Solárne systémy – teplo zo slnka zdarma až domov

Pri investícii do nového vykurovacieho systému by sme mali dnes naplánovať aj jeho neskoršie doplnenie solárnym systémom. Takto profitujete z nízkej spotreby energie a môžete sa tešiť z nízkych mesačných účtov za energie.

Inštaláciou slnečných kolektorov signalizujete vašu ekologickú zodpovednosť, a to trvalo udržateľnou zníženou produkciou CO2. V prípade techniky Viessmann pritom vsádzate na budúcnosť, ako aj optimálnu súhru všetkých komponentov zariadenia. Investíciou do solárnej techniky súčasne zvýšite aj hodnotu vašej nehnuteľnosti.

 

Pri našej viac ako 30-ročnej praxi s navrhovaním a výrobou solárnych systémov sa na naše technické know-how a najvyššiu kvalitu môžete spoľahnúť. Nezáleží na tom, či sa rozhodnete pre nové kondenzačné vykurovanie na vykurovací olej alebo plyn, vykurovací systém na drevo alebo aj tepelné čerpadlo – všetky systémy od Viessmann sú konštrukčne optimalizované na kombináciu so solárnou technikou.

Kondenzačná technika plus solárna termika

Kondenzačná technika plus solárne termické systémy – optimálny výsledok

Kto dnes investuje do nového vykurovania, mal by vsadiť na kondenzačný kotol. Na pozadí súčasných cien energií je to najhospodárnejšia alternatíva. Kondenzačné kotly na vykurovací olej či plyn od firmy Viessmann dokážu premeniť tieto palivá až z 98 % na teplo.

V kombinácii s vysokoúčinnými solárnymi kolektormi Viessmann ušetríte až 35 % vykurovacích nákladov, ak sa tieto solárne kolektory využívajú na prípravu teplej vody ako aj podporu vykurovania. Už len pri príprave teplej vody je možné spotrebu energie znížiť až o 60 %.

Solárne systémy icon-solar.png

Slnečné kolektory firmy Viessmann dokážu vyhovieť všetkým nárokom na účinnú a hospodárnu podporu vykurovania a prípravy teplej vody. So svojou širokou ponukou plochých a trubicových kolektorov poskytuje Viessmann pre každý vykurovací systém pružné a individuálne riešenia.