Elektrické vykurovacie systémy a elektrická príprava teplej vody 

Spoločnosť Viessmann má 100 rokov skúseností s výrobou tepla a je to základ pre každú formu výroby energie vo Viessmanne. Medzitým trvalo udržateľné zdroje nadobudli vysokú prioritu: či už ide o výrobu tepla z prostredia alebo výrobu elektriny zo slnečnej energie.

Dostatočný dôvod na to, aby spoločnosť Viessmann neustále rozširovala celú škálu svojich zdrojov tepla na elektrické vykurovacie systémy a elektrické zariadenia na prípravu teplej vody. To znamená, že používateľ dostáva všetko z jedného zdroja: efektívne energetické systémy na výrobu vlastnej elektriny, jej skladovanie a inteligentné využívanie na vykurovanie, chladenie a vetranie. Nové elektrické systémy je možné kombinovať aj s existujúcimi zdrojmi tepla. V modernizácii a v novostavbách je veľa možností.

Obrázok ukazuje prietokový ohrievač vody Vitotherm.

Komfortný ohrev teplej vody pomocou Vitothermu 

Elektrické prietokové ohrievače vody Vitotherm sú dobrou voľbou pre ohrev teplej vody. Moderné plne elektrické zariadenia sa dajú získať a udržovať za nízke náklady a elektriku používajú iba v prípade potreby teplej vody. 

Okrem úspory energie / vody má užívateľ úžitok aj z jednoduchého používania - zariadenia môžu byť nastavené na presný stupeň a udržiavať túto teplotu konštantnú. Teplá voda je navyše okamžite k dispozícii vďaka krátkym potrubným trasám. 


Decentrálne riešenie pre vykurovanie prostredníctvom zariadenia Vitoplanar 

V novo postavenom nízkom a pasívnom dome je energetická náročnosť na vykurovanie extrémne nízka. Existujú však aj také obytné oblasti, v ktorých sa odporúča inštalácia podlahového vykurovania Vitoplanar, napríklad na rýchle vyhrievanie dláždenej podlahy v kúpeľni a kuchyni.

Počas modernizácie ponúkajú elektrické ohrievače Vitoplanar flexibilné možnosti použitia. Okrem elektrického podlahového vykurovania sú súčasťou komplexného radu Viessmann aj infračervené panely. Dôležitými vlastnosťami sú najmä dlhodobo rovnomerné sálanie, dva teplotné obmedzovače pre vysokú bezpečnosť, izolovaná zadná stena pre maximálny stupeň vyžarovania do miestnosti, minimálne nároky na údržbu a technika bez nežiadúceho magnetizmu a v neposlednom rade tiež flexibilná montáž.