Vyžiadajte si odbornú konzultáciu
Viessmann Invisible

Viessmann Invisible

Vidíte stenu? My vidíme svet ako prvý. Viessmann Invisible je priestorovo úsporné klimatické a energetické riešenie, ktoré sa dá takmer neviditeľne integrovať do miestnosti.

Vzácny priestor: V čase rastúcich cien nehnuteľností sa počíta každý meter štvorcový obytnej plochy. Vďaka systému Viessmann Invisible môžete optimálne využiť už 10 m2 priestoru a navrhnúť ho podľa svojich predstáv.
Neuveriteľne efektívne: Tepelné čerpadlo, ventilačný systém, tlaková fľaša a všetko príslušenstvo sú umiestnené na najmenšej ploche. Viessmann Invisible je kompaktné systémové riešenie, ktoré vytvára priestor pre nové koncepty miestností.
Neviditeľná technológia: Vďaka prispôsobiteľným dizajnovým povrchom a skrytým potrubiam sa systém diskrétne začlení do každého obytného priestoru.

Viessmann Invisible

Vidíte stenu? My vidíme svet ako prvý. Viessmann Invisible je priestorovo úsporné riešenie pre energiu a klímu, ktoré sa dá takmer neviditeľne integrovať do miestnosti.

Technická miestnosť, ktorú možno diskrétne integrovať do nových budov.
Neveríte tomu? Presvedčte sa sami.

Nový koncept izby? Dá sa zariadiť.

Predstavte si na chvíľu technickú miestnosť. Čo vidíte? Pravdepodobne voľne stojace komponenty, potrubia na stenách a strope a určite nie veľa miesta na čokoľvek iné. Preto sme technickú miestnosť poňali nanovo. Ako kompaktný systém "všetko v jednom", približne rovnakej veľkosti ako nástenná skriňa, ktorý sa bez problémov integruje do chodby, technickej miestnosti alebo hobby miestnosti. To otvára nové možnosti využitia priestoru.

Vzácny priestor

V čase rastúcich cien nehnuteľností sa počíta každý meter štvorcový obytnej plochy. V porovnaní so strojovňou vám Viessmann Invisible ušetrí až 6 m² priestoru.

Neuveriteľne efektívne

Tepelné čerpadlo, tlaková fľaša, ventilačný systém a všetko príslušenstvo sa zmestili na najmenšiu plochu: Za prednými panelmi pracujú dokonale zladené komponenty v tichosti.

Neviditeľná technológia

Vďaka prispôsobiteľným dizajnovým povrchom a skrytým potrubiam sa systém diskrétne začlení do každého obytného priestoru.

Zapadajú do rohu, vedľa seba alebo do bloku?
Podľa toho, čo vyhovuje vášmu pôdorysu.

Vďaka trom rôznym usporiadaniam umiestnenia sa Viessmann Invisible bez problémov hodí do každého pôdorysu. Úzke priechody a skryté výklenky sa dajú optimálne využiť – pri radovom usporiadaní je systém hlboký len 281 mm. Možné je aj usporiadanie "back-to-back", ktoré umožňuje umiestniť jednu časť na chodbu alebo WC pre hostí a druhú do technickej miestnosti. Vďaka rohovému usporiadaniu môžete maximálne využiť aj malé, nešikovne tvarované priestory.

A za obložením?
Kompaktné systémové riešenie.

Pohľad dovnútra odhaľuje: Tepelné čerpadlo, zásobník TV a ventilačný systém kombinujú maximálnu účinnosť so spoľahlivou a tichou prevádzkou. To isté mimochodom platí aj pre zásobník energie a vonkajšiu jednotku inštalovanú na voľnom priestranstve. Ako jedna z najtichších svojho druhu sa dá bez problémov inštalovať v husto obývaných oblastiach. Systém je doplnený fotovoltikou na vlastnú výrobu energie zo slnečnej energie a v prípade potreby nabíjacou stanicou Viessmann.

Efektívnejšie to už určite nejde? No, vlastne môžete, so systémom Viessmann One Base. Tá vám umožní prepojiť všetky komponenty navzájom a pohodlne ovládať celý systém prostredníctvom aplikácie s využitím funkcie Energy Management.

Prehľad komponentov

Toto je srdce systému: Vzduchové tepelné čerpadlo má pôsobivý výkon od 2,9 do 8,0 kW a skladá sa z vnútornej jednotky a modulu s valcom. Vďaka inštalovanej hĺbke len 281 mm sa tento štíhly systém stará o to, aby komponenty, potrubia a inštalácie neboli viditeľné, a zároveň šetrí miesto.

Centrálny mechanický vetrací systém s rekuperáciou tepla a reguláciou vlhkosti, určený pre novostavby s úžitkovou plochou do 200 m2, privádza do obytného priestoru vyčistený a ohriaty vonkajší vzduch. Na zachovanie prevádzky pri nízkych vonkajších teplotách je k dispozícii aj doplnková možnosť elektrického predohrevu špirály.

Vonkajšia jednotka s kompaktným krytom Diamond Edge Design zo sivého vitografitu harmonicky zapadne do každého prostredia. Vďaka svojej tichej prevádzke sa dá ľahko nainštalovať blízko hranice pozemku a spoľahlivo funguje aj v náročných poveternostných podmienkach.

Modul valca zabezpečuje účinné uskladnenie vyrobenej tepelnej energie, aby sa mohla použiť v prípade potreby. Nerezový zásobník pripojený k nakladaciemu systému má objem 250 litrov a ponúka vysokú úroveň pohodlia pri príprave teplej vody.

