Vitosol 100-F – výkonný plochý solárny kolektor s novou absorpčnou vrstvou ThermProtect

Vitosol 100-FM, ktorý sa dodáva s rámom vo farbe hliníka, predstavuje ideálny doplnok každého vykurovacieho systému. S plochou absorbéra 2,3 m² sa slnečné kolektory dokážu prispôsobiť aktuálnym energetickým potrebám.

V ročnom priemere dokážu nahradiť až 60 percent energie potrebnej na ohrev pitnej vody a podporujú okrem toho vykurovanie. V spojení s kondenzačným kotlom je možné vďaka bezplatnej solárnej energii ušetriť viac ako tretinu energie potrebnej na vykurovanie a prípravu teplej vody.
 

Profitujte aj vy z týchto výhod

  • Žiadne prehrievanie či tvorba pary pri nízkom odbere tepla
  • Zvýšené solárne pokrytie na podporu vykurovania a ohrev pitnej vody
  • Univerzálna vhodnosť pre montáž na strechu, do strechy ako aj na fasádu
  • Výkonný plochý solárny kolektor s novou absorpčnou vrstvou ThermProtect, ktorá chráni solárny systém proti prehriatiu
  • Možnosť vodorovnej aj zvislej montáže

Rez produktu

Prehľad

Hrubá plocha
2,51 m²
Plocha absorbéra
2,32 m²
Typ solárneho kolektoru
icon-solar.png
Plochý kolektor
Dizajn
Vitosol 100-FM je dostupný s hliníkovým rámom
Oblasť použitia
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png icon-kommunen.png
Obytné budovy, priemysel, živnosti | novostavby a modernizácia.
Druh montáže
Plochý kolektor pre zvislú (typ SV1F) alebo vodorovnú (typ SH1F) montáž, na rovnú alebo šikmú strechu
Ďalšie vlastnosti
K ohrevu teplej pitnej vody, vykurovanie vody na kúpanie v bazéne prostredníctvom zásobníka
Vitosol-100-FM-Schnitt.png

Technológia ThermProtect zabraňuje prehrievaniu

Inteligentná vrstva absorbéra chráni kolektory pred prehrievaním. Patentovaná technológia ThermProtect po dosiahnutí určenej teploty slnečné kolektory vypne. Pri teplote nad cca 75 °C sa mení kryštalická štruktúra vrstvy absorbéra, tepelné sálanie sa zvýši niekoľkonásobne a výkon kolektora sa zníži. Tým je maximálna teplota v kolektore výrazne nižšia a zamedzí sa aj tvorbe pary v solárnom okruhu.

Poklesom kolektorovej teploty dôjde k zmene kryštalickej štruktúry do pôvodného stavu. Takto sa potom znovu až 95 percent dopadajúcej slnečnej energie absorbuje a mení na teplo. Formou odrazu sa stratí len zvyšných päť percent. Zmena kryštalickej štruktúry je neobmedzene často vratná, a tak je táto funkcia tiež trvale k dispozícii.


Trvalo tesný a dobre izolovaný

Po celom obvode ohýbaný hliníkový rám a bezšvové osadenie skla zaručujú trvalú tesnosť a vysokú stabilitu kolektora. Zadná stena je odolná proti prerazeniu a korózii. Vysokoúčinná tepelná izolácia znižuje tepelné straty predovšetkým v prechodových časoch a počas zimy.


Jednoduchá montáž

Montáž kolektora je mimoriadne jednoduchá. Integrované rúrky prívodu a spiatočky umožňujú bezpečnú montáž aj väčších kolektorových polí pomocou pružných nástrčných konektorov vlnovca z ušľachtilej ocele. Takto je možné jednoducho vzájomne spojiť až dvanásť slnečných kolektorov. Ploché kolektory sú univerzálne vhodné na montáž na strechu, na integráciu do strechy ako aj na montáž na stojanoch - ako je tomu napr. v prípade plochých striech. Fixačný systém spoločnosti Viessmann pozostáva zo staticky odskúšaných a nehrdzavejúcich komponentov z ušľachtilej ocele či hliníka.