Vyžiadajte si odbornú konzultáciu

Informácie pre architektov a projektantov

Referencie

Technológia a architektúra – dialóg

Dobrý dizajn je len prvým krokom k dobrej architektúre. Ako všeobecní odborníci musia architekti a projektanti vedieť, ako inteligentne využívať energetické technológie. V súčasnosti klienti nielen od projektantov ale aj od architektov očakávajú, že im budú schopní poskytnúť kvalifikované poradenstvo v tejto oblasti, a keďže ceny energií neustále rastú a objavujú sa nové energetické koncepcie, význam tejto konkrétnej služby môže len vzrásť.

Ako architekt   a projektant pôsobíte ako nezávislý poradca. Viessmann je vašim odborným partnerom.  Komplexný sortiment spoločnosti Viessmann poskytuje riešenia na mieru s efektívnymi systémami pre všetky oblasti použitia a všetky zdroje energie. Veľká účinnosť našich inovatívnych energetických systémov vám pomáha šetriť náklady a byť ekologicky zodpovedný.

Komplexný sortiment od spoločnosti Viessmann

Technické riešenia sú čoraz komplexnejšie a majú čoraz väčší vzájomný vplyv na architektúru a plánovanie výstavby. Architekti a projektanti preto môžu získať nové perspektívy navrhovania vďaka úzkej spolupráci s výrobcom. Komplexný sortiment spoločnosti Viessmann zahŕňa inovatívne systémové riešenia na použitie v obytných, komerčných, priemyselných a komunálnych budovách. Naše systémy v každom ohľade spĺňajú požiadavky nemeckej vyhlášky o úsporách energie (EnEV).

Viessmann ponúka systémové riešenia na mieru pre všetky oblasti použitia a všetky zdroje energie. Komplexný sortiment zahŕňa kondenzačné kotly na olej alebo plyn, kogeneračné jednotky s palivovými článkami a zariadenia na kombinovanú výrobu tepla a elektriny.

Sortiment produktov využívajúcich obnoviteľné zdroje energie zahŕňa solárne termické systémy na ohrev teplej vody a záložné zdroje ústredného vykurovania, ako aj fotovoltické systémy a systémy na akumuláciu energie na efektívnu vlastnú spotrebu. Zahŕňa aj špeciálne kotly na drevo, drevnú štiepku a pelety. Okrem toho máme hybridné jednotky, tepelné čerpadlá a systémy zásobníkov ľadu, ktoré využívajú teplo zo zeme, podzemnej vody alebo okolitého vzduchu, ako aj vetracie systémy.

Vybrané projekty

Diaľkové vykurovanie
Slnečná energia

Nemecká spolková agentúra pre životné prostredie v Dessau

V prípade obecnej budovy v Dessau sa kládol dôraz na vysokú energetickú účinnosť. Architekti a projektanti sa rozhodli pre jeden z najväčších nemeckých solárnych termických systémov so 115 trubicovými kolektormi Vitosol 200-T.

Prečítajte si viac
Komerčné objekty
Plyn

SkyTower v Bukurešti

Veža SkyTower, ktorá je so svojimi 137 metrami najvyššou budovou v Rumunsku, v noci je jej vzhľad veľmi pôsobivý vďaka prepracovanej svetelnej choreografii. Na výrobu tepla sa používa kaskádový vykurovací systém s tromi jednotkami Vitomax 100-LW.

Prečítajte si viac
Komerčné objekty
Rezidenčné objekty
Plyn
Slnečná energia

Palmový ostrov "The Palm Jumeirah" v Dubaji

Na Palm Jumeirah solárne kolektory Vitosol 200-F zásobujú teplou vodou 14 apartmánových domov, zatiaľ čo tri kotly Vitocrossal 300 ohrievajú bazén a hammam v luxusnom hoteli "Ottoman Palace".

Prečítajte si viac
Rezidenčné objekty
Slnečná energia

Marco Polo Tower HafenCity Hamburg

V budove Marco Polo Tower sa teplá voda do 55 metrov vysokej budovy dodáva prostredníctvom solárneho termického systému Viessmann s kolektormi Vitosol 200-T s celkovou plochou 180 metrov štvorcových.

Prečítajte si viac