Vitocal 200-G – cenovo zaujímavé tepelné čerpadlo pre novostavby

Profitujte aj vy z týchto výhod

  • Využíva bezplatné teplo zo zeme
  • Optimalizácia využívania vlastnej vyrobenej elektriny pri fotovoltaických systémoch
  • Akusticky optimalizovaná konštrukcia garantuje nízke vibrácia a hlučnosť
  • "natural cooling"- Funkcia s voliteľným NC-boxom
  • Možnosť dodácií
  • Komfortná dodávka vody
  • Energetická trieda A++ *
*Energetická trieda vykurovanie podľa Vyhlášky EÚ č. 811/2013, priemerné klimatické pomery - nízkoteplotné použitie (W35)

 


Teplo získané zo zeme

Tepelné čerpadlo typu soľanka/voda Vitocal 200-G získava regeneratívne teplo zo zeme. S výkonom až 17,2 kW je vhodné pre novostavby rodinných domov. Účinný kompresor dosahuje teplotu na prívode až 60 °C. Okrem toho je zabezpečený aj vysoký komfort teplej vody.


Prídavné vykurovanie urýchľuje schnutie poteru

Stavebníci iste ocenia prídavný vykurovací výkon jednotiek Vitocal 200-G. Odborná firma takéto kúrenie namontuje prechodne na istý čas a urýchli tak schnutie poteru.

Už integrovaná je funkcia regulátora "natural cooling". Pomocou voliteľného NC-boxu schladí tepelné čerpadlo dom počas horúcich dní na príjemnú teplotu.


Tepelné čerpadlo Vitocal 200-G

Kompaktné tepelné čerpadlo zem/voda Vitocal 200-G je vďaka svojmu dobrému pomeru ceny a výkonu ideálne na použitie v novostavbách rodinných domov.

Vďaka inovatívnej technike účinného špirálového kompresoru dosahuje maximálnu výstupnú teplotu až 60 °C.

 

Wärmepumpe Vitocal 300-G

Tepelné čerpadlo Vitocal 200-G

Kompaktné čerpadlo zem/voda Vitocal 200-G má dobrý pomer cena/výkon a ideálne sa hodí pre rodinné a dvojgeneračné domy. V monovalentnej prevádzke poskytuje so svojím výkonovým spektrom 5,6 až 17,2 kW celoročne komfortné zásobovanie teplom.

Vďaka inovatívnej technike s účinným kompresorom Compliant Scroll má tepelné čerpadlo Vitocal 200-G maximálnu výstupnú teplotu 60 °C a preto sa hodí pre novostavbu. Je aj cenovo dostupný.

 

Dva vykurovacie okruhy pre individuálny vykurovací komfort

Tepelné čerpadlo spĺňa všetky požiadavky nového jedno- alebo dvojgeneračného domu. Ekvitermická regulácia Vitotronic 200 umožňuje zapojenie dvoch oddelených vykurovacích okruhov.

Pripravené pre vybavenie žiadosti o dotáciu

So zabudovaným voliteľným počítadlom množstva tepla ide nákup tepelného čerpadla Vitocal 200-G financovať z verejných prostriedkov. Tým spĺňa požiadavky programu trhových stimulov.

Jednoduchá inštalácia a montáž

Vitocal 200-G sa dodáva kompletne so zabudovanými vysoko účinnými čerpadlami pre soľankový a vykurovací okruh s obehovým čerpadlom na ohrev zásobníka teplej vody a aj s poistnou skupinou pre okruh UK.

Regulácia Vitotronic 200 s alternatívnymovládaním prostredníctvom aplikácie

Regulačná jednotka Vitotronic 200 sa ovláda intuitívne a jednoducho prostredníctvom textového grafického displeja. Jednotlivé nastavenia sa dajú prostredníctvom menu rýchlo zmeniť. Alternatívne je možné aj ovládanie na koncovom mobilnom zariadení prostredníctvom internetovej aplikácie ViCare.

Chladenie a vetranie

Funkcia chladenia „natural cooling“ je už integrovaná. K tomu je potrebné doplniť Vitocal 200-G o NC-box (príslušenstvo). Prostredníctvom regulácie Vitotronic 200 sa dá ovládať aj rekuperačný systém Vitovent.

S prípravou na využitie vyprodukovanej vlastnej energie

Tepelné čerpadlo Vitocal 200-G je už pripravené na úspornú prevádzku na vlastný prúd vyrobený z fotovoltaického systému. Inteligentné ovládanie zvyšuje využitie vlastného prúdu z fotovoltaického systému.

Regelung Vitotronic 200

Komfortná oblsuha

Prehľadne, komfortne, inteligentne: regulácia Vitotronic ponúka prefektné funkcie pre rýchle a presné ovládanie každého vykurovacieho systému.

Konektivita

Regulácia Vitotronic 200 – dostupná v každom čase cez aplikáciu App na vašich smartfńoch.

Vitoconnect 100 vytvára spojenia

Obsluha cez aplikáciu vyžaduje rozhranie Vitoconnect 100. Skoršie tepelné čerpadlá série Vitocal (od roku výroby 2010) idú týmto zariadením kedykoľvek dodatočne vybaviť.

Vitoconnect 100
ViCare App

Aplikácia ViCare

Aplikácia ViCare umožňuje prevádzkovateľovi ovládať vykurovacie zariadenie cez smartfón. Kedykoľvek je možné pozrieť sa na stav prevádzky a v prípade poruchy ide rýchlo a jednoducho kontaktovať odbornú firmu, ktorá je predtým uložená v aplikácii. 

fernbedienungen.jpg

Vzájomne zladené: Systémová technika

"Celok je viac, než len súčet svojich jednotlivých dielov." V zmysle tejto zásady ponúka Viessmann viac než len jednotlivé komponenty vykurovania, ktoré spĺňajú vysoké štandardy firmy Viessmann čo do kvality, spoľahlivosti a účinnosti. Všetky produkty sú integrované do vzájomne zladeného a uceleného systému, v rámci ktorého sú všetky prvky vzájomne kompatibilné. Totiž len dokonalá súhra systémovo integrovaných komponentov dokáže využiť celý potenciál inovatívnej špičkovej techniky.

Systémová technika firmy Viessmann zahŕňa všetko, čo k spoľahlivému a hospodárnemu vykurovaniu patrí. Regulácia Vitotronic s rádiovým diaľkovým ovládaním, rovnako ako výkonný teplovodný zásobník teplej vody pre najvyšší komfort teplej vody, až po kvalitné solárne zariadenia na úspornú podporu kúrenia.
 

Rez produktu

Prehľad

Výkon (kW)
5,6 až 17,2 kW
Koeficient výkonu COP vo vykurovacom režimu
V závislosti na výkonovm stupni až 4,52
Energetická trieda
energieeffizienklasse.png
A++ * podľa nariadenia Komisie v prenesenej právomoci (EU) č. 811/2013 o účinnosti vykurovania za priemernyých klimatických podmienok – riešenie pre nízkoteplotné aplikácie (W35)
Energieeffizienzklasse Trinkwasserbereitung
Oblasť použitia
icon-wohngebaeude.png
Rodiinný dom, novostavba
Bedienung
icons-vitotrol-app.gif
Reglulácia Vitortonic 200 voliteľne s rozumiteľným textom a grafickým displejom, ovládanie možné pomocou aplikácie Vitotrol
Príprava teplej vody
Nutný dodatočný zásobník pre vysoký komfort prípravy teplej vody
Ďalšie funkcie
"natural cooling" funkcia chladenia s boxom NC-Box
Vitocal_200-G_Schnitt.png