Vitocrossal 300 CU3A – splní všetky očakávania


Profitujte aj vy z týchto výhod

  • Premena vloženej energie z 98 % na teplo
  • Prístroj je tichý, hospodárny a ekologický
  • Samočistiaci účinok výmenníka tepla vďaka hladkým povrchom výmenníkov tepla
  • Regulácia spaľovania Lambda-Pro-Control pre všetky druhy plynu
  • Zníženie poplatkov za kominára vďaka predĺženiu servisných intervalov na tri roky
  • Energetická trieda A


Stacionárny špičkový kotol

Vitocrossal 300 predstavuje špičkový produkt medzi stacionárnymi plynovým kondenzačnými kotlami.

Jeho osvedčený plynový horák MatriX s reguláciou spaľovania Lambda-Pro-Control sa automaticky prispôsobuje meniacej sa kvalite zemného či skvapalneného plynu.

Konštrukcia zvislých plôch výmenníka tepla využíva spalné teplo vykurovacích plynov mimoriadne účinne. Takto sa vložená energia mení z až 98 % na teplo.

S výkonom 2,5 až 60 kW je tento kompaktný plynový kondenzačný kotol vhodný na vykurovanie bytových domov, verejných a prevádzkových budov.


Komfortná regulácia Vitotronic

Prevádzkovateľ systému, ako aj kúrenárska firma profitujú rovnako z regulácie Vitotronic, ktorá sa vyznačuje jednoduchou obsluhou: Ovládacie menu sa vyznačuje logickou a pochopiteľnou štruktúrou, je osvetlené, vysoko-kontrastné a ľahko sa číta.

Funkcia nápovedy informuje v prípade pochybností o ďalšom postupe. Grafické užívateľské rozhranie slúži na zobrazenie charakteristík (kriviek) vykurovania a solárneho výnosu v prípade pripojeného solárneho tepelného zariadenia.
 

Plynový kondenzačný kotol Vitocrossal 300

Plynový vykurovací kotol Vitocrossal 300

Použitie kondenzačných kotlov je dnes prinovostavbách už samozrejmosťou, pretože kotol a vykurovací systém sa dajú už dopredu zosúladiť: Vysoké využitie prináša kondenzačný kotol pri novostavbách v nízkoteplotných vykurovacích systémoch. Pri modernizácii jemožné vďaka plynovej kondenzačnej technike ušetriť až do 30 % nákladov na vykurovanie.

Špičkový produkt Viessmann sa stará o prvotriedny komfort a kvalitu na celej línii. Od horáka MatriX, ktorý zminimalizoval škodlivé látky, až po výhrevné plochy Inox-Crossal z ušľachtilej nehrdzavejúcej ocele. Táto kvalita pokračujeaž do tých najmenších detailov vykurovacieho zariadenia pomocou systémovej techniky.

Plynový kondenzačný kotol Vitosrossal 300 je vhodné riešenie pre každé použitie – nielen pre obytné domy, ale aj verejné či priemyslené stavby.

Prevádzka nezávislá na vzduchuv miestnosti do 60 kW

Až do výkonového rozsahu 60 kW je možná prevádzka nezávislá na vzduchu v miestnosti, čo umožňuje flexibilnú montáž kotla vnútri budovy.

Inteligentná regulácia spaľovania

Spomínaný plynový horák MartiX s reguláciou spaľovania Lambda Pro Control sa automaticky prisposobí meniacej sa kvalite plynu a prevádzkovým podmienkam a garantuje konštantne vysoký stupeň využitia až do 98 %.

Komfortná regulácia Vitotronic

Komfortná regulácia Vitotronic

Používatelia profitujú z ľahko ovládateľnej regulácie Vitotronic. Menu je logické a ľahko pochopiteľné, osvetlené, kontrastné a ľahko čitateľné. Pomocná funkcia informuje o ďalších krokoch v prípade, že neviete ako ďalej. Grafické rozhranie slúži aj na zobrazovanie vykurovacích kriviek a solárnych ziskov.

Vitoconnect 100 spája

Obsluha prostredníctvom aplikácie vyžaduje rozhranie Vitoconnect 100. Dodatočné vybavenie starších plynových kondenzačných kotolov radu Vitodens (od roku výroby 2004) je kedykoľvek možná.

Vitoconnect 100
Aplikácia ViCare

Aplikácia ViCare

Nové možnosti regulácie vykurovania cez internet ponúka aplikácia ViCare. Prevádzkovateľovi zariadenia umožňuje ovládanie vykurovacieho systému cez smartfón. Do prevádzkového stavu je možné kedykoľvek nahliadnuť a v prípade potreby poruchy urýchlene kontaktovať odborného partnera, ktorý bol do aplikácie už pred tým uložený. 

fernbedienungen.jpg

Vzájomne zladené: Systémová technika

Vzájomne zladené: Systémová technika"Celok je viac, než len súčet svojich jednotlivých dielov." V zmysle tejto zásady ponúka Viessmann viac než len jednotlivé komponenty vykurovania, ktoré spĺňajú vysoké štandardy firmy Viessmann čo do kvality, spoľahlivosti a účinnosti. Všetky produkty sú integrované do vzájomne zladeného a uceleného systému, v rámci ktorého sú všetky prvky vzájomne kompatibilné. Totiž len dokonalá súhra systémovo integrovaných komponentov dokáže využiť celý potenciál inovatívnej špičkovej techniky.

Systémová technika firmy Viessmann zahŕňa všetko, čo k spoľahlivému a hospodárnemu vykurovaniu patrí. Regulácia Vitotronic s rádiovým diaľkovým ovládaním, rovnako ako výkonný teplovodný zásobník teplej vody pre najvyšší komfort teplej vody, až po kvalitné solárne zariadenia na úspornú podporu kúrenia.
 

 

Rez produktu

Prehľad

Výkon (kW)
2,6 až 60 kW
Normový stupeň využitia tepla
98 % (Hs)/109 % (Hi)
Energetická trieda
energieeffizienklasse.png
A
Palivo
icon-gas.png
Zemný a skvapalnený plyn
Aplikačná oblasť
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png icon-kommunen.png
Rodinný či bytový dom, komerčné prevádzky, obce, novostavby a modernizácia
Obsluha
Einfaches RGB
Regulácia Vitotronic 200 so zobrazením grafiky a priamo zrozumiteľného textu, obsluha možná aj cez aplikáciu Vitotrol
Príprava teplej vody
Je potrebný prídavný zásobníkový ohrievač vody
Ďalšie vlastnosti
Modulujúci plynový horák MatriX s veľkým rozsahom modulácie
Vitocrossal-300-CU3A-Schnitt.png