Vyžiadajte si odbornú konzultáciu
Komerčné objekty
Priemysel

Mammut Sports Group AG, Memmingen

Európske logistické centrum v Memmingene využíva na vykurovanie a chladenie energiu z obnoviteľných zdrojov. Energetické centrum pozostáva z troch tepelných čerpadiel Viessmann zem/voda, ktoré využívajú prirodzené teplo z podzemnej vody.

Budova spoločnosti Mammut Sports Group AG. Foto: © ENNO FRIEDRICH WWW.EF-ARTFOTO.DE

Vysokokvalitné outdoorové vybavenie pre zákazníkov milujúcich prírodu

Mammut Sports Group AG je jedným z najznámejších výrobcov vysokokvalitného outdoorového vybavenia a setov špičkovej kvality, ktoré zvládnu aj tie najnáročnejšie expedície, ako je Mount Everest alebo Severný pól. Ako spoločnosť, ktorej zákazníci majú blízky vzťah k prírode, sa Mammut pri výbere svojho energetického systému podobne snažil naplno využiť prirodzené teplo z podzemnej vody.

Európske logistické centrum

Rozloha nového európskeho logistického centra, ktoré sa rozprestiera na ploche približne jeden a pol futbalového ihriska, je sama o sebe pôsobivá. Viac ako 100 zamestnancov odtiaľto riadi dodávky pre vlastné vlajkové predajne a maloobchodné predajne spoločnosti. Aj keď väčšinu krytej plochy 150 000 metrov kubických zaberá plne automatizovaný sklad s vysokými regálmi, kancelárie, showroom a expedičné priestory musia byť stále zásobované príjemnou úrovňou tepla a teplej vody. Na dosiahnutie tohto cieľa sa spoločnosť rozhodla pre systém obnoviteľných zdrojov energie Viessmann pozostávajúci z tepelných čerpadiel zem/voda.

Inžinierska firma Schötz z Dietmannsriedu využila výhodnú polohu areálu uprostred pohoria Illertal a získala súhlas úradov na odber vody pomocou dvoch čerpadiel. Celú budovu tak možno vykurovať pomocou troch tepelných čerpadiel. A v lete je možné priestory ochladiť na príjemné teploty.

Mammut Sports Group AG: tepelné čerpadlá Viessmann Vitocal. Foto: © ENNO FRIEDRICH WWW.EF-ARTFOTO.DE

Systém obnoviteľných zdrojov energie pozostávajúci z tepelných čerpadiel zem/voda od spoločnosti Viessmann

Vo vykurovacom centre spoločnosti v Memmingene boli nainštalované tri tepelné čerpadlá s celkovým vykurovacím výkonom 450 kW. Zariadenia sa dodávali zväčša už zmontované zo štandardnej výroby a dodávateľská firma Alois Müller so sídlom v Memmingene ich rýchlo nainštalovala.

Tepelné čerpadlá Vitocal 300-G / Vitocal 300-G Pro zem/voda získavajú teplo obsiahnuté v podzemnej vode z vrtov hlbokých až 60 metrov a zvyšujú ho na prietokovú teplotu 50 °C. Teplo sa rozvádza do miestností cez stropy a podlahu rôznymi spôsobmi: výstavná miestnosť a ďalšie funkčné miestnosti na prízemí sú vybavené podlahovým vykurovaním. Sálavé stropné panely vyhrievajú veľké priestory pre kompletizáciu a expedíciu. Kancelárie sú zásobované vzduchotechnikou inštalovanou v podhľade.

Veľké okná umožňujú v zime využívať dopadajúcu slnečnú energiu; v lete je na chladenie budovy potrebná len energia potrebná na prevádzku čerpadiel na cirkuláciu studenej podzemnej vody. Energeticky účinné konštrukčné prvky prispievajú k tomu, že na jar a na jeseň je na zásobovanie kancelárskej budovy teplom potrebný len Vitocal 300-G s výkonom 28 kW.

Spoločnosť Mammut Sports Group AG vyrába svoje výrobky s náležitou starostlivosťou o ľudí a životné prostredie. Preto bolo úplne v súlade s týmto firemným imidžom, že sa spoločnosť rozhodla inštalovať vo svojom novom európskom logistickom centre vysoko účinný, klimaticky priaznivý energetický systém, ktorý by minimalizoval náklady na vykurovanie a zároveň šetril prírodné zdroje.

Fotografie: ENNO FRIEDRICH WWW.EF-ARTFOTO.DE

Súvisiace odkazy

Komerčné objekty
Priemysel
Plyn
Vzduch

Leica Camera AG Wetzlar

Dizajnový štýl sídla spoločnosti Leica vo Wetzlari je podmanivo jedinečný. Pripomína objektívy a diaľkomery. Spoločnosť Viessmann dopĺňa tento komplex sofistikovaným, inovatívnym energetickým systémom.

Prečítajte si viac
Komerčné objekty
Rezidenčné objekty
Elektrická energia
Vzduch

Veža Lotte World Tower Soul, Južná Kórea

Veža Lotte World Tower sa nachádza v centre mesta a sú v nej byty, kancelárie, obchody a reštaurácie. Energiu šetrnú ku klíme dodáva 12 veľkých tepelných čerpadiel Viessmann.

Prečítajte si viac
Rezidenčné objekty
Slnečná energia

Marco Polo Tower HafenCity Hamburg

V budove Marco Polo Tower sa teplá voda do 55 metrov vysokej budovy dodáva prostredníctvom solárneho termického systému Viessmann s kolektormi Vitosol 200-T s celkovou plochou 180 metrov štvorcových.

Prečítajte si viac
Priemysel
Biomasa
Ropa
Slnečná energia

Logistické centrum Marc Cain GmbH v Bodelshausene

Módna značka Marc Cain si vo svojom logistickom centre v Bodelshausene zvolila vlastnú lokálnu vykurovaciu sieť so zariadením Viessmann Vitoflex 300-UF a Vitobloc 200 EM-20/39 na výrobu energie.

Prečítajte si viac
Komerčné objekty
Rezidenčné objekty
Plyn
Slnečná energia

Palmový ostrov "The Palm Jumeirah" v Dubaji

Na Palm Jumeirah solárne kolektory Vitosol 200-F zásobujú teplou vodou 14 apartmánových domov, zatiaľ čo tri kotly Vitocrossal 300 ohrievajú bazén a hammam v luxusnom hoteli "Ottoman Palace".

Prečítajte si viac
Komerčné objekty
Plyn
Slnečná energia

Nemecká burza cenných papierov v Eschborne

Nemecká burza cenných papierov v Eschborne získala platinový certifikát LEED vďaka svojmu udržateľnému dizajnu budovy a referenciám v oblasti udržateľnosti. Teplo a elektrinu dodávajú dva plynové kondenzačné kotly Viessmann Vitobloc 200 a Vitosol 200-F.

Prečítajte si viac