Systém rozvodu vzduchu pre centrálne vetracie systémy

Nový systém rozvodu vzduchu typu  Click & Go pre centrálne centrálne vetracie systémy zaujme jednoduchou a bezpečnou inštaláciou, s jednotným konceptom dizajnu optimalizovaným z hľadiska prúdenia a s príkladnou flexibilitou.

Optická kontrola pre pevné uloženie

Tvarovky sú vybavené integrovaným tesnením – to znamená, že inak náročné vkladanie odpadá. Fixačné strmene z nehrdzavejúcej pružinovej ocele u tvaroviek zaručujú bezpečné prichytenie ventilačného kanála. Drobné diely ako tesnenie a upevňovací materiál sa nestratia, ani sa na ne nezabudne. A odborný partner profituje, vďaka inovačnému riešeniu spoločnosti Viessmann, z vysokej úspory času.

Všetky tvarovky majú priehľadítko. Tesnenie sa farebne výrazne líši od tvarovky a vzduchového kanála, a umožňuje, že chybné spojenie je opticky dobre rozpoznateľné. Spojenie je bezpečne vytvorené vtedy, keď tesnenie kompletne zmizne v tvarovke a nie je už vidieť.

Možnosť dodania v tvare okrúhleho alebo plochého kanála

Okrúhle aj ploché kanály sú neobyčajne pružné. Na rozdiel od obvyklých systémov sa dajú jednoducho realizovať úzke polomery ohybu. Hladká a antibakteriálna vnútorná stena spĺňa nielen najvyššie hygienické nároky, ale slúži aj ako poznávací znak.

Vďaka symetrickému kanálu s plochým prierezom s rozmermi 140 x 50 milimetrov je možné vďaka z pohľadu prúdenia optimalizovanému prierezu vzduchu transportovať väčšie množstvo vzduchu. Je vhodný na inštalovanie do skladby podlahy, do steny alebo do zaveseného podhľadu, na novú stavbu a na sanáciu. Kanál s okrúhlym prierezom je vhodný aj na zabetónovanie.

Vďaka značkám na kanáloch je možné rýchlo určiť potrebnú dĺžku. Je zaistená kompatibilita medzi rúrkou kruhového prierezu a kanálom plochého prierezu a voči všetkým komponentom v sieti pre rozvod vzduchu. Tým ponúka spoločnosť Viessmann rozmanité možnosti použitia a vysokú pružnosť ako pri nových stavbách, tak aj pri sanácii.


Systém rozvodu vzduchu Vitoair

K aktivovaniu videí kliknite prosím na tlačítko Play. Berte na vedomie, že spustením videí ste odoslali údaje YouTube. Podrobnosti sa dočítate v Prehlásení o ochrane osobných údajov.

Vitoair Luftverteilsystem

Vitoair systém rozvodu vzduchu

[1] Pripojovacia doska R75/R90/F50
[2] Kruhový kanál R90
[3] Plochý kanál F50
[4] Kruhový kanál R75
[5] Koleno 90° R90
[6] Koleno 90° širokostranné F50
[7] Koleno 90° R75
[8] Prepojenie R90
[9] Prepojenie F50
[10] Prepojenie R75
[11] Koleno 90° F50/R90
[12] Prechod F50/2 x R75
[13] Prechod F50/R90
[14] Koleno 90° úzkostranné F50


Profitujte aj vy z týchto výhod 

Rýchla a bezpečná montáž klik-systémom a integrovanými tesneniami a spojovacím konzolám
Priehľadné okienko pre jasne rozpoznateľné, bezchybné pripojenie
Jednoduché rezanie na dĺžku vďaka značkám rezu vytlačeným na kanáloch
Flexibilné riešenie pre novostavby a modernizácie
Plne kompatibilné okrúhle a ploché potrubie a systémové komponenty
+ Extrémne flexibilné potrubné kanály