Zásobník teplej vody pre každú potrebu - sortiment výrobkov Vitocell

Teplá voda je v našich zemepisných šírkach jedným z najdôležitejších prvkov v domácnosti. Či už na rannú sprchu, alebo na víkendový relaxačný kúpeľ: Pre väčšinu ľudí znamená to, že majú k dispozícii  dobre temperovanú vodu, charakteristiku vysokej kvality života. Teplú vodu je možné vyrábať a skladovať rôznymi spôsobmi. Rozlišuje sa medzi centrálnou a decentrálnou výrobou teplej vody. 

Centrálny a decentrálny ohrev vody

Existujúci zdroj tepla je nevyhnutný pre centrálnu prípravu teplej vody. V tomto okamihu poskytuje teplo nielen na vykurovanie miestnosti, ale aj na ohrev potrebnej teplej vody. Aby sa zabezpečilo, že teplá voda z kohútika tečie kedykoľvek, je takýto zdroj tepla vybavený zásobníkom na teplú vodu. Zásobník na teplú vodu sa skladá buď zo smaltovanej alebo nehrdzavejúcej ocele. V každom prípade sú zásobníky izolované tak, že udržujú vodu pri konštantnej teplote po dlhšiu dobu. 

Zásobníky na teplú vodu zabezpečujú decentrálnú prípravu teplej vody

Na rozdiel od prípravy ústrednej teplej vody nie je pri decentrálnom variante potrebné pripojenie na zdroj tepla. Pri okamžitom ohrievači vody sa teplá voda zohreje na požadovanú teplotu iba v prípade potreby. V prípade malého zásobníka alebo spodného zásobníka sa však horúca voda ukladá. Obidva sú väčšinou poháňané elektrinou, a preto sa dajú zostaviť veľmi flexibilne. 

 

Speicher-Wassererwaermer.jpg

Komfort dodávky teplej vody podľa potreby

V programe zásobníkov Vitocell nájdete zásobník vyhovujúci vašim požiadavkám. Podľa spotreby vody a možností inštalácie si môžete vybrať stacionárny zásobník, alebo zásobník umiestnený vedľa jednotky či pod ňou,.

Univerzálne použiteľné zásobníky pitnej vody 

Ak existuje podstatne vyššia spotreba pitnej vody, stojace zásobníky pitnej vody Vitocell 100 V sú ideálne. Smaltovaný zásobník na teplú vodu od spoločnosti Viessmann je voliteľne k dispozícii v dvoch farbách a s objemom 160 až 950 litrov. Ak je potrebné, je možné na vytvorenie akumulátorov pripojiť niekoľko zásobníkov teplej vody. V závislosti od modelu je Vitocell 100-V zvlášť vhodný na ohrev TÚV v spojení s tepelnými čerpadlami alebo kondenzačnými kotlami. Vďaka tomu je takmer univerzálne použiteľný. 

Zásobník na teplú vodu pre každé vykurovanie

Zásobníky na ohrev teplej vody od spoločnosti Viessmann sa dajú rozšíriť aj pomocou samostatnej súpravy výmenníkov tepla. V tejto kombinácii tvoria nabíjací systém zásobníka na ohrev pitnej vody. Vykurovacie systémy s požadovanými nízkymi teplotami spiatočky, ako sú kondenzačné kotly, sa tiež prednostne prevádzkujú s nabíjacím systémom zásobníka. S týmto Vitocell 100-L ponúka spoločnosť Viessmann správny zásobník na teplú vodu pre tieto a ďalšie oblasti použitia. Okrem iného to presvedčí presným skladovacím zaťažením aj s posuvnou teplotou prívodu a ľahkou inštaláciou vďaka odnímateľnej tepelnej izolácii (od 500 litrov). 

Das Bild zeigt einen Edelstahl Warmwasserspeicher in Kombination mit einem Ölkessel

Zásobník z nehrdzavejúcej ocele 

Najmä pri skladovaní pitnej vody je dôležité dodržiavať hygienické normy. Spoločnosť Viessmann preto ponúka okrem kvalitného smaltovania Ceraprotect tiež zásobníky na teplú vodu z nehrdzavejúcej ocele. Nevyžadujú povlak a vďaka svojim chemickým vlastnostiam zaručujú roky ochrany pred koróziou. 

Zásobník teplej vody

(S)potreba teplej a horúcej vody sú v každej domácnosti diametrálne odlišné. Táto je rôzna v závislosti od počtu obyvateľov alebo ich kúpacích či sprchovacích zvyklostí. Príklad: Keď ráno hneď traja členovia domácnosti súčasne odchádzajú do práce či do školy, tak musí byť v krátkom čase a priebežne k dispozícii dostatok teplej vody na sprchovanie. Kto sa rád pravidelne kúpe, si tiež želá dostatok teplej vody pre plnú vaňu. Zásobník na teplú vodu má predsa poskytovať dostatok vody, keď napr. v bytových domoch dochádza k odberu vody na viacerých miestach súčasne. Zásobníky na teplú vodu Vitocell tieto potreby napĺňajú v každom ohľade, čo platí aj pre zvýšené nároky na vybavenie.