Cenovo atraktívne tepelné čerpadlo pre pohodlné zásobovanie teplom a vysoké pohodlie prípravy teplej vody: Vitocal 200-G

Vďaka tichej prevádzke je cenovo atraktívne tepelné čerpadlo Vitocal 200-G zem/voda vhodné aj na inštaláciu do obytného priestoru. 

Tepelné čerpadlo Vitocal 200-G je lacnejšou alternatívou k sérii 300. Vďaka svojmu chladiacemu okruhu s účinným kompresorom (v piatich výkonových radách) pokrýva širokú škálu aplikácií s dobrou účinnosťou.

 

Integrované riešenia Viessmann pre Vitocal 200-G

Služby  ●  Digitálne služby  ●  Konektivita a platformy
Skryť detaily

Skryť detaily

 

 

●  Pomocou aplikácie ViCare je ovládanie vykurovania plne intuitívne. Prevádzkovateľ môže na prvý pohľad v aplikácii vidieť, či je všetko v poriadku počas prevádzky vykurovania.

●  ViGuide je špecializovaný partnerský softvér  pre monitorovanie zdrojov tepla. Prevádzkovateľ zariadenia profituje z väčšej bezpečnosti a odborný partner má zariadenia, o ktoré sa stará, nepretržite online pod dohľadom.

●  Vitoconnect je rozhranie medzi tepelným čerpadlom a aplikáciou - predpokladom pre prevádzku vykurovacieho systému pomocou smartfónu a tabletu a pre vzdialenú údržbu systému pomocou aplikácie ViGuide.

 


Osobitosti zariadenia Vitocal 200-G

Malá inštalačná plocha

Vďaka svojim nízkym priestorovým nárokom sa toto tepelné čerpadlo odporúča predovšetkým do stiesnených priestorových pomerov: Obehové čerpadlo primárneho okruhu, čerpadlo vykurovacieho okruhu (sekundárnej strany) a trojcestný prepínací ventil sú už umiestnené v kompaktnom kryte.

Pre jednoduchú manipuláciu a montáž tepelného čerpadla Vicotal 200-G sa dá nový modul chladiaceho okruhu z tepelného čerpadla ľahko odstrániť a prepravovať samostatne vďaka hydraulickým a elektrickým konektorom. Tepelné čerpadlo sa okrem toho dá vďaka flexibilnému konceptu pripojenia rýchlo prispôsobiť montážnej situácii priamo na mieste.

Tichý chod pre inštaláciu v blízkosti obytných priestorov

Kryt zapuzdruje priestor chladiaceho modulu a hydrauliky a oddeľuje ich od okolia a spolu s trojrozmernou izoláciou vibrácii znižuje prevádzkový hluk na minimum. S akustickým výkonom len 49 dB(A) (B0/W55) patria tieto tepelné čerpadlá k najtichším vo svojej kategórii.

 


An heißen Sommertagen kann die Wärmepumpe die Räume auch kühlen. Dafür wird die optionale „natural cooling“-Box benötigt.
Vitocal 300-G ist KEYMARK zertifiziert.


Profitujte aj vy z týchto výhod

  • Nízke prevádzkové náklady vďaka vysokej hodnote SCOP (SCOP = Seasonal Coefficient of Performance) v súlade s normou EN 14825: do 5,3 pre priemerné klimatické pomery a použitie pri nízkych teplotách (W35)
  • Vysoká účinnosť vďaka systému RCD (Refrigerant Cycle Diagnostic System) s elektronickým expanzným ventilom (EEV)
  • Sotva počuteľné aj pri inštalácii v blízkosti obytných priestorov vďaka novému zvukovo-izolačnému konceptu
  • Kompaktné rozmery a malá inštalačná plocha pre viac miesta v budove
  • Komfortná obsluha – vykurovanie, chladenie, teplá voda a vetranie prostredníctvom integrovanej regulačnej jednotky Vitotronic so zrozumiteľným textom a grafickou indikáciou
Vitocal_200-G_Milieu.jpg


Komfortná obsluha

Regulácia Vitotronic 200

Komfortná oblsuha

Prehľadne, komfortne, inteligentne: regulácia Vitotronic ponúka prefektné funkcie pre rýchle a presné ovládanie každého vykurovacieho systému.

