Tepelné čerpadlo – výhody na prvý pohľad

Tepelné čerpadlá sú prvou voľbou, pokiaľ ide o spojenie úspory nákladov na vykurovanie a ekologickej výroby tepla. Pretože energiu využívanú vykurovacím systémom s tepelným čerpadlom dáva životné prostredie k dispozícii v neobmedzenom množstve a bezplatne. Plnohodnotný vykurovací systém vyžaduje len malé množstvo elektriny pre pohon na čerpadlo, aby bola táto energia využiteľná. Tepelné čerpadlo funguje nezávisle od fosílnych palív a aktívne prispieva k znižovaniu emisií CO₂ a ochrane životného prostredia.

 

Profitujte aj vy z týchto výhod

  • Zem, slnko, podzemná voda alebo vzduch dodávajú teplo bezplatne – túto energiu je možné efektívne využiť pomocou tepelného čerpadla 
  • Tepelné čerpadlo ponúka nezávislosť od fosílnych palív
  • V lete je možné tepelné čerpadlo využiť aj na chladenie miestnosti
  • V kombinácii s bytovým vetracím systémom získate kompletný klimatizačný systém pre váš dom
  • Nová vonkajšia jednotka Vitocal sa vyznačuje mimoriadne tichou prevádzkou vďaka Advanced Acoustic Design.

Prevádzka tepelného čerpadla šetrí cenné zdroje

Tepelné čerpadlá využívajú obnoviteľnú energiu zo zeme, slnka, podzemnej vody alebo vzduchu veľmi efektívnym spôsobom. Ktorý zdroj energie spadá do úvahy závisí od mnohých faktorov, ako je potreba energie, umiestnenie a individuálne želanie. Tepelné čerpadlá v každom prípade znižujú spotrebu fosílnych palív a šetria cenné zdroje.

Užívatelia zároveň využívajú ďalšie výhody: Tepelné čerpadlá spoločnosti Viessmann majú funkciu chladenia „active cooling“ a „natural cooling“. Popri klasickom využití na výrobu tepla počas studených dní zabezpečujú v lete naopak príjemnú atmosféru v miestnosti a do domu privádzajú osviežujúci chlad.

Široký program tepelných čerpadiel ponúka pre každú požiadavku to správne riešenie. Už pri projektovaní sa dajú zohľadniť stavebné a geologické podmienky, osobné a individuálne predstavy o spotrebe tepla. Prevádzka tepelného čerpadla s vlastným vyrobeným prúdom z fotovoltického zariadenia je mimoriadne ekologická a úsporná.

Tepelné čerpadlá spoločnosti Viessmann sa používajú pri novostavbách a modernizácii, dajú sa prevádzkovať v multivalentnom systéme spoločne so solárnymi zariadeniami a nainštalovaným plynovým kotlom. Každý investor a majiteľ nehnuteľnosti tak vie veľmi dobre zrealizovať svoje individuálne predstavy.


Rôzne systémy pre každú potrebu

Tepelné čerpadlá Viessmann sú na trhu k dispozícii od 70. rokov. Odvtedy sa technológia neustále zdokonaľovala a rozšírila do mnohých oblastí. Majitelia domov majú veľký výber tepelných čerpadiel Viessmann, ktoré spĺňajú všetky požiadavky na zdroje tepla a všetky potreby.

Vďaka správnej technológii spoločnosti Viessmann môžete udržať svoje náklady na vykurovanie na nízkej úrovni od prvého dňa a zmierniť zaťaženie životného prostredia.


Tepelné čerpadlá Heizen mit Luft- und Erdwärme

Tepelné čerpadlá sú prvou voľbou, ak chceme súčasne dosiahnuť úsporu nákladov na vykurovanie a ekologickú výrobu tepla. Energiu, ktorú využíva tepelné čerpadlo, poskytuje okolité prostredie zadarmo a prakticky v neobmedzenom množstve. Plnohodnotný vykurovací systém spotrebuje len malý podiel elektriny na pohon a čerpadlo, aby tento tepelný potenciál mohol využiť. Tepelné čerpadlo nám poskytuje nezávislosť od fosílnych palív a aktívne prispieva k zníženiu emisií CO2 a k ochrane klímy.