Vyžiadajte si odbornú konzultáciu
Komerčné objekty

Sky Soho v Šanghaji, Čína

Kancelárska a obchodná budova v Šanghaji je pôsobivou, dobre premyslenou koncepciou, ktorá venuje rovnakú pozornosť plášťu budovy a technickým zariadeniam. Šesť zariadení Vitomax 200-HW zásobuje Sky Soho teplou vodou.

Foto: © ABCDstock / Shutterstock.com

Dynamická, futuristická architektúra s technológiou zameranou na budúcnosť

Sky Soho je jednou z najnovších dominánt Šanghaja. Vďaka svojim pôsobivým rozmerom a zakriveným štruktúram, z určitého uhla pripomínajúcim kaňon, tvorí táto moderná budova fascinujúcu kombináciu dynamickej, futuristickej architektúry a technológie orientovanej na budúcnosť.

Komplex, ktorý navrhla britská architektka Zaha Hadid, sa rozprestiera na ploche takmer 350 000 m2 a nachádza sa v tesnej blízkosti letiska Hongqiao a centra Šanghaja. Slúži ako kancelárska a obchodná budova, pričom len 30 000 metrov štvorcových je vyhradených pre maloobchodné predajne a reštaurácie; v tejto obrovskej stavbe sa nachádza aj obrovské kino s rozlohou 5 000 metrov štvorcových. Pri navrhovaní Sky Soho zvolil architekt úplne nový prístup. Na

pozemku dlhom 480 metrov a širokom 250 metrov je 12 budov prepojených 16 mostmi. Vznikla tak rozvetvená sieť priestorov, ktorá divákovi ponúka jedinečný vizuálny zážitok. Na úpätí "kaňonu" sa nachádza priestor nazvaný Potopená záhrada. Táto "záhrada" s rozlohou 7000 metrov štvorcových je kombináciou verejných

priestorov a obchodných priestorov. Návrh budovy zahŕňa aj ekologicky zodpovedné stavebné materiály a systém čistenia vzduchu. Okrem toho je 30 % plochy vyhradenej pre zelené plochy ("zelená kancelária").

Vďaka udržateľnej koncepcii Sky Soho orientovanej na budúcnosť získal projekt certifikát "LEED" (Leadership in Energy and Environmental Design).

Teplovodné kotly Viessmann Vitomax 200-HW. Foto: © Viessmann

Technika zariadení Viessmann pre vysokú energetickú účinnosť

Integrovaná koncepcia obvodového plášťa budovy a technológie zariadenia zabezpečuje nízku potrebu energie. Na zabezpečenie vykurovania a prípravy teplej vody pre celý komplex budov bolo preto nainštalovaných šesť teplovodných kotlov Viessmann Vitomax 200-HW s celkovým výkonom 24 MW. Priemyselné/komerčné kotly sa vyznačujú mimoriadnou účinnosťou a prevádzkovou spoľahlivosťou.

Podobne ako Lotte World Tower v Soule je Sky Soho Shanghai ďalšou architektonickou pamiatkou vo východnej Ázii, ktorá sa rozhodla použiť vysokoúčinnú technológiu Viessmann.

Súvisiace odkazy

Komerčné objekty
Priemysel
Plyn
Vzduch

Leica Camera AG Wetzlar

Dizajnový štýl sídla spoločnosti Leica vo Wetzlari je podmanivo jedinečný. Pripomína objektívy a diaľkomery. Spoločnosť Viessmann dopĺňa tento komplex sofistikovaným, inovatívnym energetickým systémom.

Prečítajte si viac
Komerčné objekty
Rezidenčné objekty
Elektrická energia
Vzduch

Veža Lotte World Tower Soul, Južná Kórea

Veža Lotte World Tower sa nachádza v centre mesta a sú v nej byty, kancelárie, obchody a reštaurácie. Energiu šetrnú ku klíme dodáva 12 veľkých tepelných čerpadiel Viessmann.

Prečítajte si viac
Rezidenčné objekty
Slnečná energia

Marco Polo Tower HafenCity Hamburg

V budove Marco Polo Tower sa teplá voda do 55 metrov vysokej budovy dodáva prostredníctvom solárneho termického systému Viessmann s kolektormi Vitosol 200-T s celkovou plochou 180 metrov štvorcových.

Prečítajte si viac
Priemysel
Biomasa
Ropa
Slnečná energia

Logistické centrum Marc Cain GmbH v Bodelshausene

Módna značka Marc Cain si vo svojom logistickom centre v Bodelshausene zvolila vlastnú lokálnu vykurovaciu sieť so zariadením Viessmann Vitoflex 300-UF a Vitobloc 200 EM-20/39 na výrobu energie.

Prečítajte si viac
Komerčné objekty
Priemysel

Logistické centrum spoločnosti Mammut Sports Group AG, Memmingen

Európske logistické centrum v Memmingene využíva na vykurovanie a chladenie energiu z obnoviteľných zdrojov. Energetické centrum pozostáva z troch tepelných čerpadiel Viessmann zem/voda, ktoré využívajú prirodzené teplo z podzemnej vody.

Prečítajte si viac
Komerčné objekty
Plyn
Slnečná energia

Nemecká burza cenných papierov v Eschborne

Nemecká burza cenných papierov v Eschborne získala platinový certifikát LEED vďaka svojmu udržateľnému dizajnu budovy a referenciám v oblasti udržateľnosti. Teplo a elektrinu dodávajú dva plynové kondenzačné kotly Viessmann Vitobloc 200 a Vitosol 200-F.

Prečítajte si viac