Vyžiadajte si odbornú konzultáciu

Vetranie obytných priestorov s rekuperáciou tepla na dosiahnutie účinnosti a pohodlia

Dopyt na cenovú kalkuláciu

Časť kvality vášho života a práce v uzavretých priestoroch závisí od kontrolovanej výmeny vzduchu. Vetranie otváraním okien je však náhodné vetranie, ktoré vedie buď k príliš veľkému, alebo príliš malému vetraniu, a teda k plytvaniu energiou. Mechanický vetrací systém vymieňa vzduch nepretržite a znižuje koncentráciu CO₂ v obytnom priestore na menej ako 0,1 objemového percenta. Obyvatelia to vnímajú ako "čerstvý vzduch". To znamená, že okná môžu zostať zatvorené po celý rok. To poskytuje vyššiu bezpečnosť a väčší pokoj pre obyvateľov, pretože hluk z ulice zostáva vonku.

Mechanické vetranie s rekuperáciou tepla z odvádzaného vzduchu

Moderné mechanické vetracie systémy sú energeticky mimoriadne účinné: Výkonný výmenník tepla rekuperuje až 98 % latentného tepla z odvádzaného vzduchu a využíva ho na ohrev privádzaného čerstvého vzduchu. Náhodným vetraním sa preto v chladnejších mesiacoch nestráca žiadne teplo a nepretržitá výmena vzduchu zabezpečuje trvalo vysokú úroveň kvality vzduchu v interiéri. Domáci rozpočet je citeľne odľahčený výrazne nižšou potrebou energie. Znižujú sa aj emisie CO₂.

Centrálne mechanické vetranie s rekuperáciou tepla v novostavbách

Každá novostavba vybavená mechanickým vetraním má centrálnu jednotku, ktorá prostredníctvom potrubného systému privádza čerstvý vzduch do všetkých miestností. Vo väčšine prípadov je potrubný systém skrytý v podlahe alebo integrovaný do stien. Viditeľné zostávajú len vzduchové difúzory. Rýchlosť výmeny vzduchu automaticky reguluje centrálna vetracia jednotka. Jej prevádzka je tichá a chráni pred vonkajším hlukom.

Mechanické vetranie s rekuperáciou tepla

Pokročilé mechanické vetracie systémy nepretržite menia vzduch v obytnom priestore pre zdravé a príjemné vnútorné prostredie spolu s odstraňovaním zápachu a škodlivých látok. A to mimoriadne energeticky účinným spôsobom: Výkonný výmenník tepla rekuperuje až 98 % latentného tepla z odvádzaného vzduchu a využíva ho na ohrev privádzaného čerstvého vzduchu počas chladnejších mesiacov.

Vďaka účinným jednosmerným motorom sa na každú kWh elektrickej energie získa až 15-krát viac vykurovacej energie. Obytná plocha s rozlohou 150 m² dokáže ročne ušetriť približne 300 litrov vykurovacieho oleja. V lete sa výmenník tepla úplne obchádza prostredníctvom integrovanej obtokovej klapky: Teplotne riadený okruh umožňuje, aby sa v noci do obytného priestoru dostával chladný, filtrovaný vonkajší vzduch.

Využívajte výhody riadeného mechanického vetrania s rekuperáciou tepla

Riadené mechanické vetranie s rekuperáciou tepla zabezpečuje príjemné vnútorné prostredie a znižuje tepelné straty vetraním, čím znižuje účty za vykurovanie.

Až 98 % latentného tepla z odsávaného vzduchu možno získať späť
Úsporné motory na jednosmerný prúd udržiavajú konštantný prietok vzduchu
Teplotne riadený bypass umožňuje v lete vetranie chladným nočným vzduchom
Integrovaný vzduchový filter je prospešný pre alergikov
Vyvážené riadenie vlhkosti chráni tkaninu budovy a znižuje zápach
Okná môžu zostať zatvorené, čo zvyšuje bezpečnosť a chráni pred hlukom a nečistotami