Vykurovanie plynom – spoľahlivé a flexibilné

Ak si zaobstaráte plynový kondenzačný kotol, aktívne tým prispejete k ochrane ovzdušia a životného prostredia vďaka jeho efektivite a bezkonkurenčnej účinnosti až 98 % pri premene zemného plynu na teplo.

Naše plynové kondenzačné kotly sú pripravené na budúcnosť. Vďaka regulácii spaľovania Lambda Pro Control sa naše plynové kondenzačné kotly automaticky nastavia na rôzne druhy plynu, vrátane tých s prímesou bioplynu. Tým s prehľadom spĺňame mnohokrát formulované požiadavky na vykurovacie technológie, ktoré šíria zdroje.

Pre voľbu vykurovania plynom hovorí aj argument, že nie je potreba mať dostatočnú zásobu paliva.

Využite pre svoje vykurovanie i bezplatnú energiu zo slnka! Všetky plynové kotly s ohrevom vody sú navrhnuté pre kombináciu so solárnymi panelmi firmy Viessmann. Systémová technika zaručuje optimálnu súhru všetkých komponentov až po komfortnú reguláciu, ktorá nenechá nesplnené žiadne prianie.

Inox-Radial-výmenník tepla z nehrdzavejúcej ocele

Plynové vykurovanie – efektivity využitia zdrojov s kondenzačnou technikou

Plynové kondenzačné kotly odoberajú takmer úplne teplo obsiahnuté v spalinách a premieňajú ho dodatočne na vykurovacie teplo. K tomu sú kondenzačné kotly Viessmann vybavené výmenníkom tepla Inox-Radial z nerezovej ušlachtilej ocele, ktorý splainy pred odvodom do komína ochladia natoľko, že vodná para, ktorá je v nich obsiahnutá cielene kondenzuje a uvoľnené teplo sa dodatočne prenáša do vykurovacieho systému.

Výmenník tepla Inox-Radial z nerezovej ušllachtilej ocele v kombinácii s plynovým horákom MartiX sú zárukou vysokej energetickej účinnosti a dlhodobo vysokého komfortu tepla. Táto technika naviac šetrí náklady na vykurovanie a nekompromisne minimalizuje emisie škodlivín.

Takto funguje vykurovanie plynom kondenzačnou technológiou

Kondenzačná technológia využíva nielen teplo vyrobené ako merateľnú teplotu spalín počas spaľovania (výhrevnosť), ale aj ich obsah vodnej pary (výhrevnosť). Toto obsahuje "skryté" teplo, ktoré sa rozptýli v starších vykurovacích systémoch cez komín do voľného priestoru.

Kondenzačné plynové kotly značky Viessmann konvertujú až 98% energie, ktorá sa používa na výrobu tepla. To zvyšuje účinnosť vykurovacieho systému, znižuje náklady na vykurovanie a znižuje vplyv na životné prostredie.

Die Funktionsweise einer Gas-Brennwertheizung schematisch dargestellt.

Využite dnešnú vykurovaciu technológiu

Požiadavky na vykurovacie technológie šetriace zdroje sú čoraz väčšie. Nové plynové kondenzačné kotly by mali byť nielen čisté, ale aj udržateľné. V reakcii na to Viessmann už začlenil budúcnosť do svojich plynových kondenzačných vykurovacích systémov. Vďaka regulácii spaľovania sa plynové kondenzačné kotly automaticky prispôsobujú rôznym typom plynu - vrátane prídavku bioplynu. Vykurovacie systémy tak udržateľne spĺňajú požiadavky na vykurovacie technológie šetriace zdroje.

Skutočnosť, že energia v dome nemusí byť skladovaná, hovorí aj pre výber kondenzačného vykurovacieho systému. Kompaktné plynové kondenzačné kotly šetria priestor a ponechajú ďalší priestor v technickej miestnosti alebo suteréne. 

Eine Gas-Heizung lässt sich optimal mit einer Solarthermieanlage kombinieren.

Kombinujte nový plynový kondenzačný kotol so solárnymi panelmi

Energia zo slnka na podporu vykurovania a na ohrev pitnej vody sa stále nepoužíva dostatočne. Každý nový plynový vykurovací systém, akým je napríklad plynový kondenzačný kotol, by mal byť dnes tiež kombinovaný so solárnymi panelmi na využitie slnečnej energie. Pri prevádzke vykurovania plynom v spojení so solárnymi kolektormi Vitosol na podporu vykurovania je možné využiť štátne dotácie z programu Zelená domácnostiam.


Plynový vykurovací kotol Heizen mit Gas

Program plynových vykurovacích kotlov firmy Viessmann vyhovie každej požiadavke na účinné a úsporné vykurovanie.