Vyžiadajte si odbornú konzultáciu

Ohrievače vody Viessmann pre priemysel a obchod

Vyžiadajte si odbornú konzultáciu

Sortiment ohrievačov vody a zásobníkov teplej vody spoločnosti Viessmann pre komerčné a priemyselné aplikácie spĺňa mnoho rôznych požiadaviek na zabezpečenie teplej vody. Dôraz sa kladie na modernú prevádzku a používanie v priemyselnom prostredí, konkrétne na: početné odberné miesta pracujúce súčasne, široké použitie teplej vody, pitnej vody a vykurovania a potrebu čo najplynulejšej dodávky.

Od typických hotelových prevádzok alebo veľkých bytových komplexov, kde je potrebné mať k dispozícii dostatok teplej vody na sprchovanie v čase rannej špičky, až po širokú škálu ďalších scenárov: tu predstavené výrobky Viessmann dokážu zásobovať vodou v aplikáciách, kde dopyt ďaleko prevyšuje dopyt v súkromnej domácnosti.

Vitocell: zásobníky na teplú vodu od spoločnosti Viessmann

Zásobníky na ohrev teplej vody sú určené pre priemysel a obchod s objemom 300 až 900 litrov vody sú k dispozícii v dvoch vyhotoveniach:

 • Modely, ktoré sa inštalujú vedľa zdroja tepla. Patria sem: Vitocell 100-L, 100-V, 300-V.
 • Modely inštalované horizontálne alebo pod zdrojom tepla: Vitocell 100-H, 300-H. Tieto modely sú vybavené mimoriadne robustným krytom, aby sa zdroj tepla mohol inštalovať na vrch.

Monorežim alebo dvojrežimová prevádzka

Dôležitou vlastnosťou zásobníkov teplej vody Viessmann pre komerčné a priemyselné aplikácie je okrem ich veľkosti, objemu zásobníka a typu nastavenia aj režim prevádzky. Tu sa rozlišuje medzi monorežimom a duálnym režimom:

 • Mono režim = s jednou nepriamou cievkou
 • dvojitý režim = s dvoma nepriamymi cievkami

Prevádzka v duálnom režime ponúka dodatočnú výhodu v podobe možnosti integrácie solárneho termického systému na ohrev teplej vody. Ide o mimoriadne úspornú a ekologickú možnosť, pri ktorej je jedna z dvoch špirál ohrievaná výlučne solárnymi kolektormi, zatiaľ čo druhá sa zapína len v prípade potreby. Pre špeciálne požiadavky v komerčnom a priemyselnom sektore ponúka Viessmann aj ďalšie možnosti optimalizácie ohrevu teplej vody.

Špeciálna funkcia: sada výmenníkov tepla Vitotrans 222

Výmenník tepla Vitotrans umožňuje vyrovnať časy špičkového zaťaženia. V hotelovom a reštauračnom sektore sú to časy, keď sa odoberá obzvlášť veľké množstvo vody. Použitie nášho dômyselného, osvedčeného systému nakladania zásobníkov umožňuje odobrať viac teplej vody, ako by bol systém v tomto čase schopný ohriať. Z hľadiska množstva a teploty vody sú preto uspokojené všetky požiadavky. Podlahový zásobník teplej vody Viessmann Vitocell 100 l je ideálny model na použitie so systémom Vitotrans. V spojení s prídavným výmenníkom tepla je vhodný najmä pre vykurovacie systémy využívajúce kondenzačnú techniku.

Objem až 950 litrov s Vitocell 100-V

V prípade potreby je možné model Vitocell 100-V kaskádovať s ďalšími zásobníkmi TÚV a vytvoriť tak banku zásobníkov. Ideálny pre spoločnosti a podniky, ktoré sa zameriavajú na udržateľnosť: Vitocell 100-V je obzvlášť vhodný na kombináciu s generátorom tepla, ktorý využíva obnoviteľné zdroje energie, napríklad tepelné čerpadlo.

Zásobníky vykurovacej vody od spoločnosti Viessmann

Vitocell 340-M

Ak je dopyt po teplej vode vysoký alebo veľmi premenlivý v rôznych častiach dňa alebo noci, je dôležité zabezpečiť dostatočnú zásobu teplej vody. Akumulačné zásobníky sú formou nepriameho zásobníka teplej vody. Umožňujú využiť tepelnú energiu, ktorá je k dispozícii už počas prevádzky, na prípravu teplej vody a uskladniť ju na neskoršie použitie. Výhoda: vykurovací systém, v ktorom je integrovaný vyrovnávací zásobník, musí vykonávať menej práce. Zdroj tepla môže zostať vypnutý, aj keď je potrebná teplá voda. Výsledkom je nižšia spotreba energie.

