Modernizácia vykurovacích systémov tepelnými čerpadlami: Inovatívne technológie to umožňujú aj v starých budovách

Klimatické zmeny nie sú nevyhnutným osudom, každý môže prispieť k zachovaniu nášho životného priestoru pre budúce generácie. Dobrým začiatkom s okamžitým dopadom je nahradenie zastaraných olejových a plynových vykurovacích systémov vykurovacími systémami šetrnými ku klíme, akými sú tepelné čerpadlá. Pretože sú poháňané ekologickou elektrinou, vyrábajú teplo bez CO₂ na vykurovanie a prípravu teplej vody. S novými tepelnými čerpadlami vzduch/voda Vitocal 250-A a Vitocal 252-A je teraz jednoducho možná modernizácia vykurovacích systémov v starých budovách. Je to vďaka inováciám, ako je chladivo mimoriadne šetrné k životnému prostrediu, patentovaná hydraulika a nová elektronická platforma Viessmann One Base s energetickým manažmentom. 

Výhody pre užívateľov 

  • Nízke prevádzkové náklady vďaka vysokej účinnosti a modulovanému kompresoru tepelného čerpadla, ktorý sa neustále prispôsobuje aktuálnej požiadavke na teplo
  • Atraktívny, vysoko kvalitný dizajn vnútornej a vonkajšej jednotky
  • Pôdorys iba 0,52 m2 (Vitocal 252-A)
  • Ekologické chladivo propán R290 (GWP len 3)
  • Jednoduché ovládanie cez integrované WiFi rozhranie prostredníctvom aplikácie ViCare
  • Pokročilý akustický dizajn pre nízke prevádzkové hladiny hluku
Bezplatné poradenstvo
Spojte sa bezplatne s odborníkmi

Poradenstvo

Existujúce vykurovacie telesá je možné naďalej používať

Vitocal 250-A a 252-A je navrhnutý ako mimoriadne priestorovo úsporné zariadenie. Vitocal 252-A má stacionárnu kompaktnú jednotku s integrovaným zásobníkom teplej vody s objemom 190 litrov. Zariadenia sú špeciálne vyvinuté na modernizáciu vykurovacích systémov v rodinných a bytových domoch, využívajú ekologické chladivo R290 (propán), ktoré je v porovnaní s chladivami používanými v bežných tepelných čerpadlách obzvlášť šetrné k životnému prostrediu.

Použitím tohto chladiva dosahujú nové tepelné čerpadlá vysoké výstupné teploty až 70 °C – aj keď je vonkajšia teplota  -10 °C. To znamená, že existujúce vykurovacie telesá možno zvyčajne naďalej používať. Inštalácia podlahového vykurovania nie je podmienkou, čím sú náklady na modernizáciu pod kontrolou.

Vykurovacie telesá Vitoset
Vonkajšia jednotka tepelného čerpadla Vitocal 252-A

Nízkonákladová inštalácia vďaka inovatívnej hydraulike

Výmena zdroja tepla za jedno z nových tepelných čerpadiel vám šetrí peniaze aj vďaka patentovanému hydraulickému systému Hydro AutoControl. Pri modernizačných opatreniach ho možno prispôsobiť takmer všetkým existujúcim vykurovacím systémom a v porovnaní s bežnými tepelnými čerpadlami výrazne skracuje čas inštalácie. Okrem toho tento nový hydraulický systém znižuje priestorové nároky na zariadenie takmer o dve tretiny.


Šetrenie zdrojov pomocou energetického manažmentu Viessmann

Nová elektronická platforma Viessmann One Base pre nové tepelné čerpadlá prichádza s integrovaným WiFi rozhraním. Časy vykurovania a teploty sa tak dajú pohodlne nastaviť zo smartfónu pomocou bezplatnej aplikácie ViCare. Používatelia si tiež môžu dohodnúť s odborným partnerom, ktorý bude sledovať ich vykurovanie online. To ponúka maximálnu bezpečnosť, pretože odborný partner bude neustále dohliadať na vykurovanie a dokáže včas odhaliť a opraviť nezrovnalosti – často dlho predtým, ako si užívatelia vykurovacieho systému vôbec niečo všimnú.

Climate protect
Nadštandardné servisné služby Servis Plus

Nadštandardné servisné služby

Spoločnosť Viessmann ponúka nadštandardné servisné služby, ktoré spolu so svojimi partnermi, servisnými a montážnymi firmami vo vašej blízkosti zaisťujú maximálnu dostupnosť a spoľahlivosť vášho vykurovacieho systému.

Koncept Servis Plus je určený ako pre odborných partnerov tak aj pre koncových zákazníkov. Už pri vývoji dbajú naši konštruktéri na zabezpečenie dlhej životnosti a maximálnej spoľahlivosti našich zdrojov tepla, ako aj ďalších komponentov vykurovacieho systému. Toto pokračuje výrobou a našou trvalou snahou o jej maximálnu kvalitu. Následná montáž odbornou montážnou firmou a uvedenie do prevádzky zaškoleným servisným technikom ďalej zvyšujú predpoklady spokojnosti zákazníka. Zákazník má na výber z troch typov servisných zmlúv, v rámci ktorých Viessmann poskytuje plnú digitálnu podporu a servis.

Technické údaje 

Maximálny tepelný výkon: 12,0 a 13,4 kW (pre A7/W35)

Hodnota COP (koeficient výkonu): > 5,4 (pre A7/W35)

Maximálna výstupná teplota: 70°C (až do -15°C)

Emisie hluku: 34 dB(A) (hladina tlaku hluku vonkajšej jednotky vo vzdialenosti 4 m pri voľne stojacej inštalácii v režime so zníženou hlučnosťou)