Konektivita

Regulácia Vitotronic 200 – dostupná v každom čase cez aplikáciu ViCare na vašich smartfónoch.


Vitoconnect 100 vytvára spojenia

Obsluha cez aplikáciu vyžaduje rozhranie Vitoconnect 100. Skoršie tepelné čerpadlá série Vitocal (od roku výroby 2010) idú týmto zariadením kedykoľvek dodatočne vybaviť.

Vitoconnect 100

ViCare App

Aplikácia ViCare

Aplikácia ViCare umožňuje prevádzkovateľovi ovládať vykurovacie zariadenie cez smartfón. Kedykoľvek je možné pozrieť sa na stav prevádzky a v prípade poruchy ide rýchlo a jednoducho kontaktovať odbornú firmu, ktorá je predtým uložená v aplikácii. 


Systémová technika

fernbedienungen.jpg

Vzájomne zladené: Systémová technika

"Celok je viac, než len súčet svojich jednotlivých dielov." V zmysle tejto zásady ponúka Viessmann viac než len jednotlivé komponenty vykurovania, ktoré spĺňajú vysoké štandardy firmy Viessmann čo do kvality, spoľahlivosti a účinnosti. Všetky produkty sú integrované do vzájomne zladeného a uceleného systému, v rámci ktorého sú všetky prvky vzájomne kompatibilné. Totiž len dokonalá súhra systémovo integrovaných komponentov dokáže využiť celý potenciál inovatívnej špičkovej techniky.

Systémová technika firmy Viessmann zahŕňa všetko, čo k spoľahlivému a hospodárnemu vykurovaniu patrí. Regulácia Vitotronic s rádiovým diaľkovým ovládaním, rovnako ako výkonný teplovodný zásobník teplej vody pre najvyšší komfort teplej vody, až po kvalitné solárne zariadenia na úspornú podporu kúrenia.
 

Rez produktu

Prehľad

Menovitý tepelný výkon (kW)*
Tepelné čerpadlo zem/voda: 5,8 / 7,5 / 10,4 / 13,0 / 17,4 kW | * podľa EN 14511, B0 / W35, teplotný spád 5 K
Koeficient výkonnosti ε (hodnota COP)*
Tepelné čerpadlo zem/voda: 4,6 / 4,6 / 4,8 / 4,9 / 4,5 kW | * podľa EN 14511, B0 / W35, teplotný spád 5 K
Trieda energetickej účinnosti*
energieeffizienklasse.png
A+++ / A ++ * podľa nariadenia EÚ č. 813/2013 vykurovanie, priemerné klimatické podmienky - nízkoteplotná aplikácia (W35) / vysokoteplotná aplikácia (W55)
Príprava pitnej vody
Oblasť použitia
icon-wohngebaeude.png
Rodinný dom, novostavba
Ovládanie
Einfaches RGB
Regulácia Vitotronic 200 so zrozumiteľným textom a grafickým displejom, prístup na internet prostredníctvom Vitoconnect (príslušenstvo), prevádzka a servis prostredníctvom bezplatnej aplikácie ViCare
Príprava teplej vody
Nutný prídavný zásobník pre vysoký komfort prípravy teplej vody
Ďalšie vlastnosti
V horúcich letných dňoch môže tepelné čerpadlo chladiť aj miestnosti. Na tento účel je potrebný voliteľný NC-Box (funkcia chladenia "natural cooling")
Vitocal_200-G_Produktschnitt.png


Komplexná ponuka nadštandardných servisných služieb

Servis+_882x496px.jpg

Vďaka našim nadštandardným servisným službám si zabezpečíte, aby váš zdroj tepla pracoval dlhodobo úsporne, maximálne spoľahlivo a bezpečne.

Komplexná ponuka nadštandardných služieb pre zdroje tepla do 35 kW, s garanciou 5 alebo 10 rokov

+ BASIC
+ COMFOR
+ PREMIUM