Vyžiadajte si odbornú konzultáciu

Plynové vykurovanie so solárnym ohrevom – efektívne a odolné do budúcna

Vyžiadajte si odbornú konzultáciu

Využívanie solárnej energie patrí medzi najzodpovednejšie spôsoby premeny energie, aké si možno predstaviť.

  

Využívanie slnka na úsporu energie

Vďaka voľne dostupnej slnečnej energii môžete dnes v rodinných domoch so solárnym systémom ušetriť až 35 percent nákladov na vykurovanie, ak solárne kolektory využívate na zálohovanie ústredného kúrenia aj na ohrev teplej vody. Systém môže pokryť až 60 percent ročnej potreby energie na ohrev teplej vody.

  

Príklad: Moderný rodinný dom

Teplo sa vyrába v plynovom kondenzačnom kotle a rozvádza sa po celom interiéri buď pomocou radiátorov, alebo podlahového vykurovania. Okrem toho sa na ohrev teplej vody používa solárny termický systém s absorpčnou plochou približne 5 m². Obytná plocha je približne 140 m².

Aké sú výhody kombinácie plynového vykurovania so solárnym vykurovaním?

V oblasti premeny energie nie je nič tak účinné ako kondenzačná technológia – dosahuje využitie energie až 98 %
Na všetky kondenzačné kotly a výmenníky tepla sa používa nehrdzavejúca oceľ. To zaručuje vysokú prevádzkovú spoľahlivosť a dlhú životnosť
Kondenzačné kotly Viessmann sú už pripravené na používanie bioplynu

Solárne termické zariadenia

Solárna energia je k dispozícii bezplatne
Solárny termický systém ponúka väčšiu nezávislosť od fosílnych palív
Energia sa premieňa bez tvorby škodlivých emisií CO₂
Solárny termický systém je ideálnym doplnkom každého vykurovacieho systému: môže sa používať na ohrev teplej vody, ako aj na zálohovanie ústredného kúrenia na jar a na jeseň
Všetky solárne kolektory sú vybavené systémom ThermProtect s automatickým vypínaním v závislosti od teploty pre vysokú prevádzkovú spoľahlivosť vďaka ochrane proti prehriatiu

Pohodlie pri vykurovaní par excellence: Plynová kondenzačná technika od spoločnosti Viessmann

Plynový kondenzačný kotol Vitodens 343-F

Stavte na špičkovú technológiu: Moderné a vysokoúčinné plynové kondenzačné kotly Viessmann uľahčujú udržiavanie tepla a relaxáciu.

Viessmann ponúka podlahové aj nástenné plynové kondenzačné kotly, ktoré dosahujú až 98-percentnú účinnosť pri premene paliva na energiu. Nástenné plynové kondenzačné kotly sa vďaka svojim kompaktným rozmerom a tichej prevádzke dokonale hodia na inštaláciu v blízkosti obytného priestoru.

Výmenník tepla Inox-Radial z nehrdzavejúcej ocele v kombinácii s plynovým horákom MatriX zabezpečujú vysokú energetickú účinnosť a vysokú úroveň komfortu vykurovania na dlhú dobu. Táto technológia zároveň znižuje účty za vykurovanie a minimalizuje emisie. Vďaka automatickému regulátoru spaľovania Lambda Pro Control sú plynové kondenzačné kotly Viessmann už teraz konštruované tak, aby spĺňali budúce normy, pretože môžu pracovať s rôznymi druhmi plynu a zmesami bioplynu. V dôsledku toho predstavujú budúce a nákladovo efektívne riešenie.