Vyžiadajte si odbornú konzultáciu

Nová generácia tepelných čerpadiel vzduch/voda v monoblokovom vyhotovení

Nové tepelné čerpadlá vzduch/voda Vitocal 250-A a Vitocal 252-A sú špeciálne navrhnuté na modernizáciu. Podlahové vykurovanie nie je nutné.

Modernizácia vykurovacích systémov tepelnými čerpadlami: Inovatívne technológie to umožňujú aj v starých budovách

Klimatické zmeny nie sú nevyhnutným osudom, každý môže prispieť k zachovaniu nášho životného priestoru pre budúce generácie. Dobrým začiatkom s okamžitým dopadom je nahradenie zastaraných olejových a plynových vykurovacích systémov vykurovacími systémami šetrnými ku klíme, akými sú tepelné čerpadlá. Pretože sú poháňané ekologickou elektrinou, vyrábajú teplo bez CO₂ na vykurovanie a prípravu teplej vody. S novými tepelnými čerpadlami vzduch/voda Vitocal 250-A a Vitocal 252-A je teraz jednoducho možná modernizácia vykurovacích systémov v starých budovách. Je to vďaka inováciám, ako je chladivo mimoriadne šetrné k životnému prostrediu, patentovaná hydraulika a nová elektronická platforma Viessmann One Base s energetickým manažmentom. 

Výhody pre užívateľov 

  • Nízke prevádzkové náklady vďaka vysokej účinnosti a modulovanému kompresoru tepelného čerpadla, ktorý sa neustále prispôsobuje aktuálnej požiadavke na teplo
  • Atraktívny, vysoko kvalitný dizajn vnútornej a vonkajšej jednotky
  • Pôdorys iba 0,52 m2 (Vitocal 252-A)
  • Ekologické chladivo propán R290 (GWP len 3)
  • Jednoduché ovládanie cez integrované WiFi rozhranie prostredníctvom aplikácie ViCare
  • Pokročilý akustický dizajn pre nízke prevádzkové hladiny hluku

Existujúce vykurovacie telesá je možné naďalej používať

Vitocal 250-A a 252-A je navrhnutý ako mimoriadne priestorovo úsporné zariadenie. Vitocal 252-A má stacionárnu kompaktnú jednotku s integrovaným zásobníkom teplej vody s objemom 190 litrov. Zariadenia sú špeciálne vyvinuté na modernizáciu vykurovacích systémov v rodinných a bytových domoch, využívajú ekologické chladivo R290 (propán), ktoré je v porovnaní s chladivami používanými v bežných tepelných čerpadlách obzvlášť šetrné k životnému prostrediu.

Použitím tohto chladiva dosahujú nové tepelné čerpadlá vysoké výstupné teploty až 70 °C – aj keď je vonkajšia teplota  -10 °C. To znamená, že existujúce vykurovacie telesá možno zvyčajne naďalej používať. Inštalácia podlahového vykurovania nie je podmienkou, čím sú náklady na modernizáciu pod kontrolou.

Nízkonákladová inštalácia vďaka inovatívnej hydraulike

Výmena zdroja tepla za jedno z nových tepelných čerpadiel vám šetrí peniaze aj vďaka patentovanému hydraulickému systému Hydro AutoControl. Pri modernizačných opatreniach ho možno prispôsobiť takmer všetkým existujúcim vykurovacím systémom a v porovnaní s bežnými tepelnými čerpadlami výrazne skracuje čas inštalácie. Okrem toho tento nový hydraulický systém znižuje priestorové nároky na zariadenie takmer o dve tretiny.

Šetrenie zdrojov pomocou energetického manažmentu Viessmann

Nová elektronická platforma Viessmann One Base pre nové tepelné čerpadlá prichádza s integrovaným WiFi rozhraním. Časy vykurovania a teploty sa tak dajú pohodlne nastaviť zo smartfónu pomocou bezplatnej aplikácie ViCare. Používatelia si tiež môžu dohodnúť s odborným partnerom, ktorý bude sledovať ich vykurovanie online. To ponúka maximálnu bezpečnosť, pretože odborný partner bude neustále dohliadať na vykurovanie a dokáže včas odhaliť a opraviť nezrovnalosti – často dlho predtým, ako si užívatelia vykurovacieho systému vôbec niečo všimnú.

Nadštandardné servisné služby

Spoločnosť Viessmann ponúka nadštandardné servisné služby, ktoré spolu so svojimi partnermi, servisnými a montážnymi firmami vo vašej blízkosti zaisťujú maximálnu dostupnosť a spoľahlivosť vášho vykurovacieho systému.

Koncept Servis Plus je určený ako pre odborných partnerov tak aj pre koncových zákazníkov. Už pri vývoji dbajú naši konštruktéri na zabezpečenie dlhej životnosti a maximálnej spoľahlivosti našich zdrojov tepla, ako aj ďalších komponentov vykurovacieho systému. Toto pokračuje výrobou a našou trvalou snahou o jej maximálnu kvalitu. Následná montáž odbornou montážnou firmou a uvedenie do prevádzky zaškoleným servisným technikom ďalej zvyšujú predpoklady spokojnosti zákazníka. Zákazník má na výber z troch typov servisných zmlúv, v rámci ktorých Viessmann poskytuje plnú digitálnu podporu a servis.

Technické údaje

Maximálny tepelný výkon:12,0 a 13,4 kW (pre A7/W35)
Hodnota COP (koeficient výkonu):> 5,4 (pre A7/W35)
Maximálna výstupná teplota:70°C (až do -15°C)
Emisie hluku:34 dB(A) (hladina tlaku hluku vonkajšej jednotky vo vzdialenosti 4 m pri voľne stojacej inštalácii v režime so zníženou hlučnosťou)