Vzájomne zladené: Systémová technika

„Celok je viac, než len súčet jeho jednotlivých dielov.“ Podľa tejto zásady ponúka Viessmann viac než len jednotlivé komponenty vykurovania, ktoré spĺňajú vysoké nároky firmy Viessmann na kvalitu, spoľahlivosť a účinnosť.

Všetky produkty sú začlenené do uceleného a zladeného systému, v rámci ktorého všetky komponenty do seba zapadajú. Len dokonalá súhra systémovo integrovaných komponentov dokáže využiť celý potenciál inovatívnej špičkovej techniky.

Systémová technika firmy Viessmann zahŕňa všetko, čo k spoľahlivému a hospodárnemu vykurovaniu patrí. Regulácia Vitotronic s rádiovým diaľkovým ovládaním, ako aj výkonný zásobník teplej vody Vitocell pre ten najvyšší komfort teplej vody až po kvalitné solárne zariadenia na hospodárnu podporu vykurovania.

vitotronic-regelung.jpg

Jednotná regulácia od 1,5 do 2 000 kW

Rastúcimi požiadavkami na efektívne, multivalentné a užívateľsky priateľské vykurovacie systémy získava regulácia stále viac na význame: na toto ponúka Viessmann vo forme jednotky Vitotronic 200/300 regulačný program pre malé kotly, nástenné jednotky, stredné kotly a tepelné čerpadlá.

Obsluha cez menu

Obsluha cez menu je jednoduchá a intuitívna. Prispievajú k tomu štandardné ovládacie prvky, veľký osvetlený grafický displej s viacriadkovým zobrazením priamo zrozumiteľného textu, kontrastné zobrazenie čiernej a bielej a kontextovo viazaná nápoveda cez klávesu "?" Špeciálne funkcie, ako je krivka vykurovania, solárny výnos a zapínacie časy sú zobrazované graficky.

7-palcový farebný dotykový displej nových nástenných plynových kondenzačných kotlov pre Vitodens 200-W, Vitodens 222-F a Vitodens  242-F

Aké ľahké je nastaviť a ovládať? Toto je jedno z najdôležitejších kritérií pri rozhodovaní o novom vykurovacom systéme. Vitodens 200-W, Vitodens 222-W, Vitodens 222-F a Vitodens 252-F presvedčia mimoriadne vysokým komfortom obsluhy. Dajú sa jednoducho a intuitívne ovládať priamo na veľkom 7-palcovom farebnom dotykovom displeji. Jednoduchý text a grafické zobrazenia vás prevedú všetkými položkami ponuky. A s energetickým kokpitom máte prehľad o všetkej spotrebe energie. Je možné vizualizovať aj solárne výnosy a stratifikáciu pitnej vody v zásobníku systému.

farb-touch-display.png
5-Zoll Farb-Touch-Display

Regulačný program pre stredné a veľké kotle - ekonomické riadenie energie pre všetky veľkosti zariadení

Od jednokotlové až o viac kotlové riadenie s centrálnym ovládaním dodáva Viessmann ideálne odladené riešenie. Riadiaci systém Vitotronic s možnosťou komunikácie je elektronický systém riadenia pre hospodárnu a bezpečnú prevádzku vykurovacieho systému.

Pri stredných a veľkých kotloch je k dispozícii široký regulačný program. Okrem integrovaných ovládacích prvkov, ako napr. pri plynových kondenzačných kotloch Vitocrossal 300 (CM3C), existujú tiež varianty, ktoré možno namontovať na hornej strane kotla.


daten-kommunikation.jpg

Dátová komunikácia

Či už ide o rekreačný dom, úžitkovú budovu alebo obytný komplex - program Viessmann TeleControl ponúka inteligentné riešenia pre dátovú komunikáciu s vykurovacími systémami a systémami riadenia budov.

Toto platí pre všetky disponibilné vykurovacie systémy: olejové alebo plynové kondenzačné kotly, stredné a veľké kotly na olej a plyn, tepelné solárne zariadenia, ako aj pre peletové kotly a tepelné čerpadlá.


Solárne systémy

Termické solárne systémy na ohrev teplej pitnej vody a k podpore vykurovania

Produktové informácie

Fotovoltaika

Fotovoltaické systémy na výrobu elektriny – bezplatne zo slnečnej energie

Produktové informácie

Zásobníkové ohrievače vody

v produktovom programe zásobníkových ohrievačov vody Vitocell nájdete vhodný zásobníkový ohrievač pre každú potrebu

Produktové informácie

Moduly čerstvej vody

Komfortný a hygienický ohrev pitnej vody na princípe prietokového ohrievača

Produktové informácie

Úpravne vody

 • Aquahome
  Moderné úpravne vody pre domácnosť
 • Aquaset
  Moderné úpravne vody určené k vykurovaniu kotolne
Aquahome+Aquaset_web.png


Vitoconnect_hlavice.jpg

Smart zónová regulácia 

Samostatné ovládanie priestorovej teploty pomocou termostatických hlavíc alebo servopohonov podlahového vykurovania prostredníctvom aplikácie ViCare.

Výmenník tepla

waermetauscher.jpg
heizkoerper.jpg

Vykurovacie telesá

Významnou súčasťou príslušenstva Viessmann Vitoset je široký výber radiátorov. Od výhodného ventilového kompaktného radiátora, kompaktného radiátora a radiátorov centrálneho vykurovania až po dizajnérske ploché radiátory, praktické riešenia do kúpeľne a mimoriadne efektívne nízkoteplotné radiátory.

Všetky komponenty rozsiahlej ponuky radiátorov a príslušenstva od firmy Viessmann sa vyznačujú vysokou výrobnou kvalitou a dodávajú budove zváštny nádych, a to bez ohľadu na to či ide o obytnú alebo kancelársku budovu. Používanie vysokokvalitných, overených materiálov a kvalitné spracovanie zabezpečujú, že každé riešenie bude účinne a spoľahlivo implementované.

Vitoset – kompletné príslušenstvo

V rámci programu Vitoset vám Viessmann poskytne všetky komponenty potrebné pre domáce vykurovacie sústavy. Výhoda pre vás: všetko do seba zapadá a môže byť podľa vašich individuálnych požiadaviek zapojené ako jeden systém. Vaše nápady môžu byť naviac realizované rýchlo a bezpečne. Všetky súčasti sú totižto rýchlo, priamo a v najvyššej kvalite k dispozícii u vášho Viessmann partnera.

Vitoset – inovačná technológia, v ktorej do seba všetky komponenty dokonale zapadajú. Opýtajte sa svojho miestneho partnera Viessmann – rád vám s množstvom možností využitia Vitoset poradí.

Výroba tepla

 • Membránové expanzné nádoby pre uzatvorené vykurovacie systémy, farba: strieborná farba Vitosilber, vo veľkosti 25 – 140 l taktiež v čistej bielej farbe (RAL 9010)
 • Uzatváracie ventily, bezpečnostné ventily, odvzdušňovanie
 • Kompaktné zmäkčovacie zariadenie
 • Odsávacie systémy v nerezovej ušľachtilej oceli, jedno- a dvojstenné

Ohrev vody

 • Filtre na pitnú vodu
 • Expanzné nádoby pre pitnú vodu
 • Zmäkčovače vody
 • Obehové čerpadlá
 • Membránové poistné ventily pre uzatvorené ohrievače vody
 • Sladkovodné moduly pre ohrev vody na princípe prietokového ohrievača

Rozvod tepla

 • Uzatváracie ventily, spätné ventily
 • Hydraulické výhybky
 • Zmiešavacie ventily
 • Cirkulátory
 • Akumulačný zásobník teplej vody

Odvod tepla

 • Univerzálne, ploché a kúpeľňové radiátory a zvláštne príslušenstvo
 • Príslušenstvo k radiátorom
 • Systémy podlahového vykurovania
   
vitoset.jpg
Airhome_882x496px.jpg

Airhome 15-OP – Čistička vzduchu 

Čistička vzduchu Airhome 15-OP je ideálna pre miestnosti s metrážou do 40 m2. Medzi početné výhody výrobku patrí 6-stupňový filtračný systém, ktorý vďaka použitiu fotokatalytického filtra umožňuje účinne eliminovať nielen prach a alergény, ale aj dym a nepríjemné zápachy. Tento model je takisto vybavený funkciami AUTO a SILENT, ktoré znižujú rýchlosť ventilátora, čím zabezpečujú tichšiu prevádzku zariadenia. Čistička vzduchu je vybavená inteligentným systémom senzorov, ktoré používateľa informujú o úrovni znečistenia ovzdušia v miestnosti a o potrebe výmeny filtrov.