Regulácia vlastného vykurovania pomocou aplikácie ViCare pohodlne a bezstarostne

Šetrenie energie takmer automaticky

Nové možnosti regulácie vykurovania cez internet ponúka aplikácia ViCare. Cez zámerne jednoducho koncipované grafické rozhranie je ovládanie vykurovania takto plne intuitívne.


Čo dokáže aplikácia? Obsluha a rozsah funkcií

Pomocou aplikácie ViCare môžete ovládať a kontrolovať vykurovanie. Je určená na ovládanie až troch vykurovacích okruhov. Aplikácia ponúka nasledujúce funkcie:

●  Máte prehľad o stave celého systému v reálnom čase.

●  Pohybom prsta si zvolíte požadovanú izbovú teplotu.

●  Nastavíte si požadovanú teplotu teplej vody.

●  Pomocou asistenta doby vykurovania si viete nastaviť v niekoľkých krokoch spínacie časy pre vykurovanie a teplú vodu.

●  Zobrazenie aktuálnej vonkajšej teploty.

●  Zobrazenie histórie teplôt za posledných niekoľko dní.

Aplikácia ViCare vám poskytuje prehľad o aktuálnom prevádzkovom stave systému vykurovania. To vám poskytuje bezpečnosť a robí pre vás všetko predvídateľnejším.Vďaka tomu si môžete naprogramovať rôzne spínacie časy pre každý deň podľa vašej potreby. 

Okrem toho je možné v aplikácii zvoliť normálny alebo párty-režim. Párty-režim vám vie predĺžiť dobu vykurovania, keď máte dlhšiu oslavu s hosťami a chcete udržiavať dlhšie teplo. K dispozícii je tiež režim úspory rýchlej voľby. Znižuje teplotu keď ste mimo domu. Nehovoriac o jednorázovom nabíjaní horúcej vody, ak si chcete vziať dlhý kúpeľ. 

Normálny a párty-režim je k dispozícii pre užívateľov so zariadením Android aj Apple. Uvedomte si, že regulácia vášho vykurovacieho systému musí podporovať túto funkciu. 

Aktuálny stav zariadenia a priame spojenie so skúseným odborníkom 

Okrem toho aplikácia ViCare ponúka automatické správy s aktuálnym popisom stavu vášho zariadenia. Týmto spôsobom viete včas identifikovať, či existuje problém alebo či je všetko v poriadku. Podobne máte prostredníctvom aplikácie ViCare priamu linku pre odborného partnera, len čo sa objaví správa na vykurovacom zariadení.  

Možné chybové hlásenia sú ľahko rozpoznateľné. Pretože aplikácia ViCare funguje porstredníctvom systému semafórov: 

● Zelená: Všetko je v poriadku.

● Žltá: Je potrebná údržba.

● Červená: Vyskytol sa problém.

Ak je pole červené, automaticky sa zobrazí kontakt na odborného partnera. Na túto funkciu stačí vybrať len údaje vybraného odborného partnera a uložiť ich do aplikácie. Ďalšou možnosťou je pripojenie odborného partnera priamo na vykurovací systém. Vyžaduje si to servisné povolenie. Môžete tak urobiť iba dvoma kliknutiami. Toto umožňuje odbornému partnerovi včas odhaliť poruchy a prípadne ich dokonca opraviť na diaľku alebo prísť k vám so správnymi náhradnými dielmi.  Inštalácia aplikácie ViCare

Inštalácia ViCare aplikácie

Inštalácia aplikácie ViCare je jednoduchšia ako si myslíte. Platia tieto predpoklady:

●  Pripojenie na internet (časový a objemovo nezávislý dátový paušál).

●  Smartfóny s operačným systémom Apple iOS alebo Google Android (aktuálnu verziu je potrebné stiahnuť z príslušného obchodu).

●  Internetové rozhranie Viessmann Vitoconnect 100, typ OPTO 1.

