Vytvára priestor pre vysnívané domy: Viessmann Invisible

Takto dnes funguje vykurovacia a klimatizačná technika: kompaktná, flexibilná, atraktívna

Musí byť technológia viditeľná? Myslíme si, že nie a spojili sme všetky prvky technológie vykurovania rodinného domu do jedného celku. Kompaktné a priestorovo úsporné. Flexibilné pri plánovaní a inštalácii a vizuálne atraktívne. S novým energetickým a klimatickým riešením Viessmann Invisible sme úplne predefinovali technológiu vykurovania. A technickú miestnosť zároveň.

Zariadenie funguje ticho a spoľahlivo za individuálne navrhnutými plochami a umožňuje tak úplne nové využitie priestoru. Pri hĺbke 28 cm a minimálnej inštalačnej ploche vytvára viac štvorcových metrov, ktoré je možné flexibilne využiť. Alebo sa zaobídete úplne bez technickej miestnosti, pretože nový "všetko v jednom" systém, vám ponúka aj túto možnosť. Potom vetrací modul zmizne v podhľade a váš zdroj tepla nie je nič iné ako veľká skriňa, napríklad v úzkej chodbe.


Viessmann Invisible  |  Nový koncept izby? To sa dá zariadiť.

Nový koncept izby? To sa dá zariadiť.

Zamyslite sa na chvíľu nad technickou miestnosťou. Čo si predstavujete? Pravdepodobne voľne stojace zariadenia, potrubia na stenách a strope, ale jedno je isté: málo miesta na čokoľvek iné. Preto sme technickú miestnosť premysleli nanovo. Ako kompaktný systém "všetko v jednom", ktorý má veľkosť približne ako nástenná skriňa a dá sa harmonicky integrovať napríklad do chodby, technickej miestnosti alebo hobby miestnosti. Otvárajú sa tak nové možnosti využitia priestoru.


Vzácny priestor

V čase rastúcich cien nehnuteľností sa počíta každý meter štvorcový obytnej plochy. V porovnaní s technickou miestnosťou môžete s Viessmann Invisible ušetriť až 6 m² priestoru.

Nový priestor

Najnovšia generácia tepelného čerpadla, vetracieho systému, zásobníka teplej vody
a kompletné príslušenstvo: Viessmann Invisible spája všetky komponenty do jedného
kompaktného systému, čím otvoril cestu pre nový koncept priestoru. 

Neviditeľná technológia

Mimoriadne diskrétna účinnosť. Pod povrchom projektovaným podľa želaní fungujú
všetky komponenty Viessmann Invisible v dokonalej harmónii, potichu a ukryté pred
zrakom užívateľov.


Usporiadanie vedľa seba, rohové alebo rovnobežné usporiadanie

Viessmann Invisible  |  Vysoko účinná technika neviditeľná za atraktívnym vzhľadom.

Inteligentný systém s flexibilnými možnosťami inštalácie

Systém Viessmann Invisible vám už od začiatku ponúka veľa možností, ako umiestniť stavebné inžinierske siete čo najúspornejšie a najnenápadnejšie. Pri rohovom, rovnobežnom alebo usporiadaní vedľa seba môže byť systém elegantne skrytý v jednej rovine za stenou alebo zámerne umiestnený ako dizajnový prvok v miestnosti. Týmto spôsobom sa inovatívne technické zariadenie budov elegantne začlení do miestnosti. A to nie je všetko: všetky komponenty dôležité pre vykurovanie a vetranie sú dokonale navrhnuté a kompaktne skombinované. V dôsledku toho si vyžadujú podstatne menej podlahovej plochy a vytvárajú ďalší priestor pre interiérový dizajn. To vám umožňuje flexibilnejšie navrhovať pôdorysy vášho domu.


Usporiadanie vedľa seba

Usporiadanie vedľa seba je vhodné, ak sa všetky moduly dajú umiestniť napríklad za dvere. Tým sa efektívne využije priestor na stene za dverami.