Výhody používania akumulačných zásobníkov na teplú vodu

Používanie zásobníkov vykurovacej vody Viessmann v priemyselných a komerčných zariadeniach ponúka mnoho výhod. Patria k nim ich veľké kapacity zásobníkov, početné možnosti kombinácie so systémami obnoviteľných zdrojov energie a špeciálne funkcie, ako je modul Vitotrans 353 na prípravu čerstvej vody alebo funkcia stratifikácie. V nasledujúcom texte nájdete prehľad hlavných výhod.

 • Optimálne využitie tepelnej energie na akumuláciu vykurovacej vody a ohrev teplej vody
 • Nízke tepelné straty vďaka kvalitnej, všestrannej tepelnej izolácii
 • Objem zásobníka až do 2000 litrov
 • Možnosť použitia v kombinácii s tepelnými čerpadlami
 • Nízke nároky na priestor a jednoduchá inštalácia
 • Nerezové zásobníky teplej vody: Záruka 10 rokov proti úniku v dôsledku korózie

Špeciálna funkcia: Vitocell 340-M a 360-M viacrežimové akumulačné zásobníky

V komerčných a priemyselných aplikáciách má veľký zmysel používať akumulačný zásobník vykurovacej vody vo viacrežimovom systéme, aký podporujú modely Vitocell 340-M a 360-M. Tie možno pripojiť k iným zdrojom tepla, ako aj k solárnemu termickému systému. Pripojenie sa môže uskutočniť bez samostatných výmenníkov tepla. Náš Vitocell 360-M, ktorý je k dispozícii v zásobníkoch s objemom od 750 litrov, ponúka aj stratifikačný systém, ktorý vrství solárnu energiu pri rôznych teplotách. Teplá voda ohrievaná solárnou energiou je tak k dispozícii veľmi rýchlo.

Špecifické výhody viacrežimových akumulačných zásobníkov pre obchod a priemysel:

 • Kombinácia zásobníka vykurovacej vody a zásobníka teplej vody
 • Pre vykurovacie systémy s viacerými zdrojmi tepla. Vhodné najmä v spojení so solárnymi systémami Viessmann na ohrev teplej vody a zálohovanie ústredného kúrenia
 • Nízke nároky na priestor a jednoduchá inštalácia - kombinovaný zásobník  teplej vody a akumulačný zásobník v jednom zariadení
 • Vlnité potrubie  teplej vody z vysokolegovanej ušľachtilej ocele, integrované vo vnútri zásobníka, aby bolo flexibilné a bez namáhania
 • Optimálne využitie solárnej energie prostredníctvom zámerného chladenia v spodnej časti cez veľkú nepriamu plochu cievky vlnitého potrubia  teplej vody
 • Pripojovacia súprava so Solar-Divicon na montáž na Vitocell, dostupná ako príslušenstvo
 • Trieda energetickej účinnosti pre typ SVKA, 400 litrov: B
 • Model 360-M (k dispozícii v objemoch zásobníka od 750 litrov): stratifikačný systém na vrstvenie solárnej energie pri rôznych teplotách; vďaka tomu je solárne ohrievaná teplá voda rýchlo k dispozícii

Koncepty kvality: Smaltovaný povlak Ceraprotect a nehrdzavejúca oceľ

Vnútorná nepriama cievka zariadenia Vitocell 300-V

Zásobníky na teplú vodu a akumulačné zásobníky vykurovacej vody Viessmann nevyžadujú náter a vďaka svojim chemickým vlastnostiam zaručujú dlhoročnú ochranu proti korózii. Sú vyrobené zo smaltovanej ocele alebo z ušľachtilej ocele v súlade s normou EN 12897. Pri skladovaní teplej vody sú totiž mimoriadne dôležité hygienické normy. V tejto súvislosti si osobitnú zmienku zaslúžia aj zásobníky na teplú vodu so smaltovaným povrchom Ceraprotect. Podobne pôsobivá je aj nehrdzavejúca oceľ použitá pri zásobníkoch Vitocell 300-H a Vitocell 300-V, ktorá im umožňuje splniť najvyššie očakávania.

Ako rýchlo nájsť ten správny zásobník teplej vody pre vašu firmu

(Foto: © Kinga / Shutterstock.com)

Najlepší spôsob, ako nájsť riešenie Viessmann na prípravu teplej vody, ktoré vyhovuje vašim potrebám, je požiadať o radu nás alebo našich obchodných partnerov.  

Ďalšie informácie o tu uvedených riešeniach nájdete rýchlo a jednoducho v našom katalógu produktov. Pre presné výsledky môžete filtrovať ponuku podľa oblasti použitia a ďalších vlastností.

Poznáte vyhľadávač produktov Viessmann? Ten vás na základe analýzy vašich potrieb navedie k ideálnemu produktu.