Vyžiadajte si odbornú konzultáciu

Nový rad kotlov Vitodens 100

Pokrokové a ekologické plynové kondenzačné kotly s atraktívnou cenou.

Vyšššia účinnosť, jednoduchá obsluha a moderný dizajn

Kto by rád vymenil kotol vo svojom byte či rodinnom dome s nízkou investíciou, pre toho sú ideálnym riešením nové nástenné plynové kondenzačné a kompaktné kotly radu Vitodens 100. Moderná technika ako inovatívny horák MatriX-Plus a inteligentná regulácia spaľovania Lambda Pro zabezpečujú nízku spotrebu paliva a nízke emisie CO2. To šetrí peňaženku aj životné prostredie.
  

Výhody pre užívateľov a obchodných partnerov

S výkonmi od 3,2 do 32 kW (Vitodens 141-F do 25 kW) sa nové plynové kondenzačné kotly radu Vitodens 100 hodia pre byty aj rodinné domy:

 • Vitodens 100-W, nástenný kotol s malou požiadavkou na priestor, ako vykurovací alebo kombinovaný kotol,
 • Vitodens 111-W, kompaktný nástenný kotol s integrovaným nabíjacím zásobníkom z ušľachtilej nehrdzavejúcej ocele s objemom 46 l pre ešte vyšší komfort prípravy teplej vody,
 • stacionárny kompaktný kotol  Vitodens 111-F, voliteľne s integrovaným nabíjacím zásobníkom s objemom 100 l alebo so zásobníkom teplej vody s vykurovacou špirálou s objemom 130 l pre oblasti s tvrdou vodou a
 • kompaktná energetická centrála  Vitodens 141-F  so solárnym zásobníkom 170 l a všetkými dôležitými komponentami pre pripojenie solárnych kolektorov.

Oproti bežným kotlom získajú prevádzkovatelia zariadení a odborní partneri s novými kotlami rad výhod ako napríklad: jednoduchú obsluhu a uvedenie do prevádzky vďaka inovatívnej elektronickej platforme s integrovanou WiFi, čo umožňuje úplne jednotné spojenie s aplikáciou ViCare a digitálnym servisným nástrojom ViGuide, v neposlednom rade vysoko účinnú plynovú kondenzačnú techniku, ktorá chráni ovzdušie a má budúcnosť. Nové vykurovacie zariadenia sa navyše predstavujú v príjemne modernom dizajne s vrstvou bieleho matného laku Vitopearlwhite a obslužným rozhraním v modernej optike "Blackpanel". Nové kondenzačné kotly tak harmonicky zapadnú do každého obytného priestoru.

Nízke emisie a trvalo vysoká účinnosť

Horák MatriX-Plus v novej generácii kotlov Vitodens 100 zabezpečuje najvyššiu účinnosť a spoľahlivosť. S rozsahom modulácie až 1:10 pri maximálnej stabilite plameňa plynule prispôsobuje výrobu tepla aktuálnej potrebe. Taktovanie horáka sa tým znižuje na minimum a dosahuje sa vysoký normovaný stupeň využitia až 98% (Hs). To zaisťuje nízku spotrebu paliva a znižuje emisie CO2. Osvedčený výmenník tepla Inox-Radial z ušľachtilej nehrdzavejúcej ocele prenáša teplo vyrobené horákom MatriX-Plus do vykurovacieho systému.

Už dnes "H2 ready" s reguláciou spaľovania Lambda Pro

Či už sa strieda druh plynu, kolíše jeho kvalita alebo sa menia prevádzkové podmienky – automatická regulácia spaľovania Lambda Pro v plynových kondenzačných kotloch Vitodens zaisťuje vždy spoľahlivú a čistú prevádzku s najvyššími stupňami účinnosti. Inovatívna regulácia spaľovania umožňuje dokonca bezproblémové a efektívne využitie plynových zmesí zo zemného plynu a až 20% vodíka. Zariadenia sú certifikované podľa ZP 3100 DVGW Cert GmbH. Tak je nová generácia kotlov najlepšie pripravená, pokiaľ sa bude v blízkej budúcnosti napájať vodík vyrobený veternou a solárnou energiou do sietí zemného plynu, aby sa znížili emisie CO2 k ochrane ovzdušia. Majitelia domov a bytov, ktorí sa rozhodnú pre kotly radu Vitodens 100, sú preto najlepšie pripravení na budúcnosť.Veľmi dôležité pre odborných montážnych partnerov: vďaka Lambda Pro odpadnú pri inštalácii práce, ktoré sú potrebné pre nastavenie u bežných plynových kotlov. Regulácia spaľovania rozpozná príslušný druh plynu a automaticky na neho Vitodens nastaví.

Jednoduchá a ľahko zrozumiteľná obsluha

Nový rad kotlov Vitodens 100 sa dodáva s 3,5-palcovým 7 segmentovým displejom s dotykovým ovládaním. Displej založený na novej elektronickej platforme sa vyznačuje veľmi jednoduchou a zrozumiteľnou obsluhou a decentným dizajnom v prevedení "Blackpanel". Umožňuje veľmi komfortne nastavovať vykurovací systém s priamym a/alebo s vykurovacím okruhom so zmiešavačom.

Komfort a bezpečnosť vďaka integrovanému WiFi rozhraniu

Ako všetky plynové kondenzačné kotly Vitodens novej generácie, aj zariadenia radu 100 sú založené na novej elektronickej platforme a majú integrované WiFi rozhranie. Tým je umožnená absolútne jednotná komunikácia medzi vykurovacími zariadeniami, užívateľmi a odbornými partnermi na jednotnej digitálnej báze. Tak môže užívateľ svoje vykurovanie kedykoľvek pohodlne ovládať cez aplikáciu ViCare a na želanie schváliť odbornú firmu podľa vlastného uváženia pre monitorovanie zariadenia cez digitálne servisnú centrálu ViGuide. Vďaka tomu potom môže odborný partner včas zistiť potrebu servisu a možnú poruchu.

Zmeny parametrov vykonajte online a prípadne dohodnite servisný zásah, ešte než sa v byte ochladí. To je bezpečnosť a komfort na najvyššej úrovni.

Jednoduché uvedenie do prevádzky a údržba cez aplikáciu

Mnohé ďalšie vlastnosti nového radu Vitodens 100 výrazne zjednodušujú uvedenie do prevádzky a údržbu zariadení. Kotol sa dá uviesť do prevádzky rýchlo a jednoducho cez aplikáciu.

Údržba je vďaka novému digitálnemu nástroju ViGuide hračka. Údržba, diagnostika porúch a výmena náhradných dielov sú tak vybavené veľmi jednoducho a rýchlo.

Modulárna konštrukcia novej generácie kotlov a programu príslušenstvo zaisťuje nielen asi o 50 % menej náhradných dielov ako doteraz, ale aj komplexnosť produktového programu sa stala oveľa prehľadnejšou. Tak je napríklad pre nový horák MatriX-Plus pre všetky výkony (do 32 kW) potrebná iba jeden typ plamencovej hlavy, zapaľovacej elektródy a tesnenia horáku.

  

Výhody pre obchodných partnerov

 • Výmenník tepla Inox-Radial zaisťuje dlhú životnosť a účinnosť
 • Horák MatriX-Plus má dlhú životnosť vďaka perforácii látky MatriX z ušľachtilej ocele
 • Automatická regulácia spaľovania Lambda Pro pre všetky druhy plynu
 • Tichá prevádzka vďaka malému počtu otáčok ventilátora
 • Integrované WiFi rozhranie k internetovému pripojeniu
 • Možnosť kompletného navádzacieho procesu uvedenia do prevádzky cez aplikáciu
 • Vhodné k zapojeniu termického solárneho systému (Vitodens 100-W a 141-F)

Výhody pre užívateľov

 • Jednoduchá, intuitívna obsluha cez aplikáciu ViCare a integrované WiFi rozhranie
 • Vysoká bezpečnosť prevádzky vďaka automatickej regulácii spaľovania Lambda Pro
 • Vysoká účinnosť a nízke emisie CO2 vďaka horáku MatriX-Plus
 • Vysoký komfort obsluhy vďaka LED displeju so 7 segmentovým zobrazením
 • Vysoký komfort prípravy teplej vody na minimálnom priestore za pomoci integrovaných zásobníkov teplej vody (Vitodens 111-W, 111-F a 141-F)
 • Veľmi progresívne vďaka certifikácii spôsobilosti pre prímesi až 20% vodíka k plynu

Technické údaje

Výkon3,2 – 32,0 kW (Vitodens 100-W, 111-W, 111-F)popr.
                   3,2 – 25,0 kW (Vitodens 141-F)
Normovaný stupeň využitia:98% (Hs)
Rozsah modulácia:1: 10
Objem zásobníka:46 l (Vitodens 111-W)
                                         100 l popr. 130 l (Vitodens 111-F)
                                         170 l (Vitodens 141-F)
Trieda energetickej účinnosti:A (systémový štítok A + pri zapojení solárneho zariadenia alebo v kombinácii s reguláciou samostatných miestností)

Uvedenie na trh

Nové nástenné kotly rady Vitodens 100 sú k dispozícii od apríla 2021 a kompaktné zariadenia od mája 2021.