Zásobníky na vodu Vitocell – Komfort teplej vody pre každú domácnosť

Pri spotrebe teplej vody sa od seba domácnosti líšia počtom členov rodiny a rozdielnymi nárokmi pri sprchovaní a kúpaní. Napríklad ak odchádzajú ráno  naaraz do práce alebo do školy traja členovia rodiny, musí byť behom krátkej doby k dispozícii dostatok teplej vody na sprchovanie.

Ten, kto sa rád pravidelne kúpe, si taktiež praje dosť teplej vody k naplneniu vane. Zásobník teplej vody by mal ohrievať dostatok vody i v bytových domoch, kde je teplú vodu potrebné mať naraz na viacerých miestach v dome.

Zásobníkové ohrievače vody Vitocell spĺňajú túto požiadavku po viacerých stránkach. V každom prípade sa pre úsporu energie odporúča inštalácia solárneho zariadenia k takmer bezplatnému ohrevu vody.

Plynový kondenzačný kotol Vitodens 300-W s Vitocell 100-W

Dve triedy energetickej účinnosti

Štandardne dosahuje väčšina zásobníkových ohrievačov vody, ktoré majú povinne označený objem (do 500 litorv), tiredu energetickej účinnosti B: Alternatívne sa dá u vybraných typov zásobníkov rozhodbúť medzi triedou energetickej účinnosti A alebo B. Zásobníky triedy A sú zateplené dodatočným vákuovým panelom. Ten znižuje tepelné straty a tým i náklady na energiu.

Ohrievač vody podľa princípu okamžitého ohrevu vody 

Okrem centralizovaného a decentralizovaného ohrevu TÚV je možné použiť aj modul sladkej vody Viessmann Vitotrans 353. Tieto moduly sú doplnkom k akumulačným nádržiam na vykurovaciu radu výrobkov Vitocell, kde sa úžitková voda ohrieva pohodlne a hygienicky pomocou princípu okamžitého ohrevu vody. Neuskladňuje sa pitná voda. Namiesto toho sa čerstvá voda zohrieva energiou z akumulačného zásobníka na požadovanú teplotu. Akumulačné zásobníky vykurovacej vody môžu byť kombinované so širokou škálou systémov. 

Das Bild zeigt einen Warmwasserbereiter in Kombination mit einem Ölkessel

Viessmann Vitocell pre vyššiu účinnosť

Pripojenie zásobníka na teplú vodu k existujúcemu vykurovaciemu systému je užitočné z ekonomických a environmentálnych dôvodov. Pretože pri teple, ktoré je generované z voľnej slenčnej energie nie je potrebné spaľovať žiadne (fosílne) palivá – to prináša úľavu prírode. Či už pre bivalentnú prevádzku s klasickým kotlom alebo so solárnym systémom: Ako kompletný dodávateľ má spoločnosť Viessmann ten správny ohrievač vody pre každú potrebu. 

Zásobník na teplú vodu v rôznych prevedeniach 

Akumulačné zásobníky na teplú vodu od spoločnosti Viessmann sa vyznačujú vysokou účinnosťou, rozmanitosťou a ľahkou inštaláciou. Takže existujú zariadenia v rôznych prevedeniach:

●  stacionárne zásobníky na teplú vodu (Vitocell 100-L, Vitocell 100-V a Vitocell 300-V)
●  sekundárne akumulačné zásobníky na teplú vodu (Vitocell 100-W)

Obsah pamäte sa pohybuje v závislosti od modelu od 120 do 1000 litrov. Preto sú akumulačné nádrže na teplú vodu od spoločnosti Viessmann vhodné nielen na použitie v rodinných domoch, ale aj v budovách s vysokou potrebou teplej vody. 

Bivalentný zásobník teplej vody pre solárne systémy

Bivalentný zásobník na teplú vodu je nevyhnutnou súčasťou solárneho tepelného systému. Pretože absorbuje teplo generované systémom a prenáša ho do vody. Každý bivalentný akumulačný zásobník na teplú vodu spoločnosti Viessmann má dve samostatné ohrievacie špirály a ohrieva vodu cez solárny systém a prostredníctvom  kotla. Výsledkom je vždy požadovaná teplota. Akumulačné zásobníky sú dostupné buď z ocele so smaltovaným Ceraprotect (Vitocell 100-V, Vitocell 100-W, Vitocell 100-B).

Akumulačný zásobník vykurovacej vody 

Úlohou akumulačného zásobníka vykurovacej vody je dočasne uložiť nadbytočnú energiu vyrobenú generátorom tepla a vrátiť ju do vykurovacieho systému iba v prípade potreby. S akumulovanou energiou je možné ohrievať vykurovacie okruhy alebo pitnú vodu, akumulačné zásobníky vykurovacej vody ako Vitocell 140-E sú tiež pripravené na bivalentnú prevádzku s tepelným čerpadlom alebo solárnym systémom. Zariadenia majú kapacitu až 2000 litrov. 

Ohrievač vody Vitocell v dvoch triedach energetickej účinnosti 

Štandardne väčšina ohrievačov vody s povinným štítkom (do 500 litrov skladovacej kapacity) dosahuje triedu energetickej účinnosti B. Alternatívne môže byť pre vybrané typy zásobníkov vybraná trieda energetickej účinnosti B. Alternatívne môže byť pre vybrané typy zásobníkov vybraná trieda energetickej účinnosti A alebo B. Akumulačné nádrže triedy A sú tepelne izolované prídavným vákuovým panelom, čo znižuje tepelné straty a tým aj náklady na energiu.