Vykurovanie drevom - najprirodzenejším palivom na svete

Stúpajúce ceny fosílnych palív a rastúce ekologické povedomie vedú k stále vyššiemu dopytu po obnoviteľných energetických zdrojoch. Vykurovanie na drevo predstavuje dobrú alternatívu voči vykurovaciemu oleju či plynu. Argumentom pre túto prírodnú surovinu je okrem iného aj zodpovedný prístup k životnému prostrediu. Ako palivo domáce pôvodu je lacné a nepodlieha tak veľkým cenovým výkyvom.

Kotly na drevo od firmy Viessmann sa vyznačujú vysokou účinnosťou a nízkou spotrebou. Kotly na drevo firmy Viessmann sú vhodné ako jediný zdroj tepla, aj ako doplnok kotlov na vykurovací olej či plyn. Použitie kotla na drevo výrazne znižuje náklady na olej či plyn, investícia sa vráti už po krátkom čase.

Napokon takto aktívne prispejete k trvalo udržateľnej ochrane zemskej klímy: Vykurovanie drevom znamená neutrálnu bilanciu CO2. To znamená, že emisie CO2 do okolitého prostredia sú rovnaké, ako drevo počas svojho rastu spotrebovalo.

Kusové drevo alebo pelety: Program firmy Viessmann pokrýva všetko

Môže to by dodatočné alebo kompletné vykurovanie s prevádzkou na kusové drevo či pelety: Viessmann poskytuje ucelený program na vykurovanie drevom. So svojím rozhodnutím pre kotol na drevo od firmy Viessmann vsádzate vždy na istotu. Hovoria o tom početné výhody:

●  vysoká spoľahlivosť
●  dlhá aktívna životnosť
●  komfortné vykurovanie a príprava teplej vody
●  nezávislosť od vykurovacieho oleja či plynu
●  nížšie náklady na spotrebu vďaka úspornej prevádzke
●  peletové vykurovanie a solárna technika sú ideálne pre vzájomnú kombináciu

Kotly na biomasu icon-biomasse.png

Pri dnešných cenách energií je vykurovací systém na drevo určite hospodárnou alternatívou a to aj pri zohľadnení celkovej investície. Vďaka technike Viessmann je dnes vykurovanie dervom efektívne a pohodlné. Program Viessmann vám ponúka flexibilné riešenia, napr. ako prídavné alebo hlavné (kompletné) vykurovanie, spaľujúce kusové drevo alebo pelety.