Usporiadanie vedľa seba

Rohové usporiadanie

Rohové usporiadanie

S rohovým usporiadaním vnesiete do pôdorysu miestnosti mimoriadne flexibilného ducha, ušetríte priestor, vytvoríte veľkorysé plochy pre vstavaný nábytok, rozsiahlejšiu plochu pre okná a využijete aj malé alebo pôdorysne nešikovné miestnosti. Pri tomto variante by sa dal vetrací modul namontovať aj na vonkajší múr.


Rovnobežné usporiadanie

Rovnobežné usporiadanie využíva priestor v susedných miestnostiach. Moduly sú napríklad rozmiestnené v šatni alebo na susednej toalete pre hostí. To následne vytvára ďalšie využiteľné štvorcové metre v technickej miestnosti.

Rovnobežné usporiadanie


Technológia

Vpredu: elegantný dizajn podľa vašich želaní. Vzadu: vysoko efektívna technológia vykurovania

Vpredu: Elegantný dizajn podľa vašich želaní

Vzadu: Vysoko efektívna technológia vykurovania

Rozlúčte sa s vykurovacími a vetracími systémami, ktoré sú inštalované čisto funkčne v technickej miestnosti domu. Viessmann Invisible nanovo definuje technológiu vykurovania. K tomu patrí aj revolučný dizajn. Celý systém je totiž elegantne ukrytý za dizajnovými plochami, ktoré sa dajú individuálne konfigurovať.

Systém tu funguje efektívne a je dokonale zladený. Neviditeľný a tichý ako šepot. Všetky komponenty vrátane príslušenstva, potrubí, vedení, prípojok atď. sú kompaktne spojené, čím sa vytvára ďalší cenný využiteľný priestor.


Vitocal 222-SI

Srdcom systému Viessmann Invisible je modul tepelného čerpadla Vitocal 222-SI. Tepelné čerpadlo vzduch/voda s výkonom 2,6 až 9,0 kW sa skladá z vnútornej jednotky, 250 l zásobníkového modulu a vonkajšej jednotky. Technológia vykurovania a potrubia sú kombinované, aby sa ušetril priestor. Každý modul má hĺbku len 28 cm. Vonkajšia jednotka odoberá teplo obsiahnuté v okolitom vzduchu a odovzdáva ho vnútornej jednotke. Potrubia sú naplnené chladivom R32, ktoré má nízku hodnotu GWP (potenciál globálneho otepľovania) 771.

Tichá vonkajšia jednotka

Tepelné čerpadlá Viessmann patria medzi najtichšie svojho druhu vďaka technológii Advanced Acoustic Design+. Inteligentná regulácia otáčok výrazne znižuje hluk šíriaci sa vzduchom pri plnom a čiastočnom zaťažení. Vďaka tomu možno vonkajšiu jednotku bez problémov inštalovať aj v oblastiach s hustou výstavbou alebo v blízkosti hranice pozemku.

Vitocal 222-SI  |  Modul tepelného čerpadla (vpravo) a zásobníkový modul (vľavo) Viessmann Invisible

Vitoair FSI  |  Vetrací modul od Viessmann Invisible

Vitoair FSI

Vitoair FSI je vetrací modul pre riešenie Viessmann Invisible. Centrálny vetrací systém s rekuperáciou tepla je určený pre bytové jednotky s úžitkovou plochou do 280 m²; maximálny prietok vzduchu je do 300 m³/h. Systém podľa potreby privádza vyčistený a ohriaty vonkajší vzduch. Na zabezpečenie prevádzky pri nízkych teplotách vonkajšieho vzduchu je možné použiť voliteľnú elektrickú predohrevnú špirálu.

Flexibilná inštalácia s dvoma variantmi pripojenia

Primárnou možnosťou je inštalácia modulu v rade s tepelným čerpadlom Vitocal 222-SI a zásobníkovým modulom. Je však možná aj samostatná inštalácia. Vetrací systém sa montuje na stenu. Na tento účel sú k dispozícii dva varianty pripojenia, ktoré sa líšia usporiadaním hrdiel na pripojenie vzduchu. Na uvedenie do prevádzky pomocou systému ViGuide sa musí uviesť len vybraný variant.


