Vitodens 200 – dlhodobo efektívny


Profitujte aj vy z týchto výhod

 • Výborný pomer ceny a výkonu
 • Premena použitého paliva na teplo až 98 % (Hs) / 109 % (Hi)
 • Modulačný rozsah: do 1:19
 • Vďaka nízkym otáčkam ventilátora je prevádzka veľmi tichá
 • Kompaktné rozmery, šírka len 450 mm (od 1,8 do 35 kW)
 • Dlhá životnosť a účinnosť vďaka výmenníku tepla Inox-Radial s ušlachtilej ocele
 • Modulujúci cylindrický horák MatriX s tkaninou z ušľachtilej ocele je necitlivý voči teplotnej záťaži
 • 5-palcový dotykový displej s asistentom pre uvedenie do prevádzky a energetickým dipečingom
 • Vysokoúčinné čerpadlo s nízkou spotrebou elektriny
 • Regulácia spaľovania Lambda Pro Control Plus pre všetky druhy plynu
 • Možnosť ovládania na diaľku pomocou aplikácie Vitotrol Plus cez smatfón či tablet
 • K dispozícii ako kombinované či vykurovacie zariadenie
 • Energetická trieda: A


S externým alebo integrovaným zásobovaním teplej vody

Plynový nástenný kondenzačný kotol Vitodens 200-W je vzorovým príkladom úspornosti a dlhej životnosti. Garantuje to výmenník tepla Inox-Radial z ušľachtilej nehrdzavejúcej ocele pre trvalo vysoké využitie kondenzačnej energie.

Zariadenie spotrebuje menej energie, pretože dodatočne dokáže využiť teplo spalín. To znižuje náklady na energie a súčasne odľahčuje životné prostredie.

Vitodens 200-W je k dispozícii so separátnym zásobovaním teplej vody (typ B2HB) alebo s integrovaným prietokovým ohrievačom (typ B2KB). Týmto je vykurovanie aj ohrev teplej vody sústredený na minimálnom priestore.


Robustný horák s dlhou životnosťou

Cylindrický horák MatriX sa vyznačuje dlhou aktívnou životnosťou. Integrovaná regulácia spaľovania Lambda Pro Control automaticky prispôsobuje spaľovanie meniacej sa kvalite plynu.

Aj údržba tohto plynového kondenzačného kotla ušetrí značné peniaze. Všetky komponenty sú prístupné spredu, takže bočný servisný odstup vôbec nie je potrebný.
 

Plynový kondenzačný nástenný kotol Vitodens 200-W

Efektívny plynový kondenzačný kotol na stenu s výmenníkom tepla Inox-Radial, farebným dotykovým displejom a voliteľnou reguláciou prostredníctvom aplikácie

Vitodens 200-W predstavuje ideálne plynové kondenzačné zariadenie na stenu do bytu či rodinného domu. Dá sa bez problémov inštalovať do výklenku v kúpeľni či do kuchynskej linky.

Vitodens 200-W: K dispozícii je ako vykurovací či kombinovaný kotol

Vitodens 200-W je možné vyliteľne prevádzkovať ako vykurovací kotol so separátnou prípravou teplej vody alebo až do výkonu 35 kW ako kombinované zariadenie s integrovaným prietokovým ohrievačom.

Výhoda kombinovaného zariadenia (typ BK2B)

Vysoký komfort prípravy teplej vody vďaka funkcii prihrievania.

Výhoda vykurovacieho zariadenia (typ B2HB)

Cenovo aj priestorovo úsporné riešenie pri vysokej spotrebe tepla (do 150 kW) – možná je kaskáda s až šiestimi vykurovacími kotlami do 594 kW.

Modulované kaskádové zapojenie do 594 kW

Nastenné kondenzačné kotly Vitodens 200-W do 150 kW sú najvhodnejšie pre použitie v bytových domoch, komerčných objektoch a verejných zariadeniach. Vitodens 200-W predstavuje cenovo výhodné a priestorovo nenáročné riešenie – ako samostatné zariadenie do 150 kW alebo kaskádové zapojenie.

