Vyžiadajte si odbornú konzultáciu

Prvé kroky s novým vykurovacím systémom Viessmann

Vyžiadajte si odbornú konzultáciu

Kúpou vykurovacieho systému Viessmann ste si vybrali vysokokvalitný výrobok, ktorý je z výroby navrhnutý na úspornú prevádzku. Zároveň pomáhate chrániť životné prostredie. Tepelné zdroje Viessmann totiž pracujú mimoriadne efektívne, čím šetria fosílne palivá.

Prvé kroky sú mimoriadne dôležité na to, aby vykurovací systém Viessmann fungoval bezpečne, spoľahlivo a čo najhospodárnejšie. O tom, na čo si treba dávať pozor, sa dočítate v nasledujúcich kapitolách.

Zoznámte sa s funkciami vášho nového vykurovacieho systému Viessmann

Každý vykurovací systém Viessmann obsahuje inovatívnu a komplexnú vykurovaciu techniku. Od dodávky paliva cez výrobu tepla až po jeho odvod je každý proces premyslený a koordinovaný s nasledujúcim. Zároveň sa vykurovacie systémy Viessmann vďaka intuitívne navrhnutým ovládacím prvkom ľahko ovládajú a sú zrozumiteľné. Pri týchto prvých krokoch je však predsa len dôležité, aby vás váš odborný montážny partner pre vaše vykurovanie poučil.

  

Prispôsobenie výkonu vykurovania budove

Každá budova je iná. To platí aj pre vykurovacie zvyklosti obyvateľov. Nový vykurovací systém by preto mal vyhovovať obom týmto aspektom, ako aj mať potrebný menovitý vykurovací výkon. Zdroje tepla Viessmann sú k dispozícii v širokej škále výkonov, takže dokážu splniť akúkoľvek požiadavku na vykurovanie. Aby ste maximalizovali účinnosť vášho nového vykurovacieho zariadenia, mali by ste ešte upraviť výrobné nastavenia podľa vašich potrieb. Napríklad pri systémoch s kompenzáciou počasia možno vykurovací výkon zdroja tepla prispôsobiť nastavením vykurovacej krivky. Cieľom je spotrebovať len toľko energie, koľko je potrebné, bez toho, aby sa znížil komfort. Optimálnu krivku nastavíte spolu s montážnym partnerom vášho vykurovania. Pritom si od neho nechajte vysvetliť rozdiely medzi sklonom a úrovňou. V ideálnom prípade potom môžete túto úlohu v budúcnosti prevziať sami. Podrobne sa o tomto procese dočítate v našom sprievodcovi nastavením vykurovacej krivky.

  

Prispôsobenie programov vašim potrebám

Zdroje tepla Viessmann sú z výroby vybavené mnohými režimami, ktoré výrazne zvyšujú komfort obsluhy. V závislosti od zdroja tepla môžete niekoľkými jednoduchými krokmi aktivovať dovolenkový režim, párty režim a/alebo znížený režim. Ako už názov napovedá, tieto predvolené nastavenia sú určené pre príslušné príležitosti. Jednotlivé režimy sa dajú tiež nastaviť a poskytujú tak optimálny základ pre individuálne prispôsobenie. Aj v tomto prípade si nechajte od svojho montážneho partnera vykurovania ukázať, ako to urobiť krok za krokom, alebo si prečítajte návod na obsluhu, ktorý je súčasťou vášho systému.

Pripojenie vykurovacieho systému k internetu

Väčšina zdrojov tepla Viessmann je z výroby pripravená na ovládanie cez internet, ak majú riadiacu jednotku Vitotronic. Potrebujete len komunikačný modul a príslušnú aplikáciu pre váš smartfón alebo tablet. Pre väčšinu plynových kotlov inštalovaných od roku 2004 (tepelné čerpadlá od roku 2010 a kotly na tuhé palivo od roku 2016) sa odporúča kombinácia Viessmann Vitoconnect ako rozhrania a aplikácie ViCare ako aplikačného programu. Pre zložitejšie systémy je vhodným zariadením Vitocom v spojení s aplikáciou Vitotrol. Obe rozhrania, Vitoconnect aj Vitocom, sú k dispozícii ako voliteľné príslušenstvo a dajú sa rýchlo nainštalovať. Aplikácia ViCare je k dispozícii pre zariadenia so systémom Android aj iOS. Možno si ju bezplatne stiahnuť z príslušných obchodov s aplikáciami:

Ovládanie nového vykurovacieho systému Viessmann pomocou smartfónu

Ak ste svoj nový vykurovací systém Viessmann vybavili jedným z dvoch rozhraní, stačí si stiahnuť príslušnú aplikáciu. Po inštalácii na vybrané zariadenie (smartfón alebo tablet) môžete aplikáciu v niekoľkých krokoch pripojiť k vášmu novému vykurovaciemu systému Viessmann. Na prvý pohľad vidíte všetky dôležité informácie o vašom systéme a môžete aktivovať požadovaný režim (normálny režim, párty režim atď.) jediným ťuknutím na obrazovku, odkiaľkoľvek. Ďalšou výhodou je, že môžete udeliť svojmu dodávateľovi vykurovania prístup k vášmu zdroju tepla. Dodávateľ tak môže čo najrýchlejšie reagovať na prípadné problémy.

Myslite na údržbu už teraz

O údržbe je vhodné začať uvažovať hneď po uvedení nového vykurovacieho systému do prevádzky. Zabezpečíte tak, že novo nainštalovaný vykurovací systém bude spoľahlivo a hospodárne fungovať aj v nasledujúcich rokoch. Odporúčame opýtať sa dodávateľa vykurovacieho systému, či ponúka aj služby údržby. S programom Servis Plus si zabezpečíte pravidelnú údržbu vášho vykurovacieho zariadenia.

Solárny termický systém a ďalšie tipy

Okrem tradičných zdrojov tepla obsahuje rozsiahly sortiment spoločnosti Viessmann aj systémy, s ktorými môžete využiť bezplatnú energiu zo slnka a užitočne doplniť svoj vykurovací systém. Solárny termický systém je ideálny na ohrev teplej vody. Odľahčíte tak svoj nový vykurovací systém a zároveň životné prostredie. Opýtajte sa svojho dodávateľa vykurovania, či má pre vás pridanie takéhoto systému zmysel.

Kľúčové kroky v skratke

  • Nechajte si od nás ukázať funkcie vášho nového vykurovacieho systému
  • V spolupráci s dodávateľom vykurovania nastavte výkon vykurovania podľa vašich potrieb
  • Pripojte svoj nový vykurovací systém Viessmann na internet a zvýšte komfort a bezpečnosť obsluhy
  • Už teraz začnite myslieť na údržbu a v prípade potreby zvážte doplnenie solárneho systému

Tipy: Ďalšie užitočné články na tému vykurovania, znižovania nákladov na vykurovanie a komfortu prevádzky nájdete v našom sprievodcovi vykurovaním Viessmann.