Prehľad komponentov

Vitocal 222-SI – modul tepelného čerpadla

Tu bije srdce systému: tepelné čerpadlo vzduch/voda zaujme výkonom od 2,9 do 8,0 kW a skladá sa z vnútornej jednotky a zásobníkového modulu. Štíhly systém má hĺbku len 281 mm, čo znamená, že nielen komponenty, ale aj potrubia môžu byť ukryté priestorovo úsporným spôsobom.

Vitoair FSI – vetrací modul 

Centrálny domáci vetrací systém s rekuperáciou tepla a vlhkosti, určený pre novostavby s úžitkovou plochou do 200 m², privádza do obytného priestoru vyčistený a ohriaty vonkajší vzduch. Na zachovanie prevádzky pri nízkych teplotách vonkajšieho vzduchu môžete voliteľne použiť elektrickú predohrevnú špirálu.

Vitocal – vonkajšia jednotka 

Vonkajšia jednotka s atraktívnym dizajnom Diamond Edge vo farbe Vitographit harmonicky zapadne do každého prostredia. Vďaka tichej prevádzke ju možno ľahko inštalovať v blízkosti hranice pozemku a spoľahlivo funguje aj v náročných poveternostných podmienkach.

Zásbobníkový modul 

Zásobníkový modul zabezpečuje efektívne uskladnenie vyrobenej tepelnej energie, aby sa mohla použiť podľa potreby. Zásobník z nehrdzavejúcej ocele, ktorý je pripojený k nabíjaciemu systému, ponúka vysokú úroveň pohodlia pri príprave teplej vody a má objem 250 litrov.

Vitovolt 300 – fotovoltické moduly 

Monokryštalické fotovoltické moduly zaujmú vysokými hodnotami výkonu a účinnosťou modulov. Odteraz môžete výhodne využívať solárnu energiu a šetriť náklady na energiu. 

Vitocharge VX3 – menič s batériovým systémom

Vďaka flexibilným veľkostiam úložiska a kapacite úložiska až do 15 kWh modulárny systém na uskladnenie elektrickej energie optimalizuje spotrebu elektrickej energie v rodinných domoch a dvojdomoch. Fotovoltické moduly môžete pripojiť prostredníctvom hybridného striedača.

Energycharge – nabíjacia stanica 

Inteligentná a s výhľadom do budúcnosti: elektrická nabíjacia stanica ponúka bezpečný a spoľahlivý spôsob nabíjania elektrických vozidiel pomocou obnoviteľnej energie. Maximálny nabíjací výkon sa dá nastaviť podľa potreby a je 1-fázový do 3,7 kW a 3-fázový do 11 kW.

Viessmann Energetický manažment 

Mapovanie všetkých energetických tokov v reálnom čase. To dokáže Viessmann Energetický manažment. Najskôr prepojte všetky komponenty do siete pomocou Viessmann One Base a potom celý systém ovládajte pomocou aplikácie ViCare. Od energie vyrobenej fotovoltickým systémom až po elektrinu, ktorú sami spotrebujete, všetko pohodlne cez smartfón alebo tablet.


Profitujte aj vy z týchto výhod

Systém, v ktorom sa nachádza celá technická miestnosť: s Viessmann Invisible zostávajú všetky komponenty neviditeľné a vy zostávate flexibilní z hľadiska dizajnu.

Kompaktný dizajn

Systém, v ktorom je skryté tepelné čerpadlo, zásobník teplej vody a vetrací systém, má hĺbku len 281 mm.

Štýlová integrácia

Diskrétne obložený alebo atraktívne inscenovaný: rám a obloženie harmonicky začleňte do dizajnu miestnosti.

Maximálna účinnosť

Všetky moduly presviedčajú príkladným výkonom: vzájomne zladené inšpirujú maximálnou účinnosťou v jednom systéme.

Flexibilné usporiadanie

Rohové, rovnobežné alebo usporiadenie vedľa seba: zostaňte maximálne flexibilní a vytvorte väčšie úžitkové plochy.

