Dezentrale Wohnungslüftung mit Vitovent 100-D

 Vitovent 100-D

1 prívod čerstvého vzduchu, ktorý je ohriaty teplom z rekuperačného výmenníka
2 vetracie zóny (viacero miestností), zmena smeru v pevných časových intervaloch
3 vetranie po miestnostiach
odvod vlhkosti a ohrev výmenníka tepla

Decentrálna bytová vetracia jednotka Vitovent 100-D je neskutočne tichá. Je vhodná rovnako na modernizáciu ako aj pre novostavby.

Energetická sanácia staršej stavby je podporovaná aj kvôli rastúcim cenám energií. Modernizácia často zahŕňa aj výmenu okien a zateplenie budovy. Takto sa aj staré byty stávajú natoľko vzduchotesnými, že prísun čerstvého vzduchu už nie je zabezpečený v dostatočnej miere. Dôsledkom je vysoká vlhkosť vzduchu v miestnostiach, čo práve v prípade zateplených domov môže viesť k tvorbe zdraviu škodlivých plesní na stenách. Riešením je montáž bytových vetracích jednotiek.

Striedavá prevádzka s dvomi jednotkami

Decentrálna bytová vetracia jednotka Vitovent 100-D je mimoriadne vhodná na vetranie obývačiek, spální a detských izieb. Priebežná prevádzka vetracieho systému zabezpečuje v miestnostiach konštantnú výmenu vydýchaného vzduchu za čerstvý a súčasne reguluje vlhkosť vzduchu.

Takto pracujú v súčinnosti aspoň dve jednotky Vitovent 100-D. Zatiaľ čo jedna jednotka vháňa čerstvý vzduch do miestnosti, druhá jednotka odsáva vydýchaný vzduch do exteriéru. V ňom obsiahnuté teplo ohrieva zabudovaný keramický výmenník. Po cca. 70 sekundách sa zmení smer otáčok ventilátora a akumulované teplo je odovzdané čerstvému vzduchu.

Až 91-percentná rekuperácia tepla

Táto integrovaná rekuperácia tepla dosahuje u jednotky Vitovent 100-D až 91 percent, čo znamená citeľnú úsporu vykurovacích nákladov.

V lete je možné rekuperáciu tepla deaktivovať. Vtedy je do miestností cielene vháňaný chladný nočný vzduch.

Ovládanie

Ovládanie decentrálnej jednotky

Na centrálne ovládanie jednotky Vitovent 100-D sa inštaluje v obytnom priestore ovládací panel s tlačidlami citlivými na dotyk. Výmenu vzduchu je možné prispôsobiť individuálne po miestnostiach alebo pre celý byt. Jedným dotykom si môžete vybrať z prevádzkových režimov:

  • Ovládanie stupňov vetrania
  • Režim vetrania s/bez rekuperácie tepla
  • Spánkový režim s krátkodobo vypnutým ventilátorom
  • Automatický režim

Rez produktu

Prehľad

Objemový prietok vzduchu
až 55 m³/h
Trieda energetickej účinnosti podľa nariadenia EÚ č. 1254/2014
energieeffizienklasse.png
A, A+
Stupeň rekuperácie tepla
až 91%
Oblasť použitia
Jednotlivé miestnosti alebo byty, novostavba a modernizácia
Druh montáže
Inštalácia na vonkajšej stene bez vzdušných kanálov
Ďalšie vlastnosti
Na centrálne ovládanie jednotky Vitovent 100-D sa inštaluje v obytnom priestore ovládacia jednotka s dotykovým displejom. Výmenu vzduchu je možné prispôsobiť individuálne po miestnostiach alebo pre celý byt. Možnosť objednania káblového alebo bezdrôtového prevedenia jednotky.
Produktový rez decentrálnej vetracej jednotky Vitovent 100-D