Zásobníky na vodu Vitocell – Komfort teplej vody pre každú domácnosť

Pri spotrebe teplej vody sa od seba domácnosti líšia počtom členov rodiny a rozdielnymi nárokmi pri sprchovaní a kúpaní. Napríklad ak odchádzajú ráno  naaraz do práce alebo do školy traja členovia rodiny, musí byť behom krátkej doby k dispozícii dostatok teplej vody na sprchovanie.

Ten, kto sa rád pravidelne kúpe, si taktiež praje dosť teplej vody k naplneniu vane. Zásobník teplej vody by mal ohrievať dostatok vody i v bytových domoch, kde je teplú vodu potrebné mať naraz na viacerých miestach v dome.

Zásobníkové ohrievače vody Vitocell spĺňajú túto požiadavku po viacerých stránkach. V každom prípade sa pre úsporu energie odporúča inštalácia solárneho zariadenia k takmer bezplatnému ohrevu vody.

Plynový kondenzačný kotol Vitodens 300-W s Vitocell 100-W

Dve triedy energetickej účinnosti

Štandardne dosahuje väčšina zásobníkových ohrievačov vody, ktoré majú povinne označený objem (do 500 litorv), tiredu energetickej účinnosti B: Alternatívne sa dá u vybraných typov zásobníkov rozhodbúť medzi triedou energetickej účinnosti A alebo B. Zásobníky triedy A sú zateplené dodatočným vákuovým panelom. Ten znižuje tepelné straty a tým i náklady na energiu.