Dôsledná nezávislosť

Doplnením o fotovoltiku a skladovanie elektriny sa stávate nezávislejšími od prevádzkovateľov verejných sietí a kolísavých cien energií.

Inteligentná sieť

Regulujte v reálnom čase prostredníctvom aplikácie: s Viessmann Energetickým manažmentom môžete sledovať a kontrolovať všetky toky energie v dome.


Výhody tepelného čerpadla Viessmann

Climate Protect++ chráni životné prostredie a klímu

Tepelné čerpadlá Vitocal 222-SI používajú chladivo R32 s nízkym GWP100 771 (potenciál globálneho otepľovania).

OptiPerform – spoľahlivá prevádzka s maximálnou účinnosťou

Tepelné čerpadlá sú vybavené patentovanou hydraulikou Hydro AutoControl®. Znamená spoľahlivú a vysoko efektívnu prevádzku počas celej životnosti. Zručný odborný partner môže nastaviť tepelné čerpadlo s OptiPerform oveľa rýchlejšie a teda aj cenovo výhodnejšie. Tento koncept zaberá oveľa menej miesta, pretože je až o 60 percent priestorovo úspornejší ako podobné riešenia. 

Service Link – pre rýchlejšiu odozvu v prípade servisu 

Tepelné čerpadlá sú vďaka mobilnej komunikačnej technológii vždy spojené so servisom Viessmann. A úplne bezplatne. Tepelné čerpadlo odosiela prípadné chyby priamo a bez časového oneskorenia. Odborný partner môže okamžite prijať potrebné opatrenia. To eliminuje zbytočné výjazdy a to šetrí čas a peniaze.

Super Silent – ​​tichý chod pri plnom a čiastočnom zaťažení

Tepelné čerpadlá Viessmann patria vďaka Advanced Acoustic Design+ medzi najtichšie svojho druhu. Ventilátor je zvukovo optimalizovaný. V spojení s inteligentnou reguláciou otáčok zaisťuje výrazné zníženie hluku prenášaného vzduchom pri plnom aj čiastočnom zaťažení. To znamená, že vonkajšiu jednotku je možné umiestniť aj v oblastiach s hustou zástavbou, napríklad v radových zástavbách alebo v blízkosti hranice pozemku.

* Označenie Climate Protect je založené na ukazovateli TEWI (celkový ekvivalentný vplyv na otepľovanie), ktorý charakterizuje účinnosť jednotky počas jej životného cyklu a potenciál skleníkových plynov použitého chladiva.
 Výhody tepelného čerpadla Viessmann


Otázky a odpovede o Viessmann Invisible

Kde sa dá Viessmann Invisible nainštalovať?

Systém je určený pre novostavby s obytnou plochou do 200 m². Hydraulický a vetrací modul by sa mal inštalovať v technickej miestnosti, zatiaľ čo zásobníkový modul sa môže inštalovať v rovnobežnom usporiadaní v šatni, na chodbe alebo na WC pre hostí.

Aké požiadavky musia byť splnené pri inštalácii?

Pripojenie vonkajšej jednotky a odtoku je potrebné zohľadniť už pri plánovaní domu. Schému pripojenia na tento účel nájdete v projektovej dokumentácii. Okrem toho by ste mali pri plánovaní elektrického systému pre vykurovanie zvážiť aj rozvody. Týka sa to napájania vetrania a tepelného čerpadla s vonkajšou jednotkou a elektrickým ohrievačom, ako aj komunikačného prepojenia medzi zariadeniami.

Aké konštrukčné plochy sú k dispozícii pre Viessmann Invisible?

Základný rad je k dispozícii s povrchmi vo vysokokvalitnej bielej farbe Vitopearlwhite. Rad Manufakture Line je odlišný, pretože sa dodáva bez opláštenia. Jeho výhodou je, že si môžete vybrať presne také čelné plochy, aké chcete, od externých dodávateľov.

Koľko by mal Viessmann Invisible stáť?

To, aká bude cena, závisí od vašich osobných požiadaviek a podmienok na stavbe. Svoju úlohu zohrávajú aj požadované komponenty a služby a typ montáže. Preto vám radi vypracujeme individuálnu ponuku.