrajinou: Viessmann daruje peniaze namiesto stromov

Tragické udalosti na Ukrajine už štyri týždne prevracajú svet hore nohami. Utrpenie ľudí, zasiahnutých vojnou, je nesmierne. Na zmiernenie ťažkej humanitárnej situácie sú naliehavo potrebné peniaze. Vo Viessmann sme začali s ViMove približne pred dvomi rokmi, keď Covid narušil spôsob nášho života. Cieľom bolo vzbudiť nádej a konať spoločne vo vtedajšej novej krízovej situácii. Aj keď je súčasná výzva úplne iná, spoločnosť a jej zamestnanci budú aj naďalej prispievať k zmene pomocou nového kola ViMove a pomáhať tam, kde je to najviac potrebné. O úspechu iniciatívy ViMove svedčí fakt, že vďaka angažovanosti zamestnancov a externých účastníkov sa predtým podarilo v krátkom čase podarilo vysadiť 1 milión stromov.

Veľký cieľ: 100 000 eur

Aj tentoraz sa môžu zapojiť okrem členov rodiny Viessmann aj príbuzní a priatelia. Každá aktivita je dôležitá a bez ohľadu na to aká je, predstavuje cenný prínos.  

Príspevky na veľký spoločný cieľ možno zbierať prostredníctvom špeciálne vyvinutej aplikácie ViMove. Aplikácia je k dispozícii na stiahnutie pod názvom ViMove pre operačné systémy Android (Google Play) aj iOS (App Store). Okrem nemčiny a angličtiny je aplikácia k dispozícii aj v ďalších jazykoch. Kampaň bude trvať až do dosiahnutia sumy 100 000 eur.

Cieľ dosiahnutý, čo ďalej?

Aby sa peniaze využili čo najlepšie, tím ViMove for Climate v súčasnosti konzultuje s nadáciou Viessmann a vyvíja životaschopný koncept.

Už teraz je tiež jasné, že v ďalšom kole ViMove for Climate budú mať ľudia opäť možnosť zbierať stromy na ochranu klímy. Tie sa potom použijú na zalesňovanie lesných a rašelinných oblastí vo Fínsku a Kanade.