Vyžiadajte si odbornú konzultáciu

Úsporné energetické systémy pre hotely a prevádzky

Vyžiadajte si odbornú konzultáciu
Izba 108 v hoteli Sonne

Hľadáte vysoký komfort vykurovania pre svojich hostí a zároveň čo najnižšie náklady na energiu? Využite technické inovácie popredného medzinárodného výrobcu energetických systémov. A zo skúseností s mnohými systémami inštalovanými v hoteloch.

Nájdeme to správne vykurovanie pre váš hotel

Preveríme vaše energetické potreby a ukážeme vám rôzne spôsoby efektívneho a udržateľného využívania vstupnej energie. Aby sa vaši hostia cítili príjemne a vy ste získali skutočnú cenovú výhodu oproti konkurencii.

Optimálna spotreba energie vo vašom hoteli vďaka komplexným riešeniam

Špecifický vykurovací systém nie je vždy optimálnym riešením. Požiadavky v hotelierstve sú na to príliš rozmanité a zložité. Je dobré mať na svojej strane partnera, ktorý je skutočne komplexným dodávateľom, pokiaľ ide o dodávky tepla. Často sa dá správnou kombináciou dosiahnuť ešte lepšia energetická bilancia.

Koncepcie dizajnu na mieru znižujú náklady na energiu

Zásobovanie teplom a energiou v hoteloch kladie na technológiu veľmi špeciálne požiadavky. Extrémne špičkové zaťaženie a vysoký dopyt po teple a elektrine počas celého roka majú za následok rovnako vysoké náklady na energiu. Správne navrhnuté a šikovne skombinované naše koncepty na mieru tieto náklady znižujú. Pretože naše pokročilé vykurovacie systémy poznajú len dva smery: pohodlie hore, náklady dole!

Hostia očakávajú spoľahlivú dodávku tepla a teplej úžitkovej vody po celý deň. Optimálny energetický manažment je preto nevyhnutný, ak chcete mať náklady pod kontrolou. Viessmann so svojím integrovaným sortimentom riešení ponúka jedinečný výber a kombináciu možností pre všetky zdroje energie a úrovne spotreby. Výsledkom sú prelomové, vysoko efektívne energetické systémy, ktoré zabezpečujú nielen nákladovo optimalizované využívanie palív, ale aj najvyššiu možnú bezpečnosť dodávok.

Systémové myslenie – tak vznikajú ucelené energetické koncepcie, ktoré sú odolné voči budúcnosti

Výroba elektrickej energie a tepla súčasne, využitie odpadového tepla, vykurovanie a chladenie pomocou jedného systému. Viessmann má vždy prehľad o celkovej energetickej situácii na mieste. Takto môžeme ponúknuť individuálne prispôsobené riešenia, ktoré sú príkladné z hľadiska energetickej a ekologickej rovnováhy.

Vykurovacie systémy Viessmann sa dajú pohodlne ovládať prostredníctvom tabletu alebo PC

K efektívnemu hospodáreniu s energiou patrí aj jednoduché ovládanie. Regulačný systém Vitotronic s možnosťou komunikácie je elektronický riadiaci systém na hospodárnu a spoľahlivú prevádzku vykurovacieho systému. Všetko pod kontrolou vďaka spoločnosti Viessmann.

Vaše výhody s vykurovacím systémom na mieru od spoločnosti Viessmann

Koncepcia na mieru pre potreby tepla vo vašom hoteli: Kogeneračná jednotka Vitobloc 200_EM-401
  • Vysoká prevádzková spoľahlivosť: Všetky komponenty sú navzájom optimálne prispôsobené pre dlhodobú a spoľahlivú prevádzku
  • Energetická účinnosť: zníženie nákladov vďaka lepšiemu využitiu spotrebovanej energie
  • Dodatočná funkcia chladenia: prirodzené chladenie pomocou tepelného čerpadla pre dokonalú klímu v miestnosti v každom ročnom období
  • Vlastné napájanie: na ekonomickú optimalizáciu nákladov na elektrickú energiu
  • Vylepšené hodnotenie životného cyklu: Zníženie emisií CO2 ako konkurenčná výhoda

Správny partner po vašom boku vám uľahčí mnohé veci

Preveríme vaše energetické potreby a ukážeme vám rôzne spôsoby efektívneho, udržateľného a perspektívneho využitia vstupnej energie, tak ako to dokáže len skutočne komplexný dodávateľ. Potom vám odporučíme partnera, ktorý sa k vám dokonale hodí. Skutočného odborníka, ktorý pozná požiadavky v oblasti pohostinstva a ktorý prináša rozsiahle skúsenosti s dodávkou tepla, ktoré potrebujete.

