Vyžiadajte si odbornú konzultáciu

Plynové hybridné vykurovanie – flexibilné využívanie zdrojov energie

Vyžiadajte si odbornú konzultáciu

Pokiaľ ide o energiu a vykurovanie, existuje veľa riešení. Rozhodnúť sa pre ten či onen vykurovací systém nie je jednoduché. Jedno je isté: ceny fosílnych palív (plynu a ropy) a elektrickej energie podliehajú dlhodobo silným výkyvom. Preto je o to lepšie, ak sa pri vykurovaní nemusíte spoliehať len na jeden zdroj energie, ale namiesto toho môžete investovať do hybridného riešenia, ktoré je pripravené na budúcnosť.

Plynový kondenzačný kotol a tepelné čerpadlo

Viessmann spája vysoko účinnú plynovú kondenzačnú techniku s využitím bezplatnej energie z prostredia. Tento energetický mix spája "obnoviteľné" s "vysoko účinným", čo dáva používateľovi najväčšiu možnú slobodu pri využívaní toho zdroja energie, ktorý je v danom čase cenovo najdostupnejší – obnoviteľné teplo z prostredia alebo plyn.

Nastavenia riadiacej jednotky sa dajú prispôsobiť akejkoľvek situácii na trhu s energiou, takže pri kolísaní cien energie sa vždy zvolí cenovo najdostupnejší a najefektívnejší režim prevádzky.

Plynové hybridné zariadenia

Plynové kompaktné hybridné zariadenia umožňujú nájsť optimálnu kombináciu obnoviteľných a konvenčných zdrojov energie. Pokiaľ ide o modernizáciu existujúcich plynových kondenzačných kotlov s bezplatnou ekologickou energiou, Viessmann má pre vás tiež ten správny systém: splitové tepelné čerpadlo Vitocal 250-S so vzduchovým zdrojom tepla sa dá kombinovať s nástenným alebo stacionárnym plynovým kondenzačným kotlom.