●  Plynové zariadenia Viessmann, namontované od roku 2004, tepelné čerpadlá namontované od roku 2010 a vykurovacie zariadenia na pevné palivá namontované od roku 2016. Presné informácie ku kompatibilite získate u vášho autorizovaného odborného partnera. 

Po nainštalovaní systému ViCare a jeho uvoľnení, bude odborný partner na základe vášho výberu schopný dohliadať na váš systém pomocou aplikácie Vitoguide.


Aplikácia ViCare od firmy Viessmann

Stiahnuť aplikáciu ViCare

Aplikáciu ViCare možno používať s vykurovacím systémom Viessmann s možnosťou pripojenia na internet alebo spojení s modulom WLAN-Modul Vitoconnect. Tento dostanete u svojej kúrenárskej firmy.


WLAN-modul Vitoconnect 100 - pripojenie

Používanie aplikácie ViCare s rozhraním Vitoconnect

Vitoconnect je rozhranie medzi vykurovacím zariadením a aplikáciou ViCare. Nie je kompatibilný iba s novými vykurovacími systémami Viessmann, ale je k dispozícii aj pre mnoho jestvujúcich zariadení. Pripája sa káblom priamo na reguláciu Vitotronic. Súčasťou dodávky je aj sieťový napájací adaptér. Toto zariadenie s rozmermi 10x10 cm je predurčené k montáži na stenu. 

Prostredníctvom Plug & Play sa tento modul pripojí na internet a zaregistruje. Na toto stačí naskenovanie priloženého QR-kódu cez smartfón. Inštalácia a uvedenie do prevádzky obyčajne prebehne do niekoľkých minút. 

V rámci Vitoconnect bol implementovaný rozsiahly bezpečnostný koncept informačnej bezpečnosti smart home systémov, ktorý obstál úspešne v testoch nemeckého združenia VDE. 

 


Obsluhujte s aplikáciou ViCare aj existujúce vykurovacie zariadenia

Väčšina plynových zariadení Viessmann namontovaných od roku 2004, taktiež aj tepelných čerpadiel namontovaných od roku 2010 a vykurovacích zariadení na tuhé palivo namontovaných od 2016 môžu byť cenovo výhodne, ľahko a rýchlo obslúžené.


Profitujte s aplikáciou ViCare App s nasledovnými výhodami


Aplikcia ViCare - bezpečnosť

Bezpečnosť

Teplo a pocit bezpečia

●  Takto vidíte na jeden pohľad, či je všetko v norme.
●  Žltá farba informuje o potrebnej údržbe.
●  Pri červenej farbe sa zobrazí adresa uloženého odborného partnera.


Aplikácia ViCare - úspora nákladov

Úspora nákladov

Jednoduché nastavenie príjemnej teploty – úspora nákladov, ak práve nie ste doma

●  Jednoduchá a komfortná obsluha vykurovacieho systému.
●  Uloženie denného režimu do pamäte a "automatická" úspora nákladov.
●  Základné funkcie sú nastaviteľné jednoducho cez smartfón.


Aplikácia ViCare - komplexná starostlivosť

Komplexná starostlivosť

Priame spojenie s odborným montážnym partnerom – pre každý prípad

●  Jednoduché uloženie kontaktov na odborného partnera.
●  Rýchla a účinná pomoc – odborný partner má takto k dispozícii všetky dôležité informácie.
●  Komplexná starostlivosť na poli bezpečnosti a údržby.


Riešenia ViCare Smart Climate

Riešenia ViCare Smart Climate

Riešenia ViCare Smart Climate 

Riešenia ViCare Smart Climate od spoločnosti Viessmann sú najnovšou generáciou zariadení pre komfortnú obsluhu jednotlivých miestností. Môžete nimi ušetriť náklady na energiu. Obsluha ViCare Smart Climate je obzvlášť jednoduchá. Po inštalácii potrebujete iba aplikáciu ViCare na nastavenie správnej teploty v každej miestnosti. Presné informácie o kompatibilite môžete získať od svojho odborného partnera.


Užívateľské podmienky ViCare und Vitotrol Plus