Vysoká účinnosť vďaka modernej invertorovej technológii: Vitocal 300-G

Vďaka modernej invertorovej technológii je tepelné čerpadlo Vitocal 300-G typu zem/voda najúčinnejším riešením pre novostavby a najlepšou voľbou pre podnikanie. 

Nové tepelné čerpadlo Vitocal 300-G je vďaka modernej invertorovej technológii pri tepelných čerpadlách typu zem/voda najefektívnejším riešením pre novostavby a najlepšou voľbou na výmenu starších tepelných čerpadiel typu zem/voda. Chladiaci okruh s regulovaným výkonom prispôsobuje vykurovací výkon tepelného čerpadla podľa príslušných požiadaviek na teplo v budove. Z toho vyplýva menší počet cyklov Štart/Stop v rozsahu čiastočného zaťaženia a vyššia celoročná účinnosť. Vitocal 300-G je dostupný v troch výkonových radách s modulačným rozsahom od 1,7 do 8,6 kW, 2,4 do 11,4 kW a 3,8 až 15,9 kW a pokrýva tým širokú oblasť použitia pre novostavby. 

Integrované riešenia Viessmann pre Vitocal 300-G

Služby  ●  Digitálne služby   ●  Konektivita a platformy
Details anzeigen

Details ausblenden

 

●  Pomocou aplikácie ViCare je ovládanie vykurovania plne intuitívne. Prevádzkovateľ môže na prvý pohľad v aplikácii vidieť,  či je všetko v poriadku počas prevádzky vykurovania.

●  ViGuide je špecializovaný partnerský softvér  pre monitorovanie zdrojov tepla. Prevádzkovateľ zariadenia profituje z väčšej bezpečnosti a odborný partner má zariadenia, o ktoré sa stará, nepretržite online pod dohľadom.

●  Vitoconnect je rozhranie medzi tepelným čerpadlom a aplikáciou - predpokladom pre prevádzku vykurovacieho systému pomocou smartfónu a tabletu a pre vzdialenú údržbu systému pomocou aplikácie ViGuide.

 


Osobitosti zariadenia Vitocal 300-G

Vysoká účinnosť – nízke náklady na energiu

Okrem regulácie výkonu zabezpečuje systém RCD (Refrigerant Cycle Diagnostic System) prostredníctvom elektronického expanzného ventilu zvlášť precíznu a rýchlu reguláciu chladiaceho okruhu. Energeticky úsporné vysoko výkonné čerpadlá typu zem a vykurovací okruh znižujú spotrebu energie a náklady.

S vetracím zariadením pre vysoký komfort bývania

Osobitné pohodlie bývania a pohodlie obsluhy ponúka kombinácia tepelného čerpadla s vetracím zariadením Vitovent. Obidve zariadenia sa dajú ľahko ovládať pomocou integrovanej regulačnej jednotky tepelného čerpadla alebo voliteľným diaľkovým ovládaním. Počas horúcich letných dní je tepelné čerpadlo schopné priestory aj ochladzovať. Na tento účel je potrebný voliteľne dostupný NC-box  s funkciou „natural cooling“.

Jednoduchá montáž, priestorovo úsporné a tiché

Malá inštalačná plocha vyžadujúca menej ako 0,5 metrov štvorcových a prístup ku všetkým komponentom relevantným z hľadiska servisu spredu umožňuje priestorovo úspornú inštaláciu. Vďaka veľmi nízkej hlučnosti počas prevádzky dosahujúcej 41 dB(A) (akustický výkon podľa ErP pri B0/W55) sa ponúka inštalácia tepelného čerpadla aj do blízkosti obytných priestorov, napríklad vo viacúčelovej miestnosti v dome.


An heißen Sommertagen kann die Wärmepumpe die Räume auch kühlen. Dafür wird die optionale „natural cooling“-Box benötigt.
Vitocal 300-G ist KEYMARK zertifiziert.


Profitujte aj vy z týchto výhod

Tepelné čerpadlo Vitocal 300-G
  • Veľmi nízke prevádzkové náklady vďaka chladiacemu okruhu s regulovaným výkonom s inovatívnou invertorovou technológiou pre maximálnu sezónnu účinnosť SCOP (Seasonal Coefficient of Performance), hodnota SCOP podľa normy EN 14825: do 5,6 pre priemerné klimatické pomery a použitie pri nízkych teplotách (W35)
  • Sotva počuteľné aj pri inštalácii v blízkosti obytných priestorov vďaka novému zvukovo-izolačnému konceptu
  • Kompaktné rozmery a malá inštalačná plocha pre viac miesta v budove
  • Komfortná obsluha – vykurovanie, chladenie, teplá voda a vetranie prostredníctvom integrovanej regulačnej jednotky Vitotronic, so zrozumiteľným textom a grafickou indikáciou
  • Optimálne využívanie vlastnej vyrobenej elektrickej energie z fotovoltických zariadení vďaka modulácií výkonu tepelného čerpadla 
  • S možnosťou pripojenia na internet cez Vitoconnect (príslušenstvo) pre obsluhu a servis prostredníctvom bezplatnej aplikácie ViCare


