Výroba elektriny pri vykurovaní
S ohľadom na energetický obrat a zvyšujúce sa ceny elektriny rastie význam decentralizovanej výroby elektriny. Kombinovaná výroba elektriny a tepla (KWK), bude v nasledujúcich rokoch dôležitým doplnením k centrálnym elektrárňam.
Cieľom je zvýšiť do roku 2020 podiel elektriny z kogeneračných jednotiek zo súčasných 16 na 25 %. Okrem mikrokogeneračných jednotiek so Strirlingovým motorom sa do popredia posúvajú vykurovacie zariadenia na báze palivových článkov.
Mimoriadne vysoká energetická efektivita: Kombinovaná výroba tepla a elektriny
Pri výrobe elektriny vzniká odpadové teplo, ktoré sa v centrálnych elektrárňach stráca. Pretože kogeneračné jednotky využívajú odpadové teplo pre vykurovanie a ohrev pitnej vody, dosahujú celkovú účinnosť, ktorá je dvojnásobná oproti oddelenej výrobe elektriny a tepla.

Elektrina a teplo z palivového článku
Spoľahlivosť a dlhá životnosť má pri inováciách produktov Viessmann najvyššiu prioritu. I v prípade vykurovacieho zariadenia na bázi palivových článkov sa Viessmann spolieha na osvedčenú techniku. Preto bol Vitovalor 300-P vyvinutý v kooperácii so spoločnosťou Panasonic. Pre japonksý trh vyrobil zatiaľ Panasonic v sérii viac ako 34 000 modelov palivových článkov.
Združená výroba tepla a elektriny
Staňte sa o niečo viac nezávislým na externom zásobovaní elektrickým prúdom a stúpajúcich cenách elektriny – obstaraním si kogeneračnej jednotky pre rodinný dom alebo komerčné budovy.

Bloková kogeneračná jednotka na zemný/skvapalnený plyn
Blokové kogeneračné jednotky na zemný a skvapalnený plyn dokážu súčasne vykurovať a vyrábať elektrinu. Výkonom deminzované aj pre novostavby a modernizáciu.

Bloková kogeneračná jednotka na zemný zemný plyn
Bloková kogeneračná jednotka na zemný plyn vyrába súčasne teplo aj elektrinu. Svojím výkonom je dimenzovaná pre obytné a komerčné komplexy.