Vykurovanie teplom zo vzduchu a zeme – efektívne využitie obnoviteľných energií pomocou tepelného čerpadla

Tepelné čerpadlá využívajú regeneratívnu energiu zo zeme, slnka a spodnej vody či vzduchu. V každom prípade znižujú spotrebu fosílnych palív, šetria cenné zdroje a znižujú škodlivé emisie CO2, ktoré škodia ovzdušiu.

Okrem toho profitujete aj z nasledovnej výhody: Tepelné čerpadlá firmy Viessmann disponujú z veľkej časti funkciami "Active Cooling" a "Natural Cooling". Okrem klasického použitia ako zdroj tepla počas chladných dní zabezpečujú príjemnú klímu a privádzajú do domu osviežujúci chlad.

Široko koncipovaný program ponúka to správne tepelné čerpadlo pre každú konkrétnu potrebu. Už počas plánovania je možné zohľadniť stavebné a geologické danosti, ako aj osobné a individuálne predstavy pokiaľ ide o spotrebu tepla.

Tepelné čerpadlá Viessmann sa využívajú v novostavbách, ako aj pri modernizácii, dajú sa prevádzkovať so solárnymi systémami  a spoločne s jestvujúcim  plynovým vykurovaním v multivalentnom systéme. Tak môžete mimoriadne dobre realizovať svoje individuálne predstavy.

Tepelné čerpadlá icon-wp.png

Tepelné čerpadlá sú prvou voľbou, ak chceme súčasne dosiahnuť úsporu nákladov na vykurovanie a ekologickú výrobu tepla. Energiu, ktorú využíva tepelné čerpadlo, poskytuje okolité prostredie zadarmo a prakticky v neobmedzenom množstve. Plnohodnotný vykurovací systém spotrebuje len malý podiel elektriny na pohon a čerpadlo, aby tento tepelný potenciál mohol využiť. Tepelné čerpadlo nám poskytuje nezávislosť od fosílnych palív a aktívne prispieva k zníženiu emisií CO2 a k ochrane klímy.