Vykurovanie plynom – vždy čistá záležitosť

Zaobstaráte si plynový kondenzačný kotol, aktívne tým prispejete k ochrane ovzdušia a životného prostredia vďaka jeho efektivite a bezkonkurenčnej účinnosti až 98 % pri premene zemného plynu na teplo.

Naše plynové kondenzačné kotly myslia na budúcnosť. Vďaka regulácii spaľovania Lambda Pro Control sa naše plynové kondenzačné kotly automaticky nastavia na rôzne druhy plynu, vrátane tých s prímesou bioplynu. Tým s prehľadom spĺňame mnohokrát formulované požiadavky na vykurovacie technológie, ktoré šíria zdroje.

Pre voľbu vykurovania plynom hovorí aj argument, že nie je potreba mať dostatočnú zásobu paliva.

Využite pre svoje vykurovanie i bezplatnú energiu zo slnka! Všetky plynové kolty s ohrevom vody sú navrhnuté pre kombináciu so solárnymi panelmi firmy Viessmann. Systémová technika zaručuje optimálnu súhru všetkých komponentov až po komfortnú reguláciu, ktorá nenechá nesplnené žiadne prianie.

Inox-Radial-výmenník tepla z nehrdzavejúcej ocele

Plynové vykurovanie – efektivity využitia zdrojov s kondenzačnou technikou

Plynové kondenzačné kotly odoberajú takmer úplne teplo obsiahnuté v spalinách a premieňajú ho dodatočne na vykurovacie teplo. K tomu sú kondenzačné kotly Viessmann vybavené výmenníkom tepla Inox-Radial z nerezovej ušlachtilej ocele, ktorý splainy pred odvodom do komína ochladia natoľko, že vodná para, ktorá je v nich obsiahnutá cielene kondenzuje a uvoľnené teplo sa dodatočne prenáša do vykurovacieho systému.

Výmenník tepla Inox-Radial z nerezovej ušllachtilej ocele v kombinácii s plynovým horákom MartiX sú zárukou vysokej energetickej účinnosti a dlhodobo vysokého komfortu tepla. Táto technika naviac šetrí náklady na vykurovanie a nekompromisne minimalizuje emisie škodlivín.