Vitosol 300-TM od spoločnosti Viessmann je vysoko výkonný vákuový trubicový kolektor, ktorý spĺňa aj tie najvyššie nároky na efektívnosť a spoľahlivosť.


Profitujte aj vy z týchto výhod

  • Vysoko účinný vákuový trubicový kolektor na princípe heatpipe, s teplotným vypínaním ThermProtect pre vysokú prevádzkovú bezpečnosť.
  • Ochrana pred prehriatím pri dlho pretrvávajúcom slnečnom žiarení.
  • Dlhá životnosť na základe nízkych stagnačných teplôt a systému bez pary.
  • Absorbčné plochy s vysoko selektívnou vrstvou, nehrozí znečistenie, integrované do vákuovej trubice.
  • Efektívny prenos tepla prostredníctvom medených, kompletne obklopených kondenzátorov výmenníka tepla Duotec s dvojitými rúrkami. 
  • Optimálne nastavenie smerom k slnku pomocou jednoduchého nastavenia absorbéru v rúrke.
  • Suché pripojenie bez priameho kontaktu medzi teplonosným médiom a médiom v rúrke, jednotlivé trubice možno vymieňať pri naplnenom zariadení.
  • Kryt zberača a absorbčné plochy v tmavomodrej farbe poskytujú jednotný celkový vzhľad.
  • Vysoko účinná tepelná izolácia zberača minimalizuje tepelné straty.
  • Jednoduchá a rýchla montáž pomocou montážnych a spojovacích systémov Viessmann.
Sonnenkollektor Vitosol 300-TM

Vákuový trubicový kolektor Vitosol 300-TM

Vysoko výkonný kolektor Vitosol 300-TM patrí k najefektívnejším modelom na trhu a jeho použitie sa odporúča predovšetkým pri obmedzených priestorových podmienkach. Prostredníctvom individuálneho nastavenia absorbéra o +/– 25 stupňov poskytuje nadpriemerný úžitok aj pri menej priaznivých slnečných polohách.

Flexibilná možnosť umiestnenia kolektora na rodinné domy, pre  jednu alebo viac rodín. Disponuje automatickým teplotným vypínaním ThermProtect, ktoré sa aktivuje, ak počas dlhšieho času pri silnom slnečnom žiarení je znížený odber tepla.

ThermProtect zabezpečuje prevádzkovú spoľahlivosť

Ako zatiaľ jediný kolektor na trhu pracujúci na princípe heatpipe je možné Vitosol 300-TM inštalovať naležato (sklon trubíc min. 3 stupne) a naviac má automatické teplotné vypínanie ThermProtect, ktoré zabraňuje prehriatiu kolektorov pri zníženom odbere tepla a silnom slnečnom žiarení. Tým je Vitosol 300-TM vhodný aj pre budovy, ktoré nie sú v prevádzke po celý rok, napríklad pre obytné budovy počas dovolenky.

Maximálny prenos tepla prostredníctvom výmenníka tepla Duotec

Kolektor pracuje na základe princípu tepelnej trubice, pri ktorom solárne médium neprúdi priamo cez rúrky. Namiesto toho sa médium odparuje v tepelnej trubici a odovzdáva teplo do solárneho média skvapalnením prechodom cez výmenník tepla Duotec s dvomi rúrami. Tento spôsob činnosti zaručuje optimálny prenos tepla.

Nadpriemerne dlhá životnosť

Vitosol 300-TM zaručuje nadpriemerne dlhú životnosť. Preto sa používajú veľmi kvalitné materiály odolné voči korózii, napríklad sklo, hliník, meď a ušľachtilá oceľ. Absorbér je integrovaný do vákuovej trubice. To ho chráni pred poveternostnými vplyvmi a zabezpečuje trvalo vysoké využitie energie.

Rýchla, jednoduchá a bezpečná montáž

Systém montáže na strechu s krokvovými kotvami zjednodušuje umiestnenie kolektorov. Krokvové kotvy a príruby sa skrutkujú priamo na krokvy a tak umožňujú dokonalé prispôsobenie kolektorov na akúkoľvek strešnú krytinu. Pre dodatočnú úsporu času pri montáži slúžia dve montážne lišty.

Pri zariadeniach s viacerými kolektormi zabezpečujú kryty tmavomodrej farby jednotný vzhľad kolektorov a plôch absorbérov. Pridržiavacie uzávery v pätkovej lište vo farbe krytu zabraňujú prípadnému skĺznutiu trubíc.

V prípade servisného zásahu (poškodenia trubice) je možná jej jednoduchá výmena bez nutnosti vypustenia systému vďaka suchému napojeniu trubice do zberača.

Rez produktu - vákuový trubicový kolektor Vitosol 300-TM

Prehľad

Hrubá plocha
1,98 / 2,36 / 4,62 m²
Absorpčná plocha
1,26 / 1,51 / 3,03 m²
Typ kolektoru
icon-solar.png
Vákuový trubicový kolektor
Dizajn
Teleso kolektoru absorpčné plochy tmavomodrej farby zabezpečujú jednotný estetický dojem.
Aplikačná oblasť
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png icon-kommunen.png
Obytné budovy, komerčné prevádzky, obce | Novostavby a modernizácie
Druh montáže
Univerzálne použiteľné vďaka nezávislému umiestneniu vertikálne alebo horizontálne na strechách a fasádach, ako aj pri samostatnej inštalácii. Špeciálny balkónový modul (1,26 m² absorpčná plocha) pre inštaláciu na balkónové zábradlie alebo fasády.
Ďalšie vlastnosti
Na vykurovanie pitnej vody a vody v bazéne pomocou výmenníkov tepla. Kombináciou solárnej energie so zdrojom tepla možno všeobecne dosiahnuť energetickú účinnosť triedy A + (ako systémový štítok) pre vykurovací systém
Produktschnitt Röhrenkollektor Vitosol 300-TM