Kaskádové zapojenie môže byť inštalované už s 2 kotlami o výkone 49 kW (pre každý kotol), až so 6 kotlami o výkone 99 kW (pre každý kotol). Realizovať montáž je možné už do priestoru s výškou od 1,9 m (bez spalinovej kaskády). 

Vitodens 200-W v kaskádovom zapojení

Výmenník tepla Inox-Radial

Výmeník tepla Inox-Radial

Vitodens 200-W je vybavený výmenníkom tepla Inox-Radia z ušľachtilej ocele. Zarbezpečuje spoľahlivosť a trvalo vysokú mieru využívania kondenzačného účinku. To platí aj pre cylindrický horák MatriX z oceľovej tkaniny.

Ekologický cylindrický horák MatriX

Automatická regulácia spaľovania znižuje náklady

Integrovaná regulácia spaľovania Lambda Pro Control Plus automaticky prispôsobuje proces spaľovania meniacim sa druhom plynu. Tým je zabezpečená trvalo stabilná energetická účinnosť, ako aj istota do budúcnosti, nakoľko sa na liberalizovaných trhoch do plynu pridáva bioplyn.

Cylindrický horák MatriX

Mimoriadne jednoduchá inštalácia a údržba

Rozhodnutím pre jedno z týchto zariadení získajú užívatelia aj výhodu nízkych ištalačných a údrbových nákladov. Všetky komponenty sú prístupné spredu, takže bočný servisný odstup vôbec nie je potrebný..

Všetky komponenty sú už hotovo namontované od výrobného závodu. Zavesením zariadenia do nástenného uchytenia sú už všetky vedenia vykurovacej a pitnej vody bezpečne a tesne pripojené k sieti – a to bez ďalšieho skrutkovania,
zvierania či pájkovania.

Rez produktu

Prehľad

Výkon (kW)
1,8 až 150 kW
Normový stupeň využitia tepla
98 % (Hs)/109 % (Hi)
Energieeffizienzklasse
energieeffizienklasse.png
A
Palivo
icon-gas.png
Zemný a skvapalnený plyn
Aplikačná oblasť
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png
Rodinný/bytový dom, celosposchodový byt v bytovom dome, komerčná prevádzka, novostavba ako aj modernizácia
Obsluha
icons-vitotrol-app.gif
Regulácia Vitotronic 200 so zobrazením grafiky a priamo zrozumiteľného textu, obsluha možná aj cez aplikáciu Vitotrol
Príprava teplej vody
Vykurovací kotol s prídavným zásobníkovým ohrievačom vody pre vysoký komfort teplej vody, až do 35 kW - aj ako kombinované zariadenie bez dodatočného zásobníkového ohrievača vody pre jednoduché zásobovanie teplou vodou
Ďalšie vlastnosti
Ako viackotlové zariadenie do 600 kW
Vitodens-200-W-Schnitt.png

fernbedienungen.jpg

Vzájomne zladené: Systémová technika

 

„Celok je viac, než len súčet svojich jednotlivých dielov.“ V zmysle tejto zásady ponúka Viessmann viac než len jednotlivé komponenty vykurovania, ktoré spĺňajú vysoké štandardy firmy Viessmann čo do kvality, spoľahlivosti a účinnosti. Všetky produkty sú integrované do vzájomne zladeného a uceleného systému, v rámci ktorého sú všetky prvky vzájomne kompatibilné. Totiž len dokonalá súhra systémovo integrovaných komponentov dokáže využiť celý potenciál inovatívnej špičkovej techniky.

Systémová technika firmy Viessmann zahŕňa všetko, čo k spoľahlivému a hospodárnemu vykurovaniu patrí. Regulácia Vitotronic s rádiovým diaľkovým ovládaním, rovnako ako výkonný teplovodný zásobník teplej vody pre najvyšší komfort teplej vody, až po kvalitné solárne zariadenia na úspornú podporu vykurovania.