Vyžiadajte si odbornú konzultáciu
Komerčné objekty
Rezidenčné objekty
Plyn
Slnečná energia

Palmový ostrov "The Palm Jumeirah" v Dubaji

Na Palm Jumeirah solárne kolektory Vitosol 200-F zásobujú teplou vodou 14 apartmánových domov, zatiaľ čo tri kotly Vitocrossal 300 ohrievajú bazén a hammam v luxusnom hoteli "Ottoman Palace".

Palmový ostrov Dubaj zo vzduchu. Foto: © NakheelS

Umelo vytvorený prázdninový raj, ktorý je naozaj výnimočný

Už z diaľky je v mori pri pobreží Dubaja v Perzskom zálive viditeľný ostrov v tvare obrovskej palmy, ktorá sa skladá z päť kilometrov dlhého kmeňa a celkovo 17 palmových listov. Ide o umelo vytvorený ostrov The Palm Jumeirah, na ktorom sa nachádza jedno z najexkluzívnejších rekreačných a dovolenkových centier na svete s množstvom apartmánov, víl, luxusných hotelov, zábavných parkov, nákupných centier a prístavov, ako aj 120 kilometrov dlhá piesočná pláž. Umelo vytvorené palmové listy v mori sú viditeľné dokonca aj z vesmíru.

Emirát Dubaj profituje nielen zo svojich ropných zásob, ale veľký úžitok mu prináša aj zóna voľného obchodu s hlbokomorským prístavom. Už nejaký čas sa však kladie čoraz väčší dôraz aj na cestovný ruch. Mesto však ani zďaleka nemalo dostatok piesočnatých pláží, aby uspokojilo stále rastúci počet turistov. A tak vznikla myšlienka vytvoriť dovolenkový raj pozostávajúci z troch umelých ostrovov, z ktorých každý má tvar palmy. Prvý ostrovný komplex "The Palm Jumeirah" bol dokončený v roku 2007. Záujem o rezidenčný a dovolenkový rezort bol od začiatku obrovský: v priebehu troch týždňov boli všetky nehnuteľnosti predané ešte pred dokončením ostrovného komplexu.

Hotel Palm Islands Dubai. Foto: © Nakheel

Solárny termický systém Viessmann zabezpečuje efektívny ohrev teplej vody

Podnebie v Dubaji s priemerným slnečným svitom deväť hodín denne vytvára ideálne podmienky na využívanie solárnej energie na ohrev TÚV. Solárne kolektory Viessmann Vitosol 200-F s celkovou plochou kolektorov približne 3 000 m2 sú nainštalované na 14 bytových domoch, ktoré sa nachádzajú na kmeni umelého palmového ostrova. Solárny termický systém zabezpečuje až 20 000 litrov teplej vody denne. Na pokrytie špičkového zaťaženia je každá budova dodatočne vybavená štyrmi nástennými plynovými kondenzačnými kotlami Vitodens v kaskádovom okruhu.

Plynové kondenzačné kotly Viessmann vykurujú luxusný hotel

Viessmann dodal vykurovaciu techniku aj pre luxusný hotel "Ottoman Palace" na palmovom ostrove: tri plynové kondenzačné kotly Vitocrossal 300, každý s výkonom 978 kW, a šesť zásobníkov teplej vody Vitocell, každý s objemom 1 000 litrov, zabezpečujú ohrev teplej úžitkovej vody, vykurovanie bazéna a hammamu.

Súvisiace odkazy

Komerčné objekty
Priemysel
Plyn
Vzduch

Leica Camera AG Wetzlar

Dizajnový štýl sídla spoločnosti Leica vo Wetzlari je podmanivo jedinečný. Pripomína objektívy a diaľkomery. Spoločnosť Viessmann dopĺňa tento komplex sofistikovaným, inovatívnym energetickým systémom.

Prečítajte si viac
Komerčné objekty
Rezidenčné objekty
Elektrická energia
Vzduch

Veža Lotte World Tower Soul, Južná Kórea

Veža Lotte World Tower sa nachádza v centre mesta a sú v nej byty, kancelárie, obchody a reštaurácie. Energiu šetrnú ku klíme dodáva 12 veľkých tepelných čerpadiel Viessmann.

Prečítajte si viac
Rezidenčné objekty
Slnečná energia

Marco Polo Tower HafenCity Hamburg

V budove Marco Polo Tower sa teplá voda do 55 metrov vysokej budovy dodáva prostredníctvom solárneho termického systému Viessmann s kolektormi Vitosol 200-T s celkovou plochou 180 metrov štvorcových.

Prečítajte si viac
Priemysel
Biomasa
Ropa
Slnečná energia

Logistické centrum Marc Cain GmbH v Bodelshausene

Módna značka Marc Cain si vo svojom logistickom centre v Bodelshausene zvolila vlastnú lokálnu vykurovaciu sieť so zariadením Viessmann Vitoflex 300-UF a Vitobloc 200 EM-20/39 na výrobu energie.

Prečítajte si viac
Komerčné objekty
Priemysel

Logistické centrum spoločnosti Mammut Sports Group AG, Memmingen

Európske logistické centrum v Memmingene využíva na vykurovanie a chladenie energiu z obnoviteľných zdrojov. Energetické centrum pozostáva z troch tepelných čerpadiel Viessmann zem/voda, ktoré využívajú prirodzené teplo z podzemnej vody.

Prečítajte si viac
Komerčné objekty
Plyn
Slnečná energia

Nemecká burza cenných papierov v Eschborne

Nemecká burza cenných papierov v Eschborne získala platinový certifikát LEED vďaka svojmu udržateľnému dizajnu budovy a referenciám v oblasti udržateľnosti. Teplo a elektrinu dodávajú dva plynové kondenzačné kotly Viessmann Vitobloc 200 a Vitosol 200-F.

Prečítajte si viac