Vitocrossal 300 CR3B je vysoko výkonný plynový kondenzačný kotol


Profitujte aj vy z týchto výhod

  • Premena vloženej energie z 98 % na teplo
  • Vysoká prevádzková spoľahlivosť a dlhá aktívna životnosť vďaka nehrdzavejúcim výmenníkom tepla Inox-Crossal
  • Samočistiaci účinok výmenníka tepla vďaka hladkým povrchom výmenníkov tepla
  • Možnosť alternatívnej dodávky s dúchadlovými horákmi ELCO či Weishaupt
  • Dve hrdlá spiatočky pre hydraulické pripojenie optimalizovanú pre horák


Jednokotlové zariadenie do 1400 kW

Vitocrossal 300 CR3B je schopný poskytnúť výkon od 787 do 1400 kW. Ak jednokotlové zariadenie predstavuje najsilnejšiu vykurovaciu centrálu firmy Viessmann.

Takto je vhodné pre obytné komplex, rovnako ako pre siete ústredného vykurovania, väčšie verejné či komerčné budovy, ako aj priemyselné celky.

Pre Vitocrossal 300 sa alternatívne dodávajú plynové dúchadlové horáky ELCO alebo Weishaupt.

Konštrukcia plôch výmenníka tepla v kotle Vitocrossal 300 umožňuje vysoké výkony pri neveľkých rozmeroch a nízkej hmotnosti.

Na uľahčenie dopravy na miesto inštalácie je možné tento kondenzačný kotol rozdeliť na dve časti.


Komfortná a výkonná regulácia

Bezpečnú prevádzku systému regulačný systém Vitotronic 300 schopný aktívnej. Riadiť možno takto až štyri kotly. Komfortné je zobrazenie priamo zrozumiteľného textu a osvetlený displej s integrovanou diagnostikou.

Možná je aj integrácia do systémov riadenia budov. Na diaľkové monitorovanie cez Internet je k dispozícii systém TeleControl s jednotkami Vitocom a Vitodata.
 

Gas-Brennwertkessel Vitocrossal 300 Typ CR3B

Plynový kondenzačný kotol Vitocrossal 300 typ CR3B

Vitocrossal 300, typ CR3B, je vrcholom plynového kondenzačného kotla s výkonom od 787 do 1400 kW.

Ako jednokotlakový systém je najvýkonnejším kondenzačným kotlom v kompletnom sortimente Viessmann. Je to rovnako vhodné pre obytné komplexy, ako aj pre diaľkové vykurovacie siete, väčšie verejné a komerčné budovy a priemyselné závody.

Sofistikovaná kondenzačná technológia

 

Konštrukcia povrchov výmenníkov tepla Inox-Crossal umožňuje rozšírenie výkonu Vitocrossal 300 na 1400 kW so stále miernymi rozmermi a nízkou hmotnosťou.

Vysoko účinný prenos tepla a vysoká rýchlosť kondenzácie umožňujú štandardnú účinnosť až 98% (Hs). Vysoká štandardná účinnosť sa dosahuje princípom priečneho prietoku vykurovacieho plynu a kotlovej vody a intenzívnou turbulenciou vykurovacích plynov cez vykurovací povrch.

Pomocou Vitocrossal 300 umožňuje druhé vratné potrubie mimoriadne výhodné hydraulické spojenie pre využitie kondenzačnej technológie.

Plynové kondenzačné kotly Vitocrossal 300 sú k dispozícii s horákmi značky ELCO alebo Weishaupt. 

Komfortable und leistungsstarke Regelung Vitotronic mit Farb-Touch-Display

Komfortná regulácia Vitotronic

Ovládanie Vitotronic s veľkým farebným dotykovým displejom umožňuje rýchle uvedenie do prevádzky s asistenčnými funkciami a jednoduchou obsluhou. Integrované rozhranie LAN umožňuje pripojenie kotla priamo na internet pre vzdialené monitorovanie. Servisný nástroj Vitosoft 300 komunikuje priamo cez sieť WLAN. Pomocou energetického kokpitu regulácie môže byť transparentná vizualizácia spotreby energie.

Rez produktu

Prehľad

Výkon (kW)
787 až 1400 kW
Normový stupeň využitia tepla
98 % (Hs)/109 % (Hi)
Trieda energetickej účinnosti
-
Palivo
icon-gas.png
Zemný plyn E, LL a skvapalnený plyn
Aplikačná oblasť
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png icon-kommunen.png
Veľké obytné budovy, komerčné prevádzky, obce, novostavby a modernizácia
Obsluha
Výkonná regulácia Vitotronic 300 dokáže riadiť až štyri vykurovacie kotly s plynule zníženou teplotou kotlovej vody,ako aj systémy s jedným či dvomi okruhmi a voliteľným zmiešavačom.
Príprava teplej vody
Je potrebný prídavný zásobníkový ohrievač vody, aby vysoký teplovodný kotol
Ďalšie vlastnosti
Alternatívne s dúchadlovým plynovým horákom ELCO alebo Weishaupt
Vitocrossal-300-CR3B-Schnitt.png

warmwasserspeicher.jpg

 

Vzájomne zladené: Systémová technika

"Celok je viac, než len súčet svojich jednotlivých dielov." V zmysle tejto zásady ponúka Viessmann viac než len jednotlivé komponenty vykurovania, ktoré spĺňajú vysoké štandardy firmy Viessmann čo do kvality, spoľahlivosti a účinnosti. Všetky produkty sú integrované do vzájomne zladeného a uceleného systému, v rámci ktorého sú všetky prvky vzájomne kompatibilné. Totiž len dokonalá súhra systémovo integrovaných komponentov dokáže využiť celý potenciál inovatívnej špičkovej techniky.

Systémová technika firmy Viessmann zahŕňa všetko, čo k spoľahlivému a hospodárnemu vykurovaniu patrí. Regulácia Vitotronic s rádiovým diaľkovým ovládaním, rovnako ako výkonný teplovodný zásobník teplej vody pre najvyšší komfort teplej vody, až po kvalitné solárne zariadenia na úspornú podporu kúrenia.