Fotovoltika pre komunálne aplikácie

Fotovoltická technika Viessmann ponúka dokonale zladené komponenty pozostávajúce z fotovoltických modulov, invertorov a montážnych systémov, ako aj systémov akumulácie energie a tepelných čerpadiel na zvýšenie využitia vlastnej elektrickej energie. Vysoké štandardy kvality pre fotovoltické moduly zaručujú hospodárnosť a životnosť. Komplexné služby od plánovania a projektovania až po dodávku a servis kompetentnými odbornými partnermi Viessmann dopĺňajú sortiment fotovoltiky pre samosprávy.

Solárny park Bromskirchen - fotovoltaická technológia od spoločnosti Viessmann

Ktoré fotovoltické moduly sú vhodné na použitie v komunálnej oblasti?

V zásade je rad výrobkov Vitovolt 300 vhodný na použitie v komunálnych oblastiach. Okrem monokryštalických modulov s výkonom do 325 Wp sem patria aj polykryštalické s výkonom 285 Wp. Do úvahy sa berie definované ožiarenie, teplota bunky a špecifické spektrálne zloženie svetla.

Využite výhody pre komunálne využitie

So svojimi vlastnými fotovoltickými systémami od spoločnosti Viessmann môžu samosprávy nielen prevziať a prejaviť zodpovednosť za ochranu klímy a životného prostredia. Okrem toho sa stávajú menej závislými od dodávateľov energií a rastúcich a kolísavých cien palív. Vyrobená elektrina však nie je len pre osobnú spotrebu v administratívnych budovách a verejných zariadeniach. Akýkoľvek prebytok je tiež možné priviesť do siete.

Ďalšie výhody fotovoltiky v samosprávach:

●  Navzájom zladené komponenty, celý systém z jedného zdroja
●  Rýchla a jednoduchá montáž
●  Certifikované zabezpečenie kvality
●  Vysoká mechanická pevnosť
●  Hliníkové rámy odolné voči korózii
●  Účinnosť modulu až okolo 17 percent, v závislosti od modelu

Nájdite ten správny systém pre komunálne použitie

V zásade existuje množstvo strešných plôch alebo otvorených priestranstiev, ktoré môžu obce využívať na výrobu vlastnej elektriny. My vo Viessmann vám stojíme pri výbere správnych modulov, ako aj pri plánovaní a realizácii systémov.