Vyžiadajte si odbornú konzultáciu

Správny vykurovací systém Viessmann pre váš dom

Dopyt na cenovú kalkuláciu
Foto: © KB_3 / Shutterstock.com

Účinnosť je dôležitým aspektom zásobovania budov teplom. Môže vám totiž pomôcť šetriť zdroje a zároveň ušetriť náklady. Optimálne zladené komponenty vykurovacieho systému vytvárajú základ pre efektívnu prevádzku. Viessmann ponúka majiteľom rodinných domov, bytových domov a veľkých obytných budov práve toto: zdroje tepla, ktoré nielenže fungujú spoľahlivo a efektívne narábajú so zdrojmi samostatne, ale aj ako súčasť celého systému. Sortiment zahŕňa riešenia pre všetky zdroje energie, obnoviteľné zdroje a fosílne palivá, ktoré sa dajú aj vzájomne kombinovať.

Digitálna technológia pre inteligentné riadenie systému

Všetky súčasné vykurovacie systémy Viessmann sa dajú používať v inteligentných domoch. Integrované rozhrania zabezpečujú pripojenie systémov cez internet a ich ovládanie pomocou aplikácií. Čas a miesto nehrajú žiadnu úlohu. To znamená výrazné zvýšenie komfortu. Zároveň však pomáha zvyšovať účinnosť vykurovacieho systému. Digitálne služby a systémy energetického manažmentu, ktoré obsahujú, vám pomáhajú identifikovať a využiť potenciálne úspory.

Pomoc pri výbere správneho vykurovacieho systému

Výber správneho vykurovacieho systému nie je jednoduchý, pretože je potrebné zvážiť mnoho faktorov. Pri rozhodovaní o tom, ktorý vykurovací systém by vyhovoval vašim individuálnym požiadavkám, vám najlepšie pomôžu skúsení montážni partneri. Pred konzultáciou odporúčame pozrieť si katalóg produktov  Viessmann, aby ste získali prehľad o našom portfóliu. Umožní vám vyfiltrovať náš široký sortiment produktov podľa vlastností, ako je oblasť použitia. Vyhľadávač produktov Viessmann vám umožní vyhľadať ešte podrobnejšie návrhy produktov.

Tepelné čerpadlo

Vzduchové tepelné čerpadlo Vitocal 150-A

Pomocou tepelného čerpadla môžete na vykurovanie využívať energiu uloženú v zemi, vzduchu a vode. Vďaka vlastnej výrobe alebo ekologickej elektrickej energii je tento proces mimoriadne šetrný ku klíme. Možná je aj dvojrežimová prevádzka s inými zdrojmi tepla. To môže byť užitočné napríklad v starších budovách a veľkých obytných domoch. S tepelnými čerpadlami Viessmann Vitocal však môžu majitelia domov vyrábať viac ako len teplo. Prirodzené a aktívne chladenie zabezpečujú v lete príjemné teploty v obytných priestoroch.

Termické solárne systémy

Vákuový trubicový kolektor Vitosol 300-TM

Solárna tepelná technológia  je vhodná najmä na doplnenie vykurovacieho systému. Využíva voľne dostupnú energiu slnka na ohrev teplej vody. Solárne kolektory znižujú potrebu fosílnych palív a tým pádom aj CO2 na životné prostredie. Ploché a trubicové kolektory  Vitosol  od spoločnosti Viessmann ponúkajú riešenie pre každú strešnú konštrukciu. Trubicové kolektory vďaka svojej vysokej účinnosti absorbéru nepotrebujú veľkú plochu strešnej konštrukcie na umiestnenie ako potrebujú ploché kolektory. Viac tipov nájdete v našom článku.

Plynový vykurovací systém

Nástenný plynový kondenzačný kotol Vitodens 200-W

Pokročilé plynové vykurovacie systémy spájajú výhody osvedčenej technológie s výhodami inovatívnych zariadení. Vďaka kondenzačnej technológii využívajú energiu uloženú vo fosílnom palive mimoriadne efektívne. Veľký výkonový rozsah plynových kotlov Viessmann umožňuje aj široké spektrum použitia: zatiaľ čo kompaktné nástenné plynové kondenzačné kotly Vitodens sú vhodné pre bytové jednotky, plynové kondenzačné kotly Vitocrossal poskytujú dostatok tepla pre   veľké bytové domy. Okrem toho oba produktové rady ponúkajú zariadenia, ktoré možno prevádzkovať ako hybridné systémy a s až 20-percentným podielom vodíka.

Hybridný vykurovací systém

S hybridným vykurovacím systémom Viessmann využívajú majitelia domov na vykurovanie rôzne zdroje energie. Môžu sa využívať obnoviteľné zdroje energie aj fosílne palivá. Základom optimálnej súčinnosti jednotlivých komponentov je energetický manažér Hybrid Pro Control. V závislosti od zvoleného režimu zabezpečuje, aby vykurovací systém pracoval mimoriadne úsporne alebo energeticky efektívne. Hybridné vykurovacie systémy sú ideálne, ak chcete urobiť prvý krok k výrobe energie z obnoviteľných zdrojov. Na začiatku sa existujúci vykurovací systém doplní o zdroj obnoviteľnej energie, napríklad tepelné čerpadlo.