Komfortná obsluha

Regulácia Vitotronic 200

Online regulácia prostredníctvom aplikácie ViCare

Prostredníctvom voliteľného internetového rozhrania Vitoconnect je možné tepelné čerpadlo ovládať online odkiaľkoľvek pomocou bezplatnej aplikácie ViCare na všetkých bežných mobilných zariadeniach. Na samotnom zariadení ponúka ovládací prvok Vitotronic 200 intuitívne ovládanie pomocou menu a grafického displeja.


Vitoconnect 100 vytvára spojenia

Obsluha cez aplikáciu vyžaduje rozhranie Vitoconnect 100. Skôršie tepelné čerpadlá série Vitocal (od roku výroby 2010) idú týmto zariadením kedykoľvek vybaviť. 

Rozhranie Vitoconnect Optolink

Aplikácia ViCare

Aplikácia ViCare

Nové možnosti regulácie vykurovania cez internet ponúka aplikácia ViCare. Prevádzkovateľovi zariadenia umožňuje ovládanie vykurovacieho systému cez smartfón. Do prevádzkového stavu je možné kedykoľvek nahliadnuť a v prípade potreby poruchy urýchlene kontaktovať odborného partnera, ktorý bol do aplikácie už pred tým uložený. 


Systémová technika

fernbedienungen.jpg

Vzájomne zladené: Systémová technika

„Celok je viac, než len súčet svojich jednotlivých dielov.“ V zmysle tejto zásady ponúka Viessmann viac než len jednotlivé komponenty vykurovania, ktoré spĺňajú vysoké štandardy firmy Viessmann čo do kvality, spoľahlivosti a účinnosti. Všetky produkty sú integrované do vzájomne zladeného a uceleného systému, v rámci ktorého sú všetky prvky vzájomne kompatibilné. Totiž len dokonalá súhra systémovo integrovaných komponentov dokáže využiť celý potenciál inovatívnej špičkovej techniky.

Systémová technika spoločnosti Viessmann zahŕňa všetko, čo k spoľahlivému a hospodárnemu vykurovaniu patrí. Regulácia Vitotronic s rádiovým diaľkovým ovládaním, rovnako ako výkonný teplovodný zásobník teplej vody pre najvyšší komfort teplej vody, až po kvalitné solárne zariadenia na úspornú podporu vykurovania.

Rez produktu

Prehľad

Menovitý tepelný výkon (kW)*
Tepelné čerpadlo zem/voda: 4,3 / 5,3 / 7,4 kW | * podľa EN 14511, B0 / W35, teplotný spád 5 K
Koeficient výkonnosti ε (hodnota COP)*
Tepelné čerapdlo zem/voda: 4,7 | 4,8 | 4,95 |* podľa EN 14511, B0 / W35, teplotný spád 5 K
Trieda energetickej účinnosti*
energieeffizienklasse.png
Tepelné čerapdlo zem/voda: Typ BWC 301.C06: A +++ / A ++ | Typ BWC 301.C12: A +++ / A +++ |Typ BWC 301.C16: A +++ / A +++ * podľa nariadenia EÚ č. 813/2013 vykurovanie, priemerné klimatické podmienky - nízkoteplotná aplikácia (W35) / vysokoteplotná aplikácia (W55)
Príprava pitnej vody
Oblasť použitia
icon-wohngebaeude.png
Rodinný dom, novostavba
Ovládanie
Einfaches RGB
Regulácia Vitotronic 200 so zrozumiteľným textom a grafickým displejom, prístup na internet prostredníctvom Vitoconnect (príslušenstvo), prevádzka a servis prostredníctvom bezplatnej aplikácie ViCare
Príprava teplej vody
Nutný prídavný zásobník pre vysoký komfort prípravy teplej vody
Ďalšie vlastnosti
V horúcich letných dňoch môže tepelné čerpadlo chladiť aj miestnosti. Na tento účel je potrebný voliteľný NC-Box (funkcia chladenia "natural cooling")
Rez produktu tepelného čerpadla zem/voda Vitocal 300-G


Komplexná ponuka nadštandardných servisných služieb

Servis Plus

Vďaka našim nadštandardným servisným službám si zabezpečíte, aby váš zdroj tepla pracoval dlhodobo úsporne, maximálne spoľahlivo a bezpečne. 

Komplexná ponuka nadštandardných služieb pre zdroje tepla do 35 kW, s garanciou 5 alebo 10 rokov 

+ BASIC
+ COMFORT
+ PREMIUM