Využite preto naše bezplatné odborné poradenstvo.

  1. Kontaktujte nás a dohodnite si stretnutie s jedným z našich špecialistov.
  2. Vycestujeme k vám a venujeme čas analýze vašej súčasnej situácie a požiadavkám na potrebu tepla a energie.
  3. Ukážeme vám, kde a ako sa dá váš systém zlepšiť, aký máte potenciál úspor a ako by mohlo vyzerať riešenie do budúcnosti.
  4. Nájdeme pre vás vhodného partnera, ktorý profesionálne vykoná vašu modernizáciu a poskytne vám spoľahlivú a nákladovo efektívnu podporu.

References

Komerčné objekty
Rezidenčné objekty
Plyn
Slnečná energia

Palmový ostrov "The Palm Jumeirah" v Dubaji

Na Palm Jumeirah solárne kolektory Vitosol 200-F zásobujú teplou vodou 14 apartmánových domov, zatiaľ čo tri kotly Vitocrossal 300 ohrievajú bazén a hammam v luxusnom hoteli "Ottoman Palace".

Prečítajte si viac

Hotel Parador, Alcalá de Henares, Španielsko: historický šarm sa snúbi s moderným hotelovým komfortom.

Španielske hotely Parador sú štýlové zariadenia, ktoré sa zvyčajne nachádzajú nielen na historicky významných miestach, ale často aj v samotných historických budovách. Najlepším príkladom je hotel Parador v španielskom meste Alcalá de Henares. Tu zabezpečujú efektívne vykurovanie dva plynové kondenzačné kotly Vitocrossal 300. Teplú vodu pre domácnosť zabezpečuje 80 vákuových trubicových kolektorov Vitosol 200-TM, ktoré v čase špičky podporuje nízkoteplotný kotol Vitoplex 300.

Ideálne miesto na oddych a relaxáciu: Lagorai Alpine Resort & Spa, Taliansko

Lagorai Alpine Resort & Spa sa nachádza na odľahlom mieste s výhľadom na údolie Fiemme neďaleko Cavalese. Nie je ťažké cítiť sa tu ako doma a v harmónii s prírodou. To zaručuje aj kotol na drevo Vitoflex 300-RF, ktorý poskytuje príjemné, útulné teplo v izbách a kúpeľoch. Plne automatický kotol na drevo s rotačným spaľovaním má výkon 400 kilowattov a možno ho prikladať buď peletami, drevnou štiepkou alebo hoblinami.

Hotel Edelweiß, Tel v Južnom Tirolsku, Taliansko: plná pozornosť detailom a luxusné domáce pohodlie pre uvoľnenú dovolenku

V rodinnom hoteli Alphotel Edelweiß zásobuje nízkoteplotný kotol Vitoplex 300 54 prémiových izieb a wellness oázu plus vnútorný bazén vykurovacou energiou a teplou úžitkovou vodou.

Hotel Pegasos, Kemer, Turecko: nádherné plavecké a wellness zariadenia pre viac ako 700 izieb

Čo by to bolo za dovolenkový hotel bez bazéna a za turecký hotel bez hammamu? Nízkoteplotný liatinový kotol Vitorond 200 spoľahlivo zásobuje hotelový komplex potrebnou vykurovacou energiou.

Victor's Residenz-Hotel, Saarbrücken, Nemecko: Francúzsky šarm sa snúbi s nemeckou útulnosťou

Celkovo 45 výkonných plochých kolektorov Vitosol na zásobovanie teplou vodou je ideálnym doplnkom vykurovacieho systému, ktorý pozostáva z dvoch plynových kondenzačných kotlov.