Moduly čerstvej vody od spoločnosti Viessmann na hygienickú prípravu teplej vody

Modul čerstvej vody Vitotrans 353 od spoločnosti Viessmann ponúka alternatívu k zásobníku na teplú vodu. Preto nie je potrebné skladovať pitnú vodu, pretože pitná voda sa ohrieva podľa princípu okamžitého ohrievača vody. Teplo na to prichádza z akumulačného zásobníka vykurovacej vody, ktorý sa zase môže nabíjať teplom z rôznych vykurovacích systémov - kotlov na tuhé palivo, solárnych systémov, olejových alebo plynových kotlov, tepelných čerpadiel a ďalších. Moduly sú prefabrikované stanice, ktoré sú vhodné na montáž na stenu, ako aj na inštaláciu priamo na zásobník.

Frischwasser-Module.jpg

Kombinačné možnosti so zariadením Solar-Divicon

Vodné moduly Vitotrans 353 sa vynikajúco hodia na použitie s tepelným solárnym systémom. Veľmi dobré vychladenie vykurovacej vody doskovým výmenníkom tepla jednotky Vitotrans 353 zvyšuje účinnosť solárneho okruhu, nakoľko studená spiatočka takto znižuje priemernú teplotu solárneho okruhu.

Moduly čerstvej vody

Vodné moduly slúžia na komfortný a hygienický ohrev pitnej vody na princípe prietokového ohrievača. Na rozdiel od bežných zásobníkov na teplú vodu sa voda (ktorá je vlastne tiež potravinou) nevyužíva na akumuláciu energie, ale sa ohrieva až v prípade potreby prostredníctvom doskového výmenníka tepla. Energia na ohrev vody pochádza z vyrovnávacieho zásobníka vykurovacej vody, ktorý umožňuje ohrev cez najrôznejšie systémy – od solárnych systémov až po kotle na pevné palivo, bežné vykurovacie kotly na plyn/vykurovací olej, tepelné čerpadlá a iné systémy.