Vyžiadajte si odbornú konzultáciu

Nerezové zásobníky teplej vody – výhody a sortiment

Zásobníky teplej vody Viessmann sú k dispozícii v dvoch verziách: zo smaltovanej ocele a z ušľachtilej ocele. Pojem nehrdzavejúca oceľ sa vzťahuje na legované a nelegované ocele. Bežná nehrdzavejúca oceľ, ktorá je k dispozícii u špecializovaných predajcov, nemusí byť nevyhnutne odolná voči korózii alebo vhodná na skladovanie potravín, ako je napríklad teplá voda. Nerezové zásobníky na teplú vodu, ktoré používa spoločnosť Viessmann, naproti tomu spĺňajú najvyššie štandardy a sú absolútne bezpečné pre potraviny a odolné voči kyselinám a korózii. To na druhej strane poskytuje majiteľom systémov množstvo výhod.

Viessmann Vitocell 100-V Zásobník teplej vody

Nerezové zásobníky  teplej vody pre dokonale hygienickú teplú vodu

Rozhodujúcou výhodou nerezových zásobníkov  teplej vody je ich chemické zloženie. Tento kov bol zušľachtený ďalšími legujúcimi prvkami, ako je chróm, molybdén alebo mangán, podľa najprísnejších požiadaviek, vďaka čomu je okrem iného vysoko odolný voči korózii. Keďže nebola nanesená žiadna ďalšia ochranná vrstva, ako je to v prípade smaltovaných fliaš, v priebehu času nedochádza k tvorbe usadenín spôsobených zvyškami. Z tohto dôvodu zaručujú zásobníky na teplú vodu Viessmann z ušľachtilej ocele dokonale hygienickú teplú vodu počas celej životnosti. Okrem toho, upustenie od ochrannej anódy znižuje náklady na akúkoľvek prevádzkovú údržbu alebo dokonca výmenu, ak je potrebná.

Ďalšie ekonomické výhody nerezových zásobníkov  teplej vody

Okrem vysokého štandardu hygieny a s tým súvisiacej kvality vody sú zásobníky na teplú vodu z nehrdzavejúcej ocele aj veľmi úsporné. Sú obalené vysoko účinnou viacvrstvovou tepelnou izoláciou z tuhej peny, polyesterového rúna a inovatívnych vákuových panelov. Vďaka tomu pracujú takmer bez tepelných strát, čo je zrejmé aj na prvý pohľad: Nerezové zásobníky teplej vody Viessmann sú zaradené do novej, najvyššej triedy účinnosti ErP A+. V porovnaní so zásobníkmi  teplej vody v triede účinnosti ErP A, ktorá bola predtým najvyššou triedou, tieto nové spotrebiče šetria až 22 percent nákladov na energiu.

Menšia hmotnosť pri rovnakej veľkosti zásobníka

Ďalšou výhodou nerezových zásobníkov teplej vody, ktorá sa prejaví ešte pred ich skutočnou prevádzkou, je hmotnosť týchto spotrebičov. V porovnaní so smaltovanými zásobníkmi sú nerezové zásobníky teplej vody, ako napríklad Vitocell 300-V a Vitocell 300-W, takmer o tretinu ľahšie hoci veľkosť zásobníka zostáva rovnaká. Znížená hmotnosť uľahčuje nielen prepravu. Inštalácia na mieste je oveľa jednoduchšia aj pre dodávateľov, ktorí práce vykonávajú. Okrem toho sú rozmery a spoje stále rovnaké ako pri fľašiach so štítkom A vyrobených zo smaltovanej ocele. Staré fľaše sa preto dajú vymeniť rýchlo a bez väčších prestavbových prác.

Veľký výber spotrebičov pre nerezové zásobníky  teplej vody

Vhodný zásobník zásadne prispieva k hospodárnej prevádzke. Viessmann má v ponuke vhodné zásobníky  teplej vody z ušľachtilej ocele s požadovaným objemom, ktoré uspokoja každú požiadavku. Napríklad Vitocell 300-V je zásobník  teplej vody z ušľachtilej ocele s objemom 160, 200, 300 a 500 litrov. Vitocell 300-H je zasa ideálny na inštaláciu pod kotol. Tento zásobník teplej vody, vyrobený z nehrdzavejúcej ocele odolnej voči korózii, má v závislosti od verzie objem 160, 200, 350 alebo 500 litrov. Zásobník teplej vody  Vitocell 300-B z nehrdzavejúcej ocele s objemom 300 litrov alebo 500 litrov sa odporúča pri použití solárnych kolektorov na ohrev. Informácie o tom, na čo by ste si mali dávať pozor pri výbere správneho spotrebiča, nájdete na tematickej stránke zásobníkov teplej vody.