Rodina produktov Vitotrans 353

Vodné moduly slúžia na komfortný a hygienický ohrev pitnej vody na princípe prietokového ohrievača. Na rozdiel od bežných zásobníkov na teplú vodu sa voda (ktorá je vlastne tiež potravinou) nevyužíva na akumuláciu energie, ale sa ohrieva až v prípade potreby prostredníctvom doskového výmenníka tepla. Energia na ohrev vody pochádza z vyrovnávacieho zásobníka vykurovacej vody, ktorý je potrebné ohrievať prostredníctvom najrôznejších systémov – solárnymi systémami, ako aj kotlami na pevné palivo, bežnými vykurovacími kotlami na olej/plyn, tepelnými čerpadlami alebo inými systémami.

Moduly Vitotrans 353 dokážu pri veľkých rozdieloch v odbere zabezpečiť stálu teplotu na kohútiku teplej vody. Vysokoúčinné obežné čerpadlá najnovšej generácie majú otáčky regulované vysokovýkonnou reguláciou, takže objemový prúd vykurovacej vody je optimálne prispôsobený odberu. Jednotky Vitotrans 353 takto ponúkajú dokonalý komfort, optimálnu hygienu a perspektívnu úspornú prevádzku.

Vitotrans 353 je k dispozícii v piatich základných vyhotoveniach. V základnom vyhotovení – teda na nástennú montáž – sú to typy PBS (s čerpacím výkonom 25 l/min), PBM (s čerpacím výkonom 48 l/min) a PBL (s čerpacím výkonom 68 l/min).


Profitujte aj vy z týchto výhod

  • Vysoký čerpací výkon umožňuje všestranné použitie: napr. pre rodinné domy , športoviská a domovy dôchodcov
  • Vďaka princípu prietokového ohrievača je k dispozícii vždy dostatok teplej vody a tak nie je potrebný zásobníkový ohrievač vody
  • Predinštalovaný modul umožňuje rýchlu a jednoduchú montáž na stenu či montáž zásobníka – regulácia a vysokoúčinné čerpadlo sú už integrované a pripojené
  • Kompaktná forma je ľahko integrovateľná do pôvodného vykurovacieho systému so zásobníkovým ohrievačom vykurovacej vody
  • Nízka teplota na prívode umožňuje optimálnu integráciu do nízkoteplotných vykurovacích systémov so solárnymi jednotkami.
  • Reguláciu zabezpečuje plne grafický displej so slotom na SD-karty (bilancovanie systému)
  • Existuje aj možnosť kaskádovania bez nutnosti ďalšej externej regulácie

Hygienický ohrev vody v princípe kontinuálneho ohrievania prietoku

Moduly sladkej vody ponúkajú pohodlnú a hygienickú teplú vodu podľa princípu okamžitého ohrevu vody. Energia na ohrev vody pochádza zo zásobníka vykurovacej vody, ktorý môže byť ohrievaný rôznymi systémami, ako aj kotlom na tuhé palivá, konvenčnými olejovými/plynovými kotlami, tepelnými čerpadlami alebo inými systémami. 

Vitotrans 353 dokáže zabezpečiť konštantnú teplotu výstupu v horúcom kohútiku pri rôznych objemoch odberu. Vysoko účinné obehové čerpadlá najnovšej generácie sú riadené rýchlosťou prostredníctvom integrovaného ovládania, takže objemový prietok vykurovacej vody je optimálne prispôsobený aktuálnemu výkonu dávkovania. 

Päť typov Vitotrans 353 ponúka dokonalý komfort, optimálnu hygienu a energeticky úspornú prevádzku orientovanú na budúcnosť. 

Poznámka: 
Moduly Vitotrans 353 na čerstvú vodu môžu byť voliteľne vybavené doskovým tepelným výmenníkom spájaným niklom. 


Frischwasser-Module der Basis-Baureihe

Moduly čerstvej vody základnej série

Základná séria - pre montáž na stenu - s typmi PBSA (dávkovacia kapacita 25 l / min), PBMA (dávkovacia kapacita 48 l / min) a PBLA (dávkovacia kapacita 68 l / min) sa dodáva bez obehového čerpadla a môže byť vybavená obehovým systémom (príslušenstvo) je možné dovybaviť v rámci tepelnej izolácie. Okrem toho je možné použiť súpravu rozdeľovača spiatočky (príslušenstvo) pomocou trojcestného prestavovacieho ventilu inštalovaného v blízkosti zásobníka vykurovacej vody.

Aby sa zvýšil tok objemu kohútika, je možné v kaskáde navzájom prepojiť až štyri identické moduly typu PBMA a PBLA. Nie je potrebná ďalšia kontrola, pretože integrované ovládacie prvky komunikujú navzájom cez linku BUS.


Rez produktu Vitotrans 353 (Typ PBSA/PBMA)

Rez produktu Vitotrans 353