Vyžiadajte si odbornú konzultáciu

Hybridné vykurovanie – pre energetický mix budúcnosti

Vyžiadajte si odbornú konzultáciu

Kompaktné hybridné zariadenia Viessmann kombinujú dva zdroje energie v jednom zariadení: vysokoúčinné s moderným kondenzačným kotlom na plyn a s tepelným čerpadlom na obnoviteľné zdroje prostredníctvom bezplatnej energie z prostredia. Inteligentný energetický manažér Hybrid Pro Control dokáže automaticky zvoliť najvýhodnejší a najefektívnejší prevádzkový režim.

Hybridný systém ponúka najväčšiu možnú flexibilitu

Pokiaľ ide o energiu a vykurovanie, existuje veľa riešení. Rozhodnutie vybrať si jeden alebo druhý vykurovací systém nie je jednoduché. Jedno je isté: ceny fosílnych palív a elektriny podliehajú z dlhodobého hľadiska silným výkyvom. Preto je o to lepšie, ak sa pri vykurovaní nemusíte spoliehať len na jeden zdroj energie, ale namiesto toho môžete investovať do hybridného systému, ktorý je odolný voči budúcnosti.

Pri hybridných zariadeniach sú dva nezávislé zdroje tepla integrované v jednom zariadení: plynový kondenzačný kotol je kombinovaný s elektricky poháňaným tepelným čerpadlom, ktoré väčšinu energie získava zo vzduchu alebo vody. Táto kombinácia energie spája "obnoviteľnú" energiu s "vysoko účinnou" energiou a poskytuje najväčšiu možnú slobodu pri používaní zdroja energie, ktorý je v danom čase cenovo najdostupnejší. Nastavenia riadiacej jednotky sa dajú prispôsobiť akejkoľvek situácii na trhu s energiou, takže pri kolísaní cien energie sa vždy zvolí cenovo najdostupnejší a najefektívnejší režim prevádzky.

  

Vysokoúčinné a obnoviteľné

Tepelné čerpadlá Viessmann ponúkajú vysokú účinnosť, ktorá je užitočná nielen z hľadiska hospodárnosti. Využívanie obnoviteľných zdrojov energie z okolia tiež šetrí cenné zdroje a znižuje emisie CO₂. Spolu s vysoko účinnými kondenzačnými kotlami Viessmann sa môžete vždy spoľahnúť na dosiahnutie hospodárnej prevádzky, ktorá spotrebuje menej energie.

Následne pri prevádzke vždy dosahujú optimálnu kombináciu obnoviteľnej a konvenčnej energie. Inteligentnú reguláciu Hybrid Pro Control je možné individuálne nastaviť tak, aby sa v každom okamihu zvolil účinnejší a teda cenovo najvýhodnejší zdroj tepla. Neustále kolísajúce ceny energie už nikdy nebudú problémom.

Hybrid Pro Control – inteligentný manažér energie

Vykurovacie systémy sa zvyčajne riadia podľa teploty v miestnosti alebo vonkajšej teploty. Inteligentný manažér energie Hybrid Pro Control myslí dopredu a reguluje systém pomocou variabilných nastavení. Tieto nastavenia si môžete prispôsobiť a kedykoľvek zmeniť:

 • Ceny energie
 • Emisie CO₂
 • Vlastná spotreba
 • Energetická účinnosť
 • Potreba tepla
Hybrid Pro Control hybridný manažér

Správny energetický mix pre efektívnu prevádzku

Vďaka systému Hybrid Pro Control riadiaca jednotka napríklad rozpozná, ako dlho bude tepelné čerpadlo schopné samo pokryť celú potrebu tepla. Ak by sa tento čas prekročil, potom si vyžiada zálohu z kondenzačného modulu. Hybrid Pro Control automaticky určí čas a podľa toho reaguje: na základe aktuálne nastavených cien energie pre elektrinu a plyn alebo olej vypočíta, ktorý druh paliva sa dá v danom čase najefektívnejšie využiť. Hybrid Pro Control však nikdy nestráca zo zreteľa účinnosť systému ako celku. Ak je jeden zo zdrojov tepla podľa zvolenej referenčnej hodnoty menej hospodárny ako druhý, vypne sa.

Hybrid Pro Control

Efektívne alebo ekologické? Pohodlné!

Voľba je na vás: hybridný systém možno prevádzkovať s dôrazom na environmentálnu zodpovednosť alebo na nákladovú efektívnosť. Jednoducho ho nastavte: Hybrid Pro Control sa postará o zvyšok.

 1. Úsporná prevádzka
  Úsporná, ako sa len dá: v závislosti od cien energie a verzie systému môžete v úspornom režime ušetriť až 40 percent nákladov na vykurovanie.

 2. Ekologická prevádzka
  Dodatočný bonus pre životné prostredie: toto nastavenie zabezpečuje prevádzku systému s najnižšími emisiami CO₂ na kWh tepelnej energie. Bez ohľadu na to, či je zvolený úsporný alebo ekologický režim, funkcia "komfortný režim" vždy uprednostní ohrev teplej vody.

Využite tieto výhody

V budúcnosti budete svoj dom vždy vykurovať hybridným spôsobom s najvýhodnejším dostupným zdrojom energie
Už teraz sú pripravené na trh s elektrickou energiou budúcnosti (SmartGrid ready)
Je možné požiadať o dotáciu na hybridné zariadenie
Hybridné spotrebiče sú k dispozícii na použitie s plynom a na dodatočnú montáž podľa akýchkoľvek požiadaviek.
Úplne prefabrikovaný systém, ktorý zaberá čo najmenej miesta
Najlepšie hodnotenie ErP: A++

Pri výpočte najvýhodnejšieho prevádzkového režimu berie energetický manažér Hybrid Pro Control do úvahy aj elektrinu vyrobenú na mieste fotovoltickým systémom.

Informácie o produkte fotovoltika

Aj keď ste mimo domova, máte vždy prístup k svojmu vykurovaciemu systému a jeho ovládacím prvkom. Všetko môžete pohodlne sledovať online. Bezplatná aplikácia Vitotrol Plus vám poskytuje bezpečný a jednoduchý prístup k vášmu systému prostredníctvom smartfónu alebo tabletu.

Efektívnosť je zabezpečená za každých okolností. Preto sú všetky tri hybridné spotrebiče zaradené do triedy energetickej účinnosti A++.

Hybridné vykurovanie - optimálna kombinácia obnoviteľných a konvenčných zdrojov energie

Viessmann kombinuje vysoko účinnú kondenzačnú techniku s využitím voľnej energie z prostredia. Kompaktné hybridné zariadenie Vitocaldens 222-F umožňuje nájsť optimálnu kombináciu obnoviteľných a konvenčných zdrojov energie. Pokiaľ ide o modernizáciu existujúcich kondenzačných kotlov s využitím voľnej environmentálnej energie, Viessmann má pre vás ten správny systém: hybridné tepelné čerpadlo Vitocal 250-SH je možné kombinovať so závesným alebo stojanovým kondenzačným kotlom.