Monokryštalické fotovoltaické moduly sa môžu pochváliť pôsobivo vysokými hodnotami výkonu a účinnosti modulov. Umožňujú vám výhodne využívať solárnu energiu a šetriť náklady na energiu.

Vďaka flexibilným veľkostiam úložných jednotiek a kapacite úložiska až do 15 kWh modulárne úložisko energie optimalizuje spotrebu energie v jedno- a dvojdomoch. Hybridný menič umožňuje pripojenie fotovoltických modulov.

Perspektívne a inteligentné: Elektrická nabíjacia stanica ponúka bezpečný a spoľahlivý spôsob nabíjania elektrických vozidiel pomocou obnoviteľnej energie. Maximálny nabíjací výkon možno nastaviť podľa potreby: do 3,7 kW pre 1-fázové a do 11 kW pre 3-fázové nabíjanie.

Mapovanie všetkých tokov energie v reálnom čase: Viessmann Energy Management k vašim službám. Po vzájomnom prepojení všetkých komponentov pomocou aplikácie Viessmann One Base môžete celý systém ovládať pomocou aplikácie ViCare. Či už ide o energiu vyrobenú vlastným fotovoltickým systémom, alebo o spotrebu tejto energie na mieste - všetko pohodlne spravujete z vášho smartfónu alebo tabletu.

Všetky výhody na prvý pohľad

Systém, ktorý je zároveň celou mechanickou miestnosťou: Všetky komponenty systému Viessmann Invisible nie sú viditeľné, čo vám umožňuje flexibilný výber dizajnu.

Kompaktný dizajn

Systém s tepelným čerpadlom, zásobníkom TÚV a ventilačným systémom má inštalačnú hĺbku len 281 mm.

Štýlová integrácia

Diskrétne zamaskované alebo atraktívne prezentované: Rám a obloženie harmonicky začleňte do dizajnu miestnosti.

Maximálna účinnosť

Všetky moduly poskytujú príkladný výkon a sú navzájom dokonale zladené, aby sa dosiahla maximálna celková účinnosť systému.

Flexibilné rozloženie

Na výber je usporiadanie vedľa seba, v bloku alebo v rohu: Zostaňte čo najflexibilnejší a vytvorte väčšie využiteľné priestory.

Dôsledná nezávislosť

Po doplnení fotovoltaikou a zásobníkom energie sa stanete menej závislými od prevádzkovateľov verejnej siete a kolísavých cien energie.

Inteligentné siete

Ovládanie v reálnom čase prostredníctvom aplikácie: S aplikáciou Viessmann Energy Management môžete sledovať a kontrolovať všetky toky energie vo vašej domácnosti.

Výhody systému tepelného čerpadla Viessmann

Inštalované tepelné čerpadlo používa chladivo R32, ktoré má nízky GWP100 (potenciál globálneho otepľovania) 771.

Označenie Climate Protect je založené na ukazovateli TEWI (celkový ekvivalentný vplyv na otepľovanie), ktorý kvantifikuje účinnosť spotrebiča počas jeho životného cyklu a potenciál globálneho otepľovania použitého chladiva.

Hydraulický systém s integrovaným snímačom prietoku a obtokom zabezpečuje optimálny objem cirkulácie. Okrem toho je až o 60 % menší ako porovnateľné systémy a zaberá tak podstatne menej miesta.

Vďaka servisnému prepojeniu je obchodný partner v prípade poruchy automaticky kontaktovaný mobilným telefónom. A to bezplatne. Tým sa predíde zbytočným cestám a umožní sa rýchlejšie dokončenie údržbárskych prác na mieste.

Patria medzi najtichšie svojho druhu. Zabezpečuje to zvukovo optimalizovaný ventilátor, ktorý vďaka inteligentnej regulácii otáčok výrazne znižuje hluk šíriaci sa vzduchom pri plnom aj čiastočnom zaťažení.

Často kladené otázky týkajúce sa Viessmann Invisible

Systém je určený pre novostavby s obytnou plochou do 200 m2. Zatiaľ čo hydraulický a ventilačný modul by mal byť inštalovaný v technickej miestnosti, modul s valcami môže byť umiestnený ako bloková verzia v šatni na chodbe alebo na WC pre hostí.

Pripojenie vonkajšej jednotky a odtoku je potrebné zohľadniť už vo fáze plánovania domu. Schéma pripojenia na tento účel sa nachádza v technickej príručke. Pri plánovaní elektrickej inštalácie vykurovacieho systému by ste mali zvážiť aj zapojenie. To zahŕňa napájanie vetracieho systému, tepelného čerpadla, vonkajšej jednotky a elektrického ohrievača, ako aj komunikačné prepojenie medzi jednotkami.

Áno, v spoločnosti Fertighauswelt Schwarzwald už boli nainštalované dva systémy. V každom z výstavných domov sa nachádza systém od výrobcov montovaných domov Büüdenbender a Kampa.

Základný rad sa dodáva s povrchmi vo vysokokvalitnej bielej farbe Vitopearlwhite. Línia Manufaktur sa líši tým, že sa dodáva bez panelov. To vám dáva možnosť slobodne si vybrať presne také čelné plochy, aké chcete od dodávateľov tretích strán.

Cena závisí od vašich osobných požiadaviek a podmienok na mieste. Svoju úlohu tu zohrávajú aj použité komponenty a služby a typ inštalácie. Preto vám radi vypracujeme individuálnu cenovú ponuku.

Upozorňujeme na aktuálne dodacie lehoty našich produktov. Z dôvodu obmedzenej dodávky môžu byť dodacie lehoty vybraných výrobkov v súčasnosti dlhšie ako zvyčajne.