Elektrické vykurovacie systémy a elektrická príprava teplej vody 

Spoločnosť Viessmann má 100 rokov skúseností s výrobou tepla a je to základ pre každú formu výroby energie vo Viessmanne. Medzitým trvalo udržateľné zdroje nadobudli vysokú prioritu: či už ide o výrobu tepla z prostredia alebo výrobu elektriny zo slnečnej energie.

Dostatočný dôvod na to, aby spoločnosť Viessmann neustále rozširovala celú škálu svojich zdrojov tepla na elektrické vykurovacie systémy a elektrické zariadenia na prípravu teplej vody. To znamená, že používateľ dostáva všetko z jedného zdroja: efektívne energetické systémy na výrobu vlastnej elektriny, jej skladovanie a inteligentné využívanie na vykurovanie, chladenie a vetranie. Nové elektrické systémy je možné kombinovať aj s existujúcimi zdrojmi tepla. V modernizácii a v novostavbách je veľa možností.

Obrázok ukazuje prietokový ohrievač vody Vitotherm.

Komfortný ohrev teplej vody pomocou Vitothermu 

Elektrické prietokové ohrievače vody Vitotherm sú dobrou voľbou pre ohrev teplej vody. Moderné plne elektrické zariadenia sa dajú získať a udržovať za nízke náklady a elektriku používajú iba v prípade potreby teplej vody. 

Okrem úspory energie / vody má užívateľ úžitok aj z jednoduchého používania - zariadenia môžu byť nastavené na presný stupeň a udržiavať túto teplotu konštantnú. Teplá voda je navyše okamžite k dispozícii vďaka krátkym potrubným trasám. 


Decentrálne riešenie pre vykurovanie prostredníctvom zariadenia Vitoplanar 

V novo postavenom nízkom a pasívnom dome je energetická náročnosť na vykurovanie extrémne nízka. Existujú však aj také obytné oblasti, v ktorých sa odporúča inštalácia podlahového vykurovania Vitoplanar, napríklad na rýchle vyhrievanie dláždenej podlahy v kúpeľni a kuchyni.

Im Zuge einer Modernisierung bieten Vitoplanar Elektroheizungen flexible Einsatzmöglichkeiten. Neben den elektrischen Fußbodenmatten zur Verlegung auf dem Estrich und unter Laminat-, Parkett- und Fliesenböden zählen auch Infrarotheizungen zum Viessmann Komplettangebot. Sie kommen mit gestaffelten Leistungen und sind sowohl für die Wand-, als auch die Deckenmontage geeignet.

Unterschiedliche Oberflächen werden der jeweiligen Anwendung gerecht. Wahlweise ist die Abstrahlfläche im RAL-Farbton lackiert oder wird mit einer weißen Glasfront geliefert. Im Badezimmer oder Flurbereich bieten sich auch Infrarot-Flächenheizungen mit verspiegelter Oberfläche an. Selbstverständlich können alle Geräte umweltbewusst mit nachhaltig erzeugtem Strom betrieben werden, der mittlerweile überall verfügbar ist.

Wandkonvektor Vitoplanar EC4

Wandkonvektor Vitoplanar EC4

Der Wandkollektor Vitoplanar EC4 eignet sich für die dezentrale Erwärmung von Bädern, Küchen und temporär genutzten Räumen. Er zeichnet sich durch sein dezentes Design und zahlreiche Leistungsstufen sowie Größen aus. Mehr zu diesem Elektroheizsystem für die Wandmontage finden auf der Seite Vitoplanar Wandkollektor.

Attraktive öffentliche Förderung für intelligent kombinierte Wärmeerzeuger

Elektronische Durchlauferhitzer und elektrische Flächenheizungen ergänzen in Verbindung mit Wärmepumpen nachhaltig die Systemeffizienz. Auch bei einer dezentralen Warmwasserversorgung mit einem Vitotherm Durchlauferhitzer bietet das Marktanreizprogramm der Bundesregierung für Erneuerbare Energien (MAP) attraktive Förderungen für die Sole/Wasser-Wärmepumpe an, die zusätzlich für die Wohnraumbeheizung installiert wird. Dabei ist zu beachten, dass die Förderung nur gewährt wird, wenn für den Vitotherm Durchlauferhitzer Strom aus erneuerbaren Energien bezogen wird.