Vyžiadajte si odbornú konzultáciu

Vitodens 050-W – novinka na trhu vykurovania

Nový rad Vitodens 050 sa vyznačuje príkladným pomerom cena/výkon s míľnikmi vykurovacej techniky Viessmann a ponukou nadštandardných služieb Servis Plus.

Nový Vitodens 050-W: Kompaktný a účinný nástenný plynový kondenzačný kotol s veľmi atraktívnou cenou 

V auguste 2021 sme predstavili najväčšiu novinku na najbližšiu vykurovaciu sezónu. Nový plynový kondenzačný nástenný kotol Vitodens 050-W je v ponuke od augusta. K nástenným kotlom Vitodens 200-W a Vitodens 100-W sa tak pridal nový cenovo atraktívny model avšak s rovnakou technológiou. Ako všetky kotly novej generácie Vitodens, aj Vitodens 050-W má integrované WiFi rozhranie, vďaka ktorému je možná obsluha a servis prostredníctvom aplikácií Viessmann. 

Výhody pre užívateľov a obchodných partnerov

S výkonom od 3,2 až 25 kW sa kotol ideálne hodí pre modernizáciu bytu alebo rodinného domu:

  • veľmi zaujímavý pomer cena/výkon,
  • dlhá životnosť a účinnosť vďaka výmenníku tepla Inox-Radial z ušľachtilej ocele,
  • horák MatriX-Plus s reguláciou spaľovania Lambda Pro pre trvalo vysoký stupeň účinnosti a nízke hodnoty emisií,
  • jednoduchá obsluha cez reguláciu s LED displejom a dotykovými tlačidlami,
  • možnosť ovládania cez internet cez integrované WiFi rozhranie pre obsluhu a servis s použitím aplikácie ViCare,
  • tichá prevádzka a kompaktné rozmery, vďaka čomu je ideálny do interiéru,
  • malá inštalačná výška, ktorá zjednodušuje výmenu starých zariadení.

Inteligentná energetická centrála   

Vitodens 050-W je založený na elektronickej regulačnej platforme s integrovaným WiFi modulom a bezdrôtovou komunikáciou. Najnižší modulačný výkon kotla začína na 3,2 kW, maximálny dosahuje 25 kW. Je pripravený na ovládanie jedného vykurovacieho okruhu. 

V ponuke je v dvoch výkonových variantoch ako vykurovacia a kombinovaná jednotka. Podobne ako pri kotly Vitodens 100-W je regulácia prehľadná a intuitívna s mierne zúženým LED displejom s dotykovými tlačidlami.

Efektívna prevádzka a nízke emisie 

Horák MatriX-Plus je srdcom vášho vykurovania. Boduje predovšetkým svojou efektívnou prevádzkou a nízkymi emisiami škodlivín a hluku. Špeciálny povrch z ušľachtilej nehrdzavejúcej ocele MatriX je odolný voči vysokým teplotám a stará sa o spoľahlivý výkon a dlhú životnosť. Osvedčený výmenník tepla Inox-Radial z ušľachtilej nehrdzavejúcej ocele prenáša teplo vyrobené horákom MatriX-Plus do vykurovacieho systému.

Nadštandardné servisné služby 

Spoločnosť Viessmann ponúka nadštandardné servisné služby, ktoré spolu so svojimi partnermi, servisnými a montážnymi firmami vo vašej blízkosti zaisťujú maximálnu dostupnosť a spoľahlivosť vášho vykurovacieho systému.

Koncept Servis Plus je určený ako pre odborných partnerov tak aj pre koncových zákazníkov. Už pri vývoji dbajú naši konštruktéri na zabezpečenie dlhej životnosti a maximálnej spoľahlivosti našich zdrojov tepla, ako aj ďalších komponentov vykurovacieho systému. Toto pokračuje výrobou a našou trvalou snahou o jej maximálnu kvalitu. Následná montáž odbornou montážnou firmou a uvedenie do prevádzky zaškoleným servisným technikom ďalej zvyšujú predpoklady spokojnosti zákazníka. Zákazník má na výber z troch typov servisných zmlúv, v rámci ktorých Viessmann poskytuje plnú digitálnu podporu a servis.

Vyšší komfort aj úspory 

Vďaka novej elektronickej platforme majú kotly integrované WiFi rozhranie, vďaka ktorému je možné priame pripojenie na internet. Koncový užívateľ môže na diaľku ovládať svoje vykurovacie zariadenie prostredníctvom aplikácie ViCare.

Aplikácia ViCare ponúka informácie o aktuálnom stave prevádzky energetického systému a časové programy pre vykurovanie a prípravu teplej vody prispievajú k šetreniu nákladov na energie. Je kompatibilná skoro so všetkými koncovými zariadeniami iOS a Android.

Jednoduché uvedenie do prevádzky 

Odborný partner vie rýchlo a jednoducho uviesť zariadenie do prevádzky pomocou aplikácie ViGuide. Komplexná aplikácia ViGuide pre zariadenia s operačným systémom iOS a Android je osvedčený nástroj pre uvedenie vykurovacieho systému do prevádzky a jeho vzdiaľený monitoring. Prevedie jednoduchým a intuitívnym uvedením kotla do prevádzky. Aplikácia tiež umožňuje prístup do systému kvôli údržbe, ako aj správy o nastaveniach.

Technické údaje

Menovitý tepelný výkon: od 3,2 do 25 kW
Menovitý stupeň využitia: až 98% (Hs)
Rozsah modulácie: až 1: 8

Výhoda pri kombinovanom kotly Vitodens 050-W (typ B0KA): Vysoký komfort teplej vody vďaka funkcii udržiavania

Uvedenie na trh 

Nové nástenné kotly Vitodens 050-W sú k dispozícii od ausgusta 2021.