Vitoplex 200 – špecialista na stiesnené priestory


Profitujte aj vy z týchto výhod

  • Kotol je šetrný a ekologický vďaka plynulo klesajúcej teplote kotlovej vody
  • Normovaný stupeň využitia: 88 % (Hs)/94 % (Hi)
  • Voliteľný výmenník tepla typu spaliny/voda pre vyšší normovaný stupeň využitia využitím spalného tepla
  • Trojťahový kotol s nízkou záťažou spaľovacieho priestoru, čo prináša nízkoemisné spaľovanie
  • Široké vodné steny a veľký objem kotlovej vody zabezpečujú dobrú vlastnú cirkuláciu a bezpečný prenos tepla
  • Úspora času pri montáži krytu kotla a regulácie pomocou upevňovacieho systému Fastfix pre stredné a veľké kotly
  • Od výkonu 700 kW s pochôdznym krytom kotla – uľahčuje montáž a údržbu
  • Dlhé prevádzkové časy horáka a menší počet spínacích intervalov dané veľkým objemom kotlovej vody šetria životné prostredie


Optimálne spaľovanie a nízke emisie škodlivín 

Kompaktný oceľový vykurovací kotol Vitoplex 200 je k dispozícii pre výkony 440 až 1950 kW. V celom výkonovom spektre ponúka tento trojťahový kotol všetky predpoklady pre ekologické a nízkoemisné spaľovanie. Je možné bez problémov adaptovať širokú paletu horákov. Vitoplex 200 je skutočný trojťahový kotol s nízkou záťažou spaľovacieho priestoru a tak zabezpečuje nízkoemisné spaľovanie s mimoriadne nízkymi emisiami oxidov dusíka. 

Pre výkonnostný rozsah 440 až 1950 kW sú k dispozícii rôzne olejové/plynové pretlakové horáky pripravené na pripojenie (stačí zasunúť konektory).

Therm-Control šetrí náklady a čas na montáž

V dôsledku širokých vodných stien nie je potrebný žiadny minimálny objemový prietok vykurovacej vody, čo uľahčuje hydraulické napojenie. Vo výkonovom spektre 440 až 560 kW takto Therm-Control robí systém zvyšovania teploty spiatočky úplne zbytočným. Takto sa ušetrí montážny čas aj dodatočné náklady. 


Komfortable und leistungsstarke Regelung Vitotronic mit Farb-Touch-Display

Komfortné a výkonné regulácie 

Hospodárnu a bezpečnú prevádzku vykurovacieho systému zabezpečuje komunikácieschopný digitálny regulačný systém Vitotronic.

Mimoriadne dobrý výkon ponúka Vitotronic 300 pri prevádzke viackotlových systémov až s ôsmimi kotlami a plynulo klesajúcou teplotou kotlovej vody. Systémy s jedným alebo dvomi okruhmi možno regulovať pomocou voliteľného zmiešavača.

Vyslovene komfortný je integrovaný diagnostický systém a obslužná jednotka s farebným dotykovým displejom. Externé zariadenia sa pripájajú jednoducho cez systémové konektory.

Štandardizovaná komunikačná zbernica LON umožňuje kompletnú integráciu do systémov riadenia budov. Diaľkový monitoring cez Internet TeleControl je kedykoľvek možný so zariadeniami Vitocom a Vitodata. 

 

Rez produktu

Prehľad

Výkon (kW)
440 až 1950 kW
Normový stupeň využitia tepla
na vykurovací olej: 89 % (Hs)/95 % (Hi)
Palivo
icon-oel.png icon-gas.png
Zemný plyn E a ELL Použiť možno všetky bežne dostupné ľahké vykurovacie oleje. Vhodný horák pre Vitoplex 200 od výrobcov Weishaupt a ELCO.
Aplikačná oblasť
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png icon-kommunen.png
Bytové domy, veľké obytné budovy, komerčné prevádzky, obce, novostavby a modernizácie
Obsluha
Einfaches RGB
Regulácia Vitotronic s jednoduchou obsluhou, zobrazením grafiky a zrozumiteľného textu, v závislosti od typu regulácie je možné aj ovládanie cez aplikáciu Vitotrol
Príprava teplej vody
Je potrebný prídavný zásobníkový ohrievač vody, ktorý je potrebný na zabezpečenie vysokého pohodlia
Ďalšie vlastnosti
Od výkonu 700 kW s krytím kotla – umožňuje inštaláciu a údržbu
Vitoplex-200-1950-kW-Schnitt.png

warmwasserspeicher.jpg

Vzájomne zladené: Systémová technika

"Celok je viac, než len súčet svojich jednotlivých dielov." V zmysle tejto zásady ponúka Viessmann viac než len jednotlivé komponenty vykurovania, ktoré spĺňajú vysoké štandardy firmy Viessmann čo do kvality, spoľahlivosti a účinnosti. Všetky produkty sú integrované do vzájomne zladeného a uceleného systému, v rámci ktorého sú všetky prvky vzájomne kompatibilné. Totiž len dokonalá súhra systémovo integrovaných komponentov dokáže využiť celý potenciál inovatívnej špičkovej techniky.

Systémová technika firmy Viessmann zahŕňa všetko, čo k spoľahlivému a hospodárnemu vykurovaniu patrí. Regulácia Vitotronic s rádiovým diaľkovým ovládaním, rovnako ako výkonný teplovodný zásobník teplej vody pre najvyšší komfort teplej vody, až po kvalitné solárne zariadenia na úspornú